|
Қысқы мерзімді жоспары |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Python тілінде программалау |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Күні: 20.01.2023 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіл әліппесі. Синтаксис |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінің алфавиті мен синтаксисін білу Python тілінде өрнектер мен амалдары жазу Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмге программа жазу |
|||||
|
Бағалау өлшемдері |
Python тілінің алфавиті мен синтаксисін біледі Python тілінде өрнектер мен амалдары жаза алады Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмге программа жазады |
|||||
|
Ойлау дағдыларының дейгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу Сыныптың ішінде ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «Жүректен жүрекке» әдісі қолданады Жаңа білімді меңгерту алдында «Миға шабуыл» әдісі арқылы суреттер беріп, сұрақ қоя отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
|
Оқушылар бір – біріне және мұғалімге тілек айтады.
Суреттерге талдау жасайды, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Өз ойларын жеткізеді. |
ҚБ мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап, кері байланыс беріп отырады. |
Kundelik.kz
Перезентация Үлестірме қағаз-1 |
||
|
Жаңа сабақ
|
Ақпаратты тану алаңы арқылы жаңа тақырыпты түсіндіреді. Оқушыларға жаңа сабақ бойынша оқу материалдары беріледі.
Жаңа тақырып Программада әрекеттердің тізбектеліп ретімен орындалуы сызықтық орындау деп аталады. Сызықтық алгоритм – бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым. Айнымалылар – программаның орындалу барысында әртүрлі мәндерді қабылдай алатын шамалар. Айнымалылар программадағы ақпараттың орналасу орнын анықтау үшін қолданылады. Меншіктеу – айнымалыға жаңа мән жүктеу.
іnput() –
функция программаға жолдық деректерді енгізеді.
Ал сандық дерек енгізу үшін бұл
функция int(input()) түрінде жазылады.
1-тапсырма. Төменде берілген программа кодтарын жазуда жіберілген қателерді тап.
|
Берілген оқу материалымен танысады.
Жеке жұмыс жасайды. Берілген тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: программа кодтарын жазуда жіберілген қателерді табады |
Оқу материалдары Оқулық Презентация
Интерактивті тақта Дәптер
|
||
|
Практикалық бөлім |
Практикалық жұмыс 1 – тапсырма. Сынып бөлмесінің ауданын есептеу. Сынып бөлмесінің ұзындығы (a) мен ені (b) берілген. Осы бөлменің ауданы (S) мен периметрін (P) есептейтін сызықтық программа құр. Есептің алгоритмі: тіктөрбұрыштың периметрі мен ауданын табу үшін математикадан белгілі p=2(a+b) және s=ab формулаларын қолданамыз. 2 – тапсырма. Цифрлары қосу. Үш таңбалы сан берілген. Осы санның бірінші және соңғы цифрларының (жүздігі мен бірлігі) қосындысын экранға шығар. Есептің алгоритмі: берілген сан үштаңбалы болғандықтан, оның жүздігін N//100 және соңғы цифрын (бірлігін) N%10 амалы арқылы табамыз. Кез келген бүтін санның соңғы цифрын табу үшін сол санды 10-ға бөлгендегі қалтығын табу жеткіліті. Мысалы: 348//100=3, 348%10=8
|
Жеке практикалық жұмыс жасайды. Python тілінде программа құрады.
Жеке практикалық жұмыс жасайды. Python тілінде программа құрады. |
Дескриптор:
ҚБ мұғалім білім алушылар жауабын тексеріп, кері байланыс беріп отырады.
Дескриптор:
ҚБ мұғалім білім алушылар жауабын тексеріп, кері байланыс беріп отырады. |
Компьютер Python программалау тілі Интерактивті тақта
Компьютер Python программалау тілі Интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың соңы |
Бекіту кезеңі wordwall.net интерактивті тақтасы арқылы тапсырмалар орындау
Сабаққа рефлексия google.com/forms қосымшасы арқылы алынады |
wordwall.net интерактивті тақтасы арқылы тапсырмасын орындайды.
Берілген сілтеме арқылы өтіп, сабақтан алған әсерлерін жазады. |
|
https://wordwall.net/ru/resource/сабакты-бекиту
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу. Сбақтың тақырыбы:Тіл әліппесі. Синтаксис
|
Қысқы мерзімді жоспары |
||||||
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Python тілінде программалау |
|||||
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||
|
Сынып: 6 «Б» |
Күні: 20.01.2023 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Тіл әліппесі. Синтаксис |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмдерді жазу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Python тілінің алфавиті мен синтаксисін білу Python тілінде өрнектер мен амалдары жазу Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмге программа жазу |
|||||
|
Бағалау өлшемдері |
Python тілінің алфавиті мен синтаксисін біледі Python тілінде өрнектер мен амалдары жаза алады Python (пайтон) тіліндегі сызықтық алгоритмге программа жазады |
|||||
|
Ойлау дағдыларының дейгейі |
Білу, түсіну, қолдану |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы
|
Оқушылармен амандасу, түгендеу Сыныптың ішінде ынтымақтастық атмосферасын орнату үшін «Жүректен жүрекке» әдісі қолданады Жаңа білімді меңгерту алдында «Миға шабуыл» әдісі арқылы суреттер беріп, сұрақ қоя отырып жаңа сабақтың тақырыбын ашады.
|
Оқушылар бір – біріне және мұғалімге тілек айтады.
Суреттерге талдау жасайды, мұғалімнің сұрақтарына жауап береді. Өз ойларын жеткізеді. |
ҚБ мұғалім білім алушылар жауабын мұқият тыңдап, кері байланыс беріп отырады. |
Kundelik.kz
Перезентация Үлестірме қағаз-1 |
||
|
Жаңа сабақ
|
Ақпаратты тану алаңы арқылы жаңа тақырыпты түсіндіреді. Оқушыларға жаңа сабақ бойынша оқу материалдары беріледі.
Жаңа тақырып Программада әрекеттердің тізбектеліп ретімен орындалуы сызықтық орындау деп аталады. Сызықтық алгоритм – бірінен соң бірі табиғи реттілікпен бір реттен орындалатын алгоритмдік құрылым. Айнымалылар – программаның орындалу барысында әртүрлі мәндерді қабылдай алатын шамалар. Айнымалылар программадағы ақпараттың орналасу орнын анықтау үшін қолданылады. Меншіктеу – айнымалыға жаңа мән жүктеу.
іnput() –
функция программаға жолдық деректерді енгізеді.
Ал сандық дерек енгізу үшін бұл
функция int(input()) түрінде жазылады.
1-тапсырма. Төменде берілген программа кодтарын жазуда жіберілген қателерді тап.
|
Берілген оқу материалымен танысады.
Жеке жұмыс жасайды. Берілген тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: программа кодтарын жазуда жіберілген қателерді табады |
Оқу материалдары Оқулық Презентация
Интерактивті тақта Дәптер
|
||
|
Практикалық бөлім |
Практикалық жұмыс 1 – тапсырма. Сынып бөлмесінің ауданын есептеу. Сынып бөлмесінің ұзындығы (a) мен ені (b) берілген. Осы бөлменің ауданы (S) мен периметрін (P) есептейтін сызықтық программа құр. Есептің алгоритмі: тіктөрбұрыштың периметрі мен ауданын табу үшін математикадан белгілі p=2(a+b) және s=ab формулаларын қолданамыз. 2 – тапсырма. Цифрлары қосу. Үш таңбалы сан берілген. Осы санның бірінші және соңғы цифрларының (жүздігі мен бірлігі) қосындысын экранға шығар. Есептің алгоритмі: берілген сан үштаңбалы болғандықтан, оның жүздігін N//100 және соңғы цифрын (бірлігін) N%10 амалы арқылы табамыз. Кез келген бүтін санның соңғы цифрын табу үшін сол санды 10-ға бөлгендегі қалтығын табу жеткіліті. Мысалы: 348//100=3, 348%10=8
|
Жеке практикалық жұмыс жасайды. Python тілінде программа құрады.
Жеке практикалық жұмыс жасайды. Python тілінде программа құрады. |
Дескриптор:
ҚБ мұғалім білім алушылар жауабын тексеріп, кері байланыс беріп отырады.
Дескриптор:
ҚБ мұғалім білім алушылар жауабын тексеріп, кері байланыс беріп отырады. |
Компьютер Python программалау тілі Интерактивті тақта
Компьютер Python программалау тілі Интерактивті тақта |
||
|
Сабақтың соңы |
Бекіту кезеңі wordwall.net интерактивті тақтасы арқылы тапсырмалар орындау
Сабаққа рефлексия google.com/forms қосымшасы арқылы алынады |
wordwall.net интерактивті тақтасы арқылы тапсырмасын орындайды.
Берілген сілтеме арқылы өтіп, сабақтан алған әсерлерін жазады. |
|
https://wordwall.net/ru/resource/сабакты-бекиту
|
||
шағым қалдыра аласыз




