|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хасенова Гулназ Сагынгалиевна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.1. For циклі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.2 for(фор) цикл операторын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: Python программалау тілінде for параметрлі циклі ұғымы мен қызметін біледі Көпшілік оқушы: Python программалау тілінде for операторының нұсқаулығының орындалуын түсінеді Кейбір оқушы: Python программалау тілінде for параметрлі циклі есептерді шешу жолдарын қарастырады. |
|||
|
ЕББҚ оқушы (есту қабілеті нашар оқушы) |
for ұғымын анықтайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут
1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабаққа психологиялық ахуал бір–біріне жақсы тілек айту
Топқа бөлу: фигуралар арқылы 2 топқа бөлу (әр түрлі фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді)
Өткен сабақты пысықтау: 1 тапсырма: Сәйкестендіру Үйге қандай тапсырма берілді? «Цикл түрлері» жұптарын табу |
Ұйымдастыру кезені
Тақтаға дұрыс жауаптарды мұғалім шығарады, оқушылар дәптерді ауыстырып бір бірінің жұмысын бағалайды |
Дескриптор: Оқушылар дың жауаптарын бір –бірін бағалау
|
Слайд1
https://learningapps.org/display?v=p0o26opca19 |
|
Миға шабуыл (алдыңғы тақырыпты пысықтау) 3 минут
|
Миға шабуыл әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу:
Жаңа тақырып, сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Сабақтың тақырыбын және мақсатымен таныстырып, дәптерге жазады. |
|
РР слайд 2
|
|
Сабақтың басы 15 минут
|
Жаңа тақырыпқа сай видео көрсету: Топтық жұмыс істеу /Постер қорғау Ауыспалы топта жұмыс топқа берілген кестедегі тапсырманы орындап болған кейін, жаңа топта әр топтан бір өкілі барып өз тобының жұмысын талқылайды және ақпарат алмасады Параметрлі цикл
Топта жұмыс: 1.Әр топ программаның қатесің тауып, параметрлі жазылу пішімі, блок схемасын қызметерін жазады. 2. Жаңа топта әр топтан бір өкілі барып өз тобының жұмысың талқылайды және ақпарат алмасады . |
ЕБҚ оқушыны тапсырма орындау кезінде қолдау
|
Дескриптор
|
РР слайд 3 Видео материал Жұппен жұмыс. А3 Постер қорғау Параметрлі цикл туралы таратпа қағаз
|
|
Сабақтың ортасы: 10 минут
|
Практикалық жұмыс. Жеке/жұптық жұмыс Тапсырма 1 А деңгейі: Компьютерде практикалық жұмыс 1-ден 6 сандардың тізімін шығару Тапсырма 2 В деңгейі: 4. Оқулықпен жұмыс 112 бетте 1 мысал Программаны құрастыру оқулықтағы оқулықтағы 112 беттегі 1 мысал 1 мен 6 сан аралығындағы сандардың қосындысын табуға программа құру. Тапсырма 3 С деңгейі:
|
Параметрлі цикл операторын программау құру барысында сыни ойлау дағдыларын қолдану арқылы қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды. |
Өзін-өзі бағалау
Дескриптор
|
Python программасы
Жеке/жұппен жұмыс. А4 бет конверт қиынды суреттер қиындысы Флипчат |
|
Сергіту сәті 2 минут |
Қолға жаттығу |
|
|
https://vk.com/video-106762975_456239027 |
|
Сабақты бекіту тапсырмасы 5 минут |
Тест
|
ЕБҚ оқушыны қорытынды тапсырманы орындау кезінде қолдау |
Бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады (жинақтау, бағалау) Мұғалім тексеріп бағалайды |
https://onlinetestpad.com/homakt72n3xxa
|
|
Сабақтың соңы 2 минут Рефлексия |
Сабақтың мақсатына оралу: • «Ұшақ» әдісі Идеяларды жинақтау, жазбаша кері байланыс беру (әр оқушы ұшақты қағаздан жасап, бір қанатына идеясын жазып, екінші қанатына бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс беру |
|
|
Тақтаға ілулі тұрған стикер |
|
Үй тапсырмасы 1 минут |
§ 4.5 120-124 оқуға құрастыру (дәптерге немесе компьютерге) |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Python тілінде алгоритмдерді программалау
Python тілінде алгоритмдерді программалау
|
Қысқа мерзімді жоспары |
||||
|
Бөлім |
Python тілінде алгоритмдерді программалау |
|||
|
Педагогтың аты-жөні |
Хасенова Гулназ Сагынгалиевна |
|||
|
Күні |
|
|||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
4.1. For циклі |
|||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.3.3.2 for(фор) цикл операторын пайдалану; |
|||
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушы: Python программалау тілінде for параметрлі циклі ұғымы мен қызметін біледі Көпшілік оқушы: Python программалау тілінде for операторының нұсқаулығының орындалуын түсінеді Кейбір оқушы: Python программалау тілінде for параметрлі циклі есептерді шешу жолдарын қарастырады. |
|||
|
ЕББҚ оқушы (есту қабілеті нашар оқушы) |
for ұғымын анықтайды |
|||
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 2 минут
1 мин |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылардың назарын сабаққа аудару, сабаққа психологиялық ахуал бір–біріне жақсы тілек айту
Топқа бөлу: фигуралар арқылы 2 топқа бөлу (әр түрлі фигураларды таңдау арқылы топқа бөлінеді)
Өткен сабақты пысықтау: 1 тапсырма: Сәйкестендіру Үйге қандай тапсырма берілді? «Цикл түрлері» жұптарын табу |
Ұйымдастыру кезені
Тақтаға дұрыс жауаптарды мұғалім шығарады, оқушылар дәптерді ауыстырып бір бірінің жұмысын бағалайды |
Дескриптор: Оқушылар дың жауаптарын бір –бірін бағалау
|
Слайд1
https://learningapps.org/display?v=p0o26opca19 |
|
Миға шабуыл (алдыңғы тақырыпты пысықтау) 3 минут
|
Миға шабуыл әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашу:
Жаңа тақырып, сабақтың мақсатымен таныстыру
|
Сабақтың тақырыбын және мақсатымен таныстырып, дәптерге жазады. |
|
РР слайд 2
|
|
Сабақтың басы 15 минут
|
Жаңа тақырыпқа сай видео көрсету: Топтық жұмыс істеу /Постер қорғау Ауыспалы топта жұмыс топқа берілген кестедегі тапсырманы орындап болған кейін, жаңа топта әр топтан бір өкілі барып өз тобының жұмысын талқылайды және ақпарат алмасады Параметрлі цикл
Топта жұмыс: 1.Әр топ программаның қатесің тауып, параметрлі жазылу пішімі, блок схемасын қызметерін жазады. 2. Жаңа топта әр топтан бір өкілі барып өз тобының жұмысың талқылайды және ақпарат алмасады . |
ЕБҚ оқушыны тапсырма орындау кезінде қолдау
|
Дескриптор
|
РР слайд 3 Видео материал Жұппен жұмыс. А3 Постер қорғау Параметрлі цикл туралы таратпа қағаз
|
|
Сабақтың ортасы: 10 минут
|
Практикалық жұмыс. Жеке/жұптық жұмыс Тапсырма 1 А деңгейі: Компьютерде практикалық жұмыс 1-ден 6 сандардың тізімін шығару Тапсырма 2 В деңгейі: 4. Оқулықпен жұмыс 112 бетте 1 мысал Программаны құрастыру оқулықтағы оқулықтағы 112 беттегі 1 мысал 1 мен 6 сан аралығындағы сандардың қосындысын табуға программа құру. Тапсырма 3 С деңгейі:
|
Параметрлі цикл операторын программау құру барысында сыни ойлау дағдыларын қолдану арқылы қалыптастырушы бағалау тапсырмасын орындайды. |
Өзін-өзі бағалау
Дескриптор
|
Python программасы
Жеке/жұппен жұмыс. А4 бет конверт қиынды суреттер қиындысы Флипчат |
|
Сергіту сәті 2 минут |
Қолға жаттығу |
|
|
https://vk.com/video-106762975_456239027 |
|
Сабақты бекіту тапсырмасы 5 минут |
Тест
|
ЕБҚ оқушыны қорытынды тапсырманы орындау кезінде қолдау |
Бағалау парағын толтырып мұғалімге тапсырады (жинақтау, бағалау) Мұғалім тексеріп бағалайды |
https://onlinetestpad.com/homakt72n3xxa
|
|
Сабақтың соңы 2 минут Рефлексия |
Сабақтың мақсатына оралу: • «Ұшақ» әдісі Идеяларды жинақтау, жазбаша кері байланыс беру (әр оқушы ұшақты қағаздан жасап, бір қанатына идеясын жазып, екінші қанатына бүгінгі сабақ бойынша кері байланыс беру |
|
|
Тақтаға ілулі тұрған стикер |
|
Үй тапсырмасы 1 минут |
§ 4.5 120-124 оқуға құрастыру (дәптерге немесе компьютерге) |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз















