Программалау тілі және жүйелері 7 сынып

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Программалау тілі және жүйелері 7 сынып

Материал туралы қысқаша түсінік
мұғалімдерге
Материалдың қысқаша нұсқасы


Тақырыбы: Программалау тілі жəне жүйелері

Мектеп: «Атамекен орта мектебі» КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Игылманова Бағила

7-сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Оқыту мақсаттары

7.1.2.1 «программалау жүйесін» жəне «программалау тілдері»

ұғымдарын ажырата білу

Сабақтың мақсаты

«Программалау жүйесін» жəне «программалау тілдері» ұғымдарын

біледі. «Программалау жүйесін» жəне «программалау тілдері»

ұғымдарын ажыратады.

Тілдік мақсаттар

Пəндік лексика жəне терминология:

Программалау, процедура, жүйе, компилятор, транслиятор,

интерпретатор.

Диалог/жазбаша жұмысқа қажетті пайдалы фразалар топтамасы

Талқылау:

«Программалау жəне оның қазіргі əлемдегі рөлі» тақырыбы

Жазу:

Программалау түрлерін жазады

Тірек білім, білік,

дағдылар

Алгоритмдеу

Кезеңдер

Жоспарланған іс-әрекет

Қолданылатын

əдістерге ұсыныс


Қолданы-

латын

ресурстар

Үй

тапсырмасын сұрау

«Мен Ехсеl программасын қолдана аламын»

тақырыбында ой тұжырымдау



Мәселе

Компьютерді өз мақсатымызға қолдану

үшін онымен қалай тіл табысуға

болады?

Сұрақ- жауап




Миға

шабуыл

Күнделікті туындайтын мəселелерді шешу үшін компьютер көмегіне жүгіну қаншалықты тиімді?

Жеке ойлану,

топта, ұжымда

пікір- алмасу.

А4,А3

қағаздар

Білу жəне

түсіну

Білу кезеңі:

Программалау тілі деген не?

Программалау тілдерінің қандай түрлері бар?

Lazarus программасы қай жылдары пайда

болды?

Lazarus программалау ортасы қай

программалау тілі негізінде жұмыс жасайды?

Транслятордың қызметі қандай?

Компилятордың көмегіне не үшін жүгінеміз?

Интерпретатор қандай қызмет атқарады?

Компилятордың көмегіне не үшін жүгінеміз?

Түсіну кезеңі:

Сөйлеу тілінен программалау тілінің

қандай айырмашылығы бар?

Төменгі жəне жоғары деңгейлі

программалау тілдерінің

айырмашылығын түсіндір.

Программалау тілі жəне программалау

жүйелерінің айырмашылығын сипаттап бер.

Компилятор мен интерпретаторлардың

айырмашылықтарын айт.

Программалау тілдерінің жіктелуін түсіндір.

Lazarus программасының қандай

ерекшеліктері бар?

Программалау тілдері қалай жіктеледі?

Lazarus программалау ортасының қандай

ерекшеліктері бар?

Жаңа

ақпаратты

топта бірін-

бірі үйретіп,

түсіну үшін

«Жигсо» əдісін

қолдану

Оқулық

Қолдану

Компьютер бөлмесіндегі компьютерлердегі

программалау тілдерінің тізімін жасаңдар.

Жеке

жұмыс

Компьютер, дəптер

Талдау

(жұпта)

Программалау тілі жəне программалау

жүйелерін салыстырыңдар.

Жұпта өзара талдайды,

салыстырады,

ұқсастықпен

ерекшеліктерін

көрсетеді.


Жинақтау

Программалаудың жəне программалық

өнімдердің дамуы негізінде қарқынды

дамыған 2 саланы анықтаңдар

Оқушылар

шағын топтарда

жұмыс жасайды.


Бағалау

(жеке)

Программалау жəне оның қазіргі əлемдегі

рөлін бағалаңдар.

Əрбір оқушы

Тақырып бойынша

қорытынды

көзқарасын

білдіреді


Рефлексия

Оқушылар төмендегі сұрақтарға жауап

беру керек:

- Сабақ барысында көңіл-күйің қандай болды?

- Маған ... қиын болды.

- Маған ... қызықты болды.

- Сабақ маған тұрмыстағы/техникадағы ...

түсінуге мүмкіндік берді.

- Маған ... ұнады.

Диалогты

ұйымдастыру

Стикер

Үй

тапсырмасы

Интернет беттерінен «Программалау

тілдерінің даму тарихы» тақырыбында

ақпараттық ізденіс жасаңдар. Осы

тақырыпта кіші жоба жұмысын жасаймыз.

Жеке

орындауға

арналған

Интернет,

оқушы

дəптері

Мұғалімнің рефлексиясы (жеке журналына жазылады). Сұрақтарға жауап беріңіз:

1. Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

2. Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме?

3. Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?

4. Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

5. Сабақ кезіңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба?

6. Сабақ жоспарынан ауытқулар болады ма және неліктен?

7. Келесі сабақтарды жоспарлағанда нені ескересіз?

Жалпы бағалау

Сабақтың ең жақсы өткен тұстары (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.

2.

Сабақ жайында өз ойыңызды жазыңыз: Мен осы сабақтың барысында, сынып туралы немесе жеке оқушылардың жетістіктері, қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
10.01.2019
3191
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі