|
Пәні: қазақ әдебиеті |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: Табиғат және адам |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының көркемдік ерекшелігі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.3.1 - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Қызыл кітап» поэмасындағы шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. 2.Қызығушылығын ояту. Ой шақыру. Берілген суретті «Қызыл кітап» поэмасының идеясымен байланыстыра суреттеңіз.
Оқушыларға сабақтың мақсатын, бағалау критерийлерін, күтілетін нәтижені түсіндіріледі |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Ой шақыру. Берілген суретті «Қызыл кітап» поэмасының идеясымен байланыстыра суреттеңіз. Оқушыларға сабақтың мақсатын, бағалау критерийлерін, күтілетін нәтижені түсіндіріледі. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. Жазушы тілі. 1-тапсырма. «Қызыл кітап» поэмасындағы жазушы тілінің сөздігі.
2-тапсырма. Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (троп пен фигура) анықтау Шығарманың үзіндісін кесте бойынша талдау.
Дескриптор:
Бір-біріне кері байланыс береді. 2-тапсырма. Зерттеу сұрақтары арқылы автор стилін анықтау мақсатында әр топ ашық сұрақтарын құрастырады. (Оқушылардың топта өзара сұрақ құрастыруына мүмкіндік беріңіз. Егер уақыт жетімсіздігі болса, дайын клишелерді беруге болады.) 1. Ақынның поэмасына негізгі арқау болған тақырып не? 2. Автор өзі көтерген мәселені қаншалықты аша білген? 3. Автордың стиліне баға беріңіз Дескриптор:
Бағалау. Кері байланыс бере отырып, топ арасында төмендегі бағалау кестесі арқылы бір-бірін бағалайды: |
Қ. Мырза Әлі «Қызыл кітап» поэмасындағы жазушы тілінің сөздігі кестесін толтырады.
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (троп пен фигура) анықтайды.
Зерттеу сұрақтары арқылы автор стилін анықтау мақсатында әр топ ашық сұрақтарын құрастырады.
|
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
«Қызыл кітап» поэмасын таратпа материалдар арқылу ұсыну
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 4 мин |
Қ. Мырза Әлі туралы пікірлер.
|
Қ. Мырза Әлі туралы тың деректер тыңдайды.
|
ҚБ
|
https://massaget.kz/layfstayl/debiet/kkzhiek/24361/
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 мин
|
«Бес минуттық эссе» Бүгінгі сабақ жайлы Не түсінді? Не қиын болды? Қандай сұрақтары бар? Осы сұрақтар аясында бес минут ішінде кері байланыс жазып шығады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының көркемдік ерекшелігі ҚМЖ
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының көркемдік ерекшелігі ҚМЖ
|
Пәні: қазақ әдебиеті |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Сынып: 11 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: Табиғат және адам |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының көркемдік ерекшелігі |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.2.3.1 - шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
«Қызыл кітап» поэмасындағы шығарма идеясы мен көркемдегіш құралдардың байланысын талдау. |
||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
|
||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
1.Ұйымдастыру кезеңі. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. 2.Қызығушылығын ояту. Ой шақыру. Берілген суретті «Қызыл кітап» поэмасының идеясымен байланыстыра суреттеңіз.
Оқушыларға сабақтың мақсатын, бағалау критерийлерін, күтілетін нәтижені түсіндіріледі |
Оқушылар назары сабаққа аударылады. Ой шақыру. Берілген суретті «Қызыл кітап» поэмасының идеясымен байланыстыра суреттеңіз. Оқушыларға сабақтың мақсатын, бағалау критерийлерін, күтілетін нәтижені түсіндіріледі. |
ҚБ
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІІ. Мағынаны тану. Жазушы тілі. 1-тапсырма. «Қызыл кітап» поэмасындағы жазушы тілінің сөздігі.
2-тапсырма. Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (троп пен фигура) анықтау Шығарманың үзіндісін кесте бойынша талдау.
Дескриптор:
Бір-біріне кері байланыс береді. 2-тапсырма. Зерттеу сұрақтары арқылы автор стилін анықтау мақсатында әр топ ашық сұрақтарын құрастырады. (Оқушылардың топта өзара сұрақ құрастыруына мүмкіндік беріңіз. Егер уақыт жетімсіздігі болса, дайын клишелерді беруге болады.) 1. Ақынның поэмасына негізгі арқау болған тақырып не? 2. Автор өзі көтерген мәселені қаншалықты аша білген? 3. Автордың стиліне баға беріңіз Дескриптор:
Бағалау. Кері байланыс бере отырып, топ арасында төмендегі бағалау кестесі арқылы бір-бірін бағалайды: |
Қ. Мырза Әлі «Қызыл кітап» поэмасындағы жазушы тілінің сөздігі кестесін толтырады.
Шығармадағы көркемдегіш құралдарды (троп пен фигура) анықтайды.
Зерттеу сұрақтары арқылы автор стилін анықтау мақсатында әр топ ашық сұрақтарын құрастырады.
|
ҚБ
ҚБ
|
Әдебиет теориясы
«Қызыл кітап» поэмасын таратпа материалдар арқылу ұсыну
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақты бекіту 4 мин |
Қ. Мырза Әлі туралы пікірлер.
|
Қ. Мырза Әлі туралы тың деректер тыңдайды.
|
ҚБ
|
https://massaget.kz/layfstayl/debiet/kkzhiek/24361/
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Рефлексия 5 мин
|
«Бес минуттық эссе» Бүгінгі сабақ жайлы Не түсінді? Не қиын болды? Қандай сұрақтары бар? Осы сұрақтар аясында бес минут ішінде кері байланыс жазып шығады. |
|
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабаққа рефлексия жасау кезінде берілген сұрақтарға жауап беруге тырысыңыз. Сұрақтың құрылымын жабасаңыз болады.
|
|||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз















