Сабақ
№8-10
|
Мектеп:
№82 К.Қасымұлы атындағы
ЖОББМ
|
Күні: 10.09.2021
|
Мұғалімнің аты-жөні: Елтай
Сардарбек
|
Сынып: 6
|
Қатысқан оқушы саны: 24
|
Қатыспаған оқушы саны: -
|
Сабақтың
тақырыбы
|
|
Оқубағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаттары
|
6.1.2.4-пропорцияларды ажырату
және құрастыру;
6.1.2.5-пропорцияның негізгі
қасиетін білу және
қолдану;
|
Сабақтың
мақсаты:
|
-
Пропорция ұғымын және
пропорцияның негізгі қасиеттерін бекіту. «Қатынас. Пропорция»
тақырыбы бойынша материалдарды
жүйелеу.
-
Білімді әртүрлі практикалық
жағдайларда қолдана білу дағдысын қалыптастыру, салыстыру, талдау,
қорытындылау.
-
Қажетті түзету жұмыстарын
жүргізу
|
Сабақ
барысы
|
Сабақтың кезеңі
|
Педагогтің
әрекеті
|
Оқушының әрекеті
|
Бағалау
|
Ресурстар
|
Басы
5минут
|
Ұйымдастырусәті
Бүгінгі сабақты Ұлы педагог
Ушинскийдің мына сөзімен
бастау:
«Бір рет айтылған әңгіме
артынан қайталануы керек. Бұл ұмытылғанды еске түсіру емес, қайта
ұмытып кетуді болдырмау»
-
Стартер:
« Кім
жылдам?»
Кеспеқағаздарға тақырыпты
қайталауға арналған сөйлемдер жазып, оларды жинақтау. (Презентация
бойынша тексеру.)
|
Психологиялық ахуалға берілген
тапсырманы орындайды.
|
|
Психологиялық
ахуал.
|
Негізгі
бөлім Тақырыпты
ашу
10
минут
|
-
Сабақтың тақырыбы: «Пропорция
тақырыбын қайталау»;
-
Сабақтың мақсаты туралы өз
ойларын айтқызу;
-
«Жетістік
жәшігі» тәсілі.
«Менің сабақтан
күтетінім...» деп өз ойларын жазып, ағаштың төменгі жағына
жапсырады.
-
Оқушылардың өткен тақырыптарды
қайталау үшін «Ақиқат,
жалған» әдісімен сабаққа қажетті
білімдерін еске түсіру жұмыстарын жүргізу. (Графикалық диктант
түрінде алу: «Ақиқат» болса «кесінді»; «Жалған» болса бұрышты
жалғастырып сызу.)
|
«Жетістік
жәшігі» тәсілі.
|
|
Үлестірмелі
қағаздар
6-сынып математика
оқулығы,
карточка
|
Оқулықпен жұмыс
25минут
|
Ауызша есептеу – ақыл-ойдың
гимнастикасы.
«Маған
көрсет!»
Пропорцияның белгісіз
мүшелерін тап. Сандарды кестедегі әріптермен ауыстырып, жасырынған
сөздерді анықта.
с
|
д
|
е
|
к
|
в
|
и
|
л
|
о
|
3
|
10
|
2
|
6
|
30
|
12
|
20
|
4
|
(Топқа
бөлу. Әркім өз партасының астынан
мақалдар жазылған қағаздар алады да, сәйкестендіру бойынша жаңадан
топ құрастырады.)
Топтық
жұмыс.Математикалық
зерттеу.
-
Кез келген
радиустағы дөңгелектің АВ және CD екі хордасын жүргізіңдер. Олардың
қиылысу нүктесін О әрпімен белгілеңдер.
көбейтінділерін
салыстыру.
-
Әркім бір дөңгелек
сызады. Осы тапсырманы енді бір рет орындау. Олар туралы не айтуға
болады?
-
Осы теңдіктерден
жинақтап пропорциялар
құрастыру.
-
Топ жұмысын
ауыстырып, талдату.
|
Ауызша есептеу – ақыл-ойдың
гимнастикасы.
|
|
Топтық
тапсырмалар.
|
Соңы
5минут
|
Сабақты бекіту
Рефлексия
Үйгетапсырма:
|
Сабақты пысықтау тапсырмаларын
орындау.
|
|
|
Кері
байланыс
|
Рефлексия (жеке,жұпта,топта,
ұжымда)
«Бес саусақ»
әдісі. Қағаз бетіне қолыңызды қойып,
саусақтарыңызды айналдыра сызады. Әр саусақтың өзінің мәні бар,
солар бойынша өз ойын білдіре отырып, жан-жақты
қарастырады.
1. Бас бармақ – мен
үшін маңызды және қызықты болды
......
2. Сұқ саусақ – мен
бүгін .......... түсіндім.
3. Ортаңғы саусақ –
мен үшін ....... қиын болды.
4. Төртінші саусақ –
менің бағам ....... ,
өйткені...
5. Шынашақ – Мен
............ білгім келеді
|
Оқушыларға
«Бес саусақ»
әдісі кері байланыс парағы
таратылады. Оқушылар өздері
белгілейді.
|
«СМС»
|
Кері байланыс
парағы.
|