|
Бөлім: |
Тарих тағылымы |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдалиева Жазира |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қадыр Мырза Әлі өмірі мен шығармашылығы. |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.2.1 - шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Қадыр Мырза Әлінің шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. ІІ. Қызығушылықты ояту: Қ. Мыза әлі туралы сіз не білесіз? (оқушылар жауабы тыңдалады)
Оқушылар берілген мәліметтермен танысып, ИНСЕРТ кестесін толтырады. Автор туралы жаңа мәліметтер ізденіп, ой бөліседі. ИНСЕРТ кестесі
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару.
Оқушылар берілген мәліметтермен танысып, ИНСЕРТ кестесін толтырады. Автор туралы жаңа мәліметтер ізденіп, ой бөліседі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалана ды.
Мұғалім оқушыны ынталандырады
Бір-бірінің пікіріне баға береді.
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті»
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану. Енді, балалар, ақын Қ. Мырза әлінің шығармашылық өміріне ізденімдік жұмыс жүргіземіз.
(Оқушылар оқулықтан, қосымша ғаламтор беттерінен автор туралы мәліметтер жинақтайды, тапқан мәліметтерін ауызша қорғайды).
Ізденімдік тапсырма. «Шығармашылық жолы».
Ізденімдік тапсырма. «Шебер аудармашы»
Бекіту тапсырмасы. Автор өмірі мен шығармашылығына байланысты «Сезімнен туған ойлар» кестесін толтырыңыз.
Бекіту. Оқушылар Қ. Мырза әлі туралы К. Ахметованың пікірімен танысып, мазмұнын ашады, ой түйіндейді.
|
Оқушылар оқулықтан, қосымша ғаламтор беттерінен Қ. Мырза әлінің балалық шағы туралы мәліметтер жинақтайды, тапқан мәліметтерін ауызша қорғайды.
Автордың шығармашылық жолы туралы ізденеді, қорғайды.
Автордың ақындық қыры туралы ізденеді, қорғайды; автордың аудармашылық еңбектері туралы ізденеді, қорғайды; автордың қайраткерлік қыры туралы ізденеді, қорғайды.
Автор өмірі мен шығармашылығына байланысты «Сезімнен туған ойлар» кестесін толтырыңыз.
Оқушылар Қ. Мырза әлі туралы К. Ахметованың пікірімен танысып, мазмұнын ашады, ой түйіндейді. |
Дескриптор: Автродың білім жолы, туралы ізденеді 1б қорғайды 1б
Дескриптор: автордың шығармашылық жолы туралы ізденеді, 1б қорғайды 1б
Дескриптор: Автордың аудармашылық қыры туралы ізденеді қорғайды 1б Автордың қайраткерлік қыры туралы ізденеді қорғайды1б
Дескриптор: автордың шығармашылығы туралы ой қорытындылайды.1б
Дескриптор: пікірімен танысады 1б мазмұнын ашады 1 б ой түйіндейді 1 б
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті»
Қ. Мырза әлі шығармашылығы
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Қ. Мыза әлі туралы сіз не білесіз? оқу |
|
|
||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қадыр Мырза Әлі өмірі мен шығармашылығы. 11 -сынып
Қадыр Мырза Әлі өмірі мен шығармашылығы. 11 -сынып
|
Бөлім: |
Тарих тағылымы |
||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдалиева Жазира |
||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «А» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қадыр Мырза Әлі өмірі мен шығармашылығы. |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.2.1 - шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары |
Қадыр Мырза Әлінің шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтайды. |
||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару. Жағымды психологиялық ахуал. ІІ. Қызығушылықты ояту: Қ. Мыза әлі туралы сіз не білесіз? (оқушылар жауабы тыңдалады)
Оқушылар берілген мәліметтермен танысып, ИНСЕРТ кестесін толтырады. Автор туралы жаңа мәліметтер ізденіп, ой бөліседі. ИНСЕРТ кестесі
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау. |
Оқушыларды түгендеп, назарын сабаққа аудару.
Оқушылар берілген мәліметтермен танысып, ИНСЕРТ кестесін толтырады. Автор туралы жаңа мәліметтер ізденіп, ой бөліседі.
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтайды. |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалана ды.
Мұғалім оқушыны ынталандырады
Бір-бірінің пікіріне баға береді.
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті»
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
ІІІ. Мағынаны тану. Енді, балалар, ақын Қ. Мырза әлінің шығармашылық өміріне ізденімдік жұмыс жүргіземіз.
(Оқушылар оқулықтан, қосымша ғаламтор беттерінен автор туралы мәліметтер жинақтайды, тапқан мәліметтерін ауызша қорғайды).
Ізденімдік тапсырма. «Шығармашылық жолы».
Ізденімдік тапсырма. «Шебер аудармашы»
Бекіту тапсырмасы. Автор өмірі мен шығармашылығына байланысты «Сезімнен туған ойлар» кестесін толтырыңыз.
Бекіту. Оқушылар Қ. Мырза әлі туралы К. Ахметованың пікірімен танысып, мазмұнын ашады, ой түйіндейді.
|
Оқушылар оқулықтан, қосымша ғаламтор беттерінен Қ. Мырза әлінің балалық шағы туралы мәліметтер жинақтайды, тапқан мәліметтерін ауызша қорғайды.
Автордың шығармашылық жолы туралы ізденеді, қорғайды.
Автордың ақындық қыры туралы ізденеді, қорғайды; автордың аудармашылық еңбектері туралы ізденеді, қорғайды; автордың қайраткерлік қыры туралы ізденеді, қорғайды.
Автор өмірі мен шығармашылығына байланысты «Сезімнен туған ойлар» кестесін толтырыңыз.
Оқушылар Қ. Мырза әлі туралы К. Ахметованың пікірімен танысып, мазмұнын ашады, ой түйіндейді. |
Дескриптор: Автродың білім жолы, туралы ізденеді 1б қорғайды 1б
Дескриптор: автордың шығармашылық жолы туралы ізденеді, 1б қорғайды 1б
Дескриптор: Автордың аудармашылық қыры туралы ізденеді қорғайды 1б Автордың қайраткерлік қыры туралы ізденеді қорғайды1б
Дескриптор: автордың шығармашылығы туралы ой қорытындылайды.1б
Дескриптор: пікірімен танысады 1б мазмұнын ашады 1 б ой түйіндейді 1 б
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті»
Қ. Мырза әлі шығармашылығы
|
|
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия. |
|
|
|
||||||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Қ. Мыза әлі туралы сіз не білесіз? оқу |
|
|
||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















