Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
«Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Аманжол Әсет Бахытұлы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ. Әбдіқадыров «Қажымұқан» повесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау 6.2.4.1 әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат бейнесін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді Оқушылардың көпшілігі орындай алады: әдеби шығарманың сюжетін анықтайды Кейбір оқушылар орындай алады: кейіпкерге сипаттама беріп,оқиға орны мен табиғат бейнесін әсерлі бейнелеп жеткізе алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
9-10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу 1- топ «Ғылым» тобы 2- топ «Білім» тобы 3- топ «Өнер» тобы 2. Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» 3. ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУҒА АРНАЛҒАН СҰРАҚТАР. «Сиқырлы қорапша» ішінде асықтарды алып, сұрақтарға жауап береді. Wordwall әдісі арқылы. https://wordwall.net/ru/resource/31798891
1-тапсырма «Шындық, жалған» тәсілі. Жазушының өмірі мен әңгімеге қатысты деректерді айтамын. Егер шындық болса жасыл белгіні, ал жалған болса қызыл белгіні көрсетеміз.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Психологиялық ахуалға қатысады. 3. Үй жұмысы сиқырлы қобдишадан асықты алып түскен сан бойынша Wordwall әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді
«Шындық, жалған» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Ақыл арқылы Әрбір дұрыс жауапқа ақыл беріледі
|
А4 парағында
жүрек Интерактивті тақта. Жұлдызшалар https://wordwall.net/ru/resource/31798891
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Миға шабуыл. Learnigs apps қосымшасы арқылы. Тірек сөздер Қажымұқан Масликов Мұқан Ұлы Петр қаласы Иван Париж Үндістан Қызылжар Сарай Ютуб желісінен қысқаша мазмұны бойынша видео көрсету. «Joyteka» қосымшасы арқылы сұрақтарды қою. Топтық жұмыс. Қ.Әбдіқадіровтың "Қажымұқан" повесінің мазмұнын, идеясын түсіндіру. 1-топ.
2- топ. Қажымұқан туралы пікірлерін «Попс формуласы» арқылы көрсетеді.
3- топ.
Сергіту сәті Learnigs apps қосымшасы арқылы сәйкестендіру. Шығарма сюжетін анықтайды Шығарманың басталуы : Мұқанның саудагер Иван Ногичке жалданып жұмыс жасауы Шығарманың дамуы : Орлий Масликовтың қоластына ауысуы Шығармадағы шиеленіс: Бір шана шөпті байдың үйіне жаяу сүйретіп әкелуі Шығарманың шарықтау шегі: Иван Лебедевтің мектебінен дәріс алуы, өзіне жақын дос табуы Шығарманың шешімі: Париж сахнасында өнер көрсетіп, құрметке бөленуі Жеке жұмыс. «Топтастыру стратегиясы" арқылы жүзеге асырылады.( 3 минут) Қажымұқанға мінездеме беру. Орындалу шарты: Қажымұқанға тән қасиеттерді жазады. |
Тірек сөздерді табады, есте сақтайды, дәптерге жазады
Ютубтан видео қарайды. «Joyteka» қосымшасы арқылы сұрақтарға жауап береді Топтық жұмысты орындайды, ортаға шығып қорғайды.
Сергіту сәтіне қатысады.
Learnigs apps қосымшасы арқылы сәйкестендіру орындайды.
Жеке жұмысты дәптерлеріне орындайды, Қажымұқанға мінездеме жазады және оқиды. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8-10 минут. |
Тест. https://www.classtime.com/code/RVGG43 1.Парижде Африка балуаны қандай өнер көрсетті? А.30 пұттық пілді көтерді В. Үлкен темірді майыстырды С. 100 пұттық пілді көтерді 2. Орлий Масликов Қажымұқанға қанша тиын айлық төледі? А. 80 тиын В. 70 тиын С. 60 тиын 3. Қажымұқан қай елдің тумасы? А. Ақмола облысы, Сарытерек болысы В. Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы С. Қостанай облысы, Әулиекөл 4. Иван Лебедовқа Қажымұқанды кім жіберді? А. Масликов В. Добрый – Рабый С. Иван Ногич 5. Париж төрінде Ресей палуандарын кім бастап шықты? А. Добрый В. Дубный С. Қажымұқан 6.Қалмақан Әбдіқадыров қай жылы дүниеге келді? А.1901 В.1903 С.1905 7.Қажымұқан спорттың қай түрінен әлем чемпионы атанды? А. Күрес В. Бокс С. Темір көтеру 8.Үндістандық балуанды көрсетіңіз А. Рига-Ребер В.Алекс Теллес С. Макс Воргер Кері байланыс: Answergarden
Бағалау |
Classtime қосымшасы арқылы сабақты бекіту тест сұрақтарына сілтеме арқылы кіріп жауап береді. Әр оқушы ұялы телефонмен кіріп жауап береді. https://www.classtime.com/code/RVGG43 Кері байланыс: Answergarden қосымшасы арқылы жасайды. |
Әрбір балаға 1 балл |
|
||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Қажымұқан» хикаяты мазмұндау. |
Күнделікке тапсырманы жазып алады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ. Әбдіқадыров «Қажымұқан» повесі ашық сабақ
Қ. Әбдіқадыров «Қажымұқан» повесі ашық сабақ
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
«Мен балаң жарық күнде сәуле қуған» |
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
Аманжол Әсет Бахытұлы |
|
Күні: |
|
|
Сынып: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ. Әбдіқадыров «Қажымұқан» повесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
6.1.1.1 әдеби шығарманың жанрын, фабуласын, сюжетін анықтау 6.2.4.1 әдеби көркемдегіш құралдарды пайдаланып шығармадағы табиғат бейнесін, оқиға орнын, кейіпкер бейнесін сипаттап жазу |
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар орындай алады: мәтінді оқып, мазмұнын түсінеді Оқушылардың көпшілігі орындай алады: әдеби шығарманың сюжетін анықтайды Кейбір оқушылар орындай алады: кейіпкерге сипаттама беріп,оқиға орны мен табиғат бейнесін әсерлі бейнелеп жеткізе алады |
Сабақтың барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 минут
9-10 минут
|
Ұйымдастыру кезеңі 1.Оқушылармен амандасу 1- топ «Ғылым» тобы 2- топ «Білім» тобы 3- топ «Өнер» тобы 2. Психологиялық ахуал: «Жүректен жүрекке» 3. ҮЙ ТАПСЫРМАСЫН СҰРАУҒА АРНАЛҒАН СҰРАҚТАР. «Сиқырлы қорапша» ішінде асықтарды алып, сұрақтарға жауап береді. Wordwall әдісі арқылы. https://wordwall.net/ru/resource/31798891
1-тапсырма «Шындық, жалған» тәсілі. Жазушының өмірі мен әңгімеге қатысты деректерді айтамын. Егер шындық болса жасыл белгіні, ал жалған болса қызыл белгіні көрсетеміз.
|
1.Мұғаліммен амандасады. 2.Психологиялық ахуалға қатысады. 3. Үй жұмысы сиқырлы қобдишадан асықты алып түскен сан бойынша Wordwall әдісі арқылы сұрақтарға жауап береді
«Шындық, жалған» тәсілі арқылы сұрақтарға жауап береді. |
Ақыл арқылы Әрбір дұрыс жауапқа ақыл беріледі
|
А4 парағында
жүрек Интерактивті тақта. Жұлдызшалар https://wordwall.net/ru/resource/31798891
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Миға шабуыл. Learnigs apps қосымшасы арқылы. Тірек сөздер Қажымұқан Масликов Мұқан Ұлы Петр қаласы Иван Париж Үндістан Қызылжар Сарай Ютуб желісінен қысқаша мазмұны бойынша видео көрсету. «Joyteka» қосымшасы арқылы сұрақтарды қою. Топтық жұмыс. Қ.Әбдіқадіровтың "Қажымұқан" повесінің мазмұнын, идеясын түсіндіру. 1-топ.
2- топ. Қажымұқан туралы пікірлерін «Попс формуласы» арқылы көрсетеді.
3- топ.
Сергіту сәті Learnigs apps қосымшасы арқылы сәйкестендіру. Шығарма сюжетін анықтайды Шығарманың басталуы : Мұқанның саудагер Иван Ногичке жалданып жұмыс жасауы Шығарманың дамуы : Орлий Масликовтың қоластына ауысуы Шығармадағы шиеленіс: Бір шана шөпті байдың үйіне жаяу сүйретіп әкелуі Шығарманың шарықтау шегі: Иван Лебедевтің мектебінен дәріс алуы, өзіне жақын дос табуы Шығарманың шешімі: Париж сахнасында өнер көрсетіп, құрметке бөленуі Жеке жұмыс. «Топтастыру стратегиясы" арқылы жүзеге асырылады.( 3 минут) Қажымұқанға мінездеме беру. Орындалу шарты: Қажымұқанға тән қасиеттерді жазады. |
Тірек сөздерді табады, есте сақтайды, дәптерге жазады
Ютубтан видео қарайды. «Joyteka» қосымшасы арқылы сұрақтарға жауап береді Топтық жұмысты орындайды, ортаға шығып қорғайды.
Сергіту сәтіне қатысады.
Learnigs apps қосымшасы арқылы сәйкестендіру орындайды.
Жеке жұмысты дәптерлеріне орындайды, Қажымұқанға мінездеме жазады және оқиды. |
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы 8-10 минут. |
Тест. https://www.classtime.com/code/RVGG43 1.Парижде Африка балуаны қандай өнер көрсетті? А.30 пұттық пілді көтерді В. Үлкен темірді майыстырды С. 100 пұттық пілді көтерді 2. Орлий Масликов Қажымұқанға қанша тиын айлық төледі? А. 80 тиын В. 70 тиын С. 60 тиын 3. Қажымұқан қай елдің тумасы? А. Ақмола облысы, Сарытерек болысы В. Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы С. Қостанай облысы, Әулиекөл 4. Иван Лебедовқа Қажымұқанды кім жіберді? А. Масликов В. Добрый – Рабый С. Иван Ногич 5. Париж төрінде Ресей палуандарын кім бастап шықты? А. Добрый В. Дубный С. Қажымұқан 6.Қалмақан Әбдіқадыров қай жылы дүниеге келді? А.1901 В.1903 С.1905 7.Қажымұқан спорттың қай түрінен әлем чемпионы атанды? А. Күрес В. Бокс С. Темір көтеру 8.Үндістандық балуанды көрсетіңіз А. Рига-Ребер В.Алекс Теллес С. Макс Воргер Кері байланыс: Answergarden
Бағалау |
Classtime қосымшасы арқылы сабақты бекіту тест сұрақтарына сілтеме арқылы кіріп жауап береді. Әр оқушы ұялы телефонмен кіріп жауап береді. https://www.classtime.com/code/RVGG43 Кері байланыс: Answergarden қосымшасы арқылы жасайды. |
Әрбір балаға 1 балл |
|
||||||||||||||||||||||
|
Үй тапсырмасы |
«Қажымұқан» хикаяты мазмұндау. |
Күнделікке тапсырманы жазып алады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз


















