Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
29.02.24ж. |
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қ.Әбдіқадыров. «Қажымұқан» повесі« Жаяу сүйреген шана» БЖБ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал Қызығушылықты ояту
Өткен сабақты пысықтау 1- тапсырма
«Фасоль қапшығы» |
Оқушылармен сәлемдесемін, сурет қиындысын құрастыру арқылы «Мозайка» әдісімен топтастырамын
«Тірек символдар» әдісі топ атауына алынған суреттер туралы ой бөліседі, әр топ өз суреттерінің өтілетін сабаққа қандай қатысы барын анықтайды Жеке жұмыс. «Фсоль қапшығы» әдісі арқылы мынадай сұрақтар қойылады. - Мұқанның балалық шағы қайда,
қандай жағдайда өтті? |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады
Әрбір дұрыс жауапқа олимпиада алауын (факел) ұсыну.
|
«Мозайка» әдісі
|
|
Жаңа білім
|
2-тапсырма Мінез картасы Жұптық жұмыс
|
Әр жұп Қажымұқанға төменде берілген сызба бойынша толық мінездеме береді. Мінез картасын жасайды. Кейіпкердің есімі Кейіпкерді суреттейтін 3 сөз Кейіпкердің туыстық қатынасы Кейіпкердің жақсы көретін үш нәрсесі Кейіпкердің қандай жетістіктері бар? Кейіпкердің қорқатын 3 нәрсесі Кейіпкердің өмірдегі мақсаты Кейіпкердің басынан өткізген 3 нәрсесі Кейіпкердің басынан өткізгісі келетін 3 нәрсесі Кейіпкердің мекен-жайы Кейіпкердің тегі Кейіпкер картасын толтырғаннан кейін, әр топ жұмыстарымен клесі топпен алмасады, бірін-бірі тексереді. |
Дескриптор : -Қажымұқан бейнесіне толық талдау жасайды; - мінез картасын жасайды
Бағалау(оқушылардың дұрыс орындалған жұмысына медаль беру) |
|
|
Сергіту сәті |
Дене жаттығулары |
Көңілді әуенге дене жаттығуларын жасайды. Ортаға бір оқушы шығады. Дене шынықтыру жаттығуларын жасайды. Қалған балалар қайталайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы . |
3-Тапсырма «Визуалды айғақтар» әдісі Топтық жұмыс |
Тапсырма. Оқушыларға Қазақстан спорт чемпиондарының суреттері таратылады. 1- топ: спорт түріне қарай жинақтайды; 2- топ: жеңімпаздардың жеңісті орындарына қарай жинақтайды; 3- топ: олимпиаданың жылына қарай топтастырады;
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау. Дескриптор: Заманауи спортшыларға баға береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Сыныппен орындайды (тақтамен жұмыс) 4-тапсырма. Қос диаграмма |
Қазіргі спортшылар Қажымұқан |
Дескриптор: -Қажымұқанды қазіргі кездегі спортшылармен салыстырады (барлық жағынан) -баға береді |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Қажымұқанға хат жазу |
|
|
|
Рефлексия |
Рефлексия. |
«Плюс- Минус-Қызығамын» кестесі |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қ.Әбдіқадыров. "Қажымұқан"повесі. Ашық сабақ. 6-сынып. Жаяу сүйреген шана. Сабақ жоспары
Қ.Әбдіқадыров. "Қажымұқан"повесі. Ашық сабақ. 6-сынып. Жаяу сүйреген шана. Сабақ жоспары
Қысқамерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Туған жерім -аялы алтын бесігім |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Көрпебаева А. |
|
Күні: |
29.02.24ж. |
|
Сыныбы: |
6 |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қ.Әбдіқадыров. «Қажымұқан» повесі« Жаяу сүйреген шана» БЖБ |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
6.3.2.1 кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға беру; |
|
Сабақтың мақсаты |
кейіпкерлер жүйесінің заманауи жаңашылдығын өзара салыстырып баға береді; |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал Қызығушылықты ояту
Өткен сабақты пысықтау 1- тапсырма
«Фасоль қапшығы» |
Оқушылармен сәлемдесемін, сурет қиындысын құрастыру арқылы «Мозайка» әдісімен топтастырамын
«Тірек символдар» әдісі топ атауына алынған суреттер туралы ой бөліседі, әр топ өз суреттерінің өтілетін сабаққа қандай қатысы барын анықтайды Жеке жұмыс. «Фсоль қапшығы» әдісі арқылы мынадай сұрақтар қойылады. - Мұқанның балалық шағы қайда,
қандай жағдайда өтті? |
Тиімділігі: оқушыны бір-біріне тілек айту арқылы жақындастырады, көңіл күйін көтереді, бауырмалдығын оятады
Әрбір дұрыс жауапқа олимпиада алауын (факел) ұсыну.
|
«Мозайка» әдісі
|
|
Жаңа білім
|
2-тапсырма Мінез картасы Жұптық жұмыс
|
Әр жұп Қажымұқанға төменде берілген сызба бойынша толық мінездеме береді. Мінез картасын жасайды. Кейіпкердің есімі Кейіпкерді суреттейтін 3 сөз Кейіпкердің туыстық қатынасы Кейіпкердің жақсы көретін үш нәрсесі Кейіпкердің қандай жетістіктері бар? Кейіпкердің қорқатын 3 нәрсесі Кейіпкердің өмірдегі мақсаты Кейіпкердің басынан өткізген 3 нәрсесі Кейіпкердің басынан өткізгісі келетін 3 нәрсесі Кейіпкердің мекен-жайы Кейіпкердің тегі Кейіпкер картасын толтырғаннан кейін, әр топ жұмыстарымен клесі топпен алмасады, бірін-бірі тексереді. |
Дескриптор : -Қажымұқан бейнесіне толық талдау жасайды; - мінез картасын жасайды
Бағалау(оқушылардың дұрыс орындалған жұмысына медаль беру) |
|
|
Сергіту сәті |
Дене жаттығулары |
Көңілді әуенге дене жаттығуларын жасайды. Ортаға бір оқушы шығады. Дене шынықтыру жаттығуларын жасайды. Қалған балалар қайталайды. |
|
|
|
Сабақтың ортасы . |
3-Тапсырма «Визуалды айғақтар» әдісі Топтық жұмыс |
Тапсырма. Оқушыларға Қазақстан спорт чемпиондарының суреттері таратылады. 1- топ: спорт түріне қарай жинақтайды; 2- топ: жеңімпаздардың жеңісті орындарына қарай жинақтайды; 3- топ: олимпиаданың жылына қарай топтастырады;
|
ҚБ: «Бір сөйлеммен түйіндеу» әдісі арқылы бағалау. Дескриптор: Заманауи спортшыларға баға береді. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Сабақтың соңы Бекіту |
Сыныппен орындайды (тақтамен жұмыс) 4-тапсырма. Қос диаграмма |
Қазіргі спортшылар Қажымұқан |
Дескриптор: -Қажымұқанды қазіргі кездегі спортшылармен салыстырады (барлық жағынан) -баға береді |
|
|
|
Үй тапсырмасы |
Қажымұқанға хат жазу |
|
|
|
Рефлексия |
Рефлексия. |
«Плюс- Минус-Қызығамын» кестесі |
|
|
шағым қалдыра аласыз















