|
Бөлім: |
Табиғат және адам |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдалиева Ж |
|||||||||||||||||||
|
Күні |
7.04.2025 ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының сюжеті мен композициясы |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қ.Мырза Әлі «Қызыл кітап» композициялық құрылымына талдау жасайды; сөздердің мағынасын ашады; мазмұнын терең түсінеді. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. Қызығушылықты ояту. «Байланыс тізбегі» әдісімен төмендегі сызбадағы байланысты ашып түсіндіріңдер.
АДАМ
ТАБИҒАТ
ПАРЫЗ ПАРЫЗ
Берілген Қ. Мырза әлінің мына өлеңінен қанда ой түйдіңдер? Неге ауылдың лайладым бұлағын? Неге аттым тауешкінің лағын? Қадыр Мырзалиев Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. «Байланыс тізбегі» әдісімен төмендегі сызбадағы байланысты ашып түсіндіреді. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалана ды.
Мұғалім оқушыны ынталандырады
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Оқушыларға «Қызыл кітап» поэмасы таратылады. Оқушылар поэманың негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды, түсіндірмелі сөздікпен жұмыс жасайды.
Сөздік жұмыс: Күрделі-қиын кезең Қызыл күмбез- белгі, ескерткіш Қызыл мандат –құжат. 2-тапсырма. Поэманың жанрлық ерекшелігін өзге жанрлармен салыстыр. «География», «Биология» пәндерінен алған білімдеріңе сүйеніп, коллажды тақырыппен байланыстырып, талдаңдар.
3-тапсырма. Өлеңнен алынған үзінділерді қара сөзге айналдырып, өз ойларын қосып, өңдеп жазады. Бағалау Әр тапсырманы орындағаннан кейін оқушылар бір-бірін дескрипторлар бойынша бағалайды. |
Оқушыларға «Қызыл кітап» поэмасы таратылады. Оқушылар поэманың негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды, түсіндірмелі сөздікпен жұмыс жасайды. жасайды.
Поэманың жанрлық ерекшелігін өзге жанрлармен салыстыр. «География», «Биология» пәндерінен алған білімдеріңе сүйеніп, коллажды тақырыппен байланыстырып, талдаңдар.
Өлеңнен алынған үзінділерді қара сөзге айналдырып, өз ойларын қосып, өңдеп жазады.
|
Дескриптор: поэманың негізгі идеясын анықтайды;1б Мақсатын анықтайды;1б Құрылысына талдау жасайды;1б Сөздердің мағынасын ашады.1б
Дескриптор: өлеңнің құрылымын анықтайды;1б ерекшелігін көрсетеді;1б үзінділердің ретін көрсетеді.1б
Дескриптор: Үзінділерді қисынды қолданады;1б Қара сөзге айналдырады;1б Өзіндік ойын қосады.1б
|
Қадыр Мырзалиев «Қызыл кітап» поэмасы. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
«3-2-1» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтағы 3-маңызды ақпаратты айтады, 2-ұсыныс білдіреді, 1-сұрақ қояды. |
|
||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Қызыл кітап поэмасын оқу |
|
||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының сюжеті мен композициясы
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының сюжеті мен композициясы
|
Бөлім: |
Табиғат және адам |
|||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Сейдалиева Ж |
|||||||||||||||||||
|
Күні |
7.04.2025 ж |
|||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 «В» |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Қадыр Мырзалиевтің «Қызыл кітап» поэмасының сюжеті мен композициясы |
|||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Қ.Мырза Әлі «Қызыл кітап» композициялық құрылымына талдау жасайды; сөздердің мағынасын ашады; мазмұнын терең түсінеді. |
|||||||||||||||||||
|
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
І. Ұйымдастыру кезеңі. Түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру: Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. Қызығушылықты ояту. «Байланыс тізбегі» әдісімен төмендегі сызбадағы байланысты ашып түсіндіріңдер.
АДАМ
ТАБИҒАТ
ПАРЫЗ ПАРЫЗ
Берілген Қ. Мырза әлінің мына өлеңінен қанда ой түйдіңдер? Неге ауылдың лайладым бұлағын? Неге аттым тауешкінің лағын? Қадыр Мырзалиев Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
Оқушылар шеңберге тұрып, бір-біріне қол беру арқылы жақсы тілек айтады. «Байланыс тізбегі» әдісімен төмендегі сызбадағы байланысты ашып түсіндіреді. Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаты, сабақ мақсаты, бағалау критерийлері таныстырылады. |
10 баллдық жүйе бойынша оқушылардың сабаққа қатысу белсенділігі бойынша бағалана ды.
Мұғалім оқушыны ынталандырады
|
11-сынып «Қазақ әдебиеті» оқулығы |
||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Мағынаны тану. 1-тапсырма. Оқушыларға «Қызыл кітап» поэмасы таратылады. Оқушылар поэманың негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды, түсіндірмелі сөздікпен жұмыс жасайды.
Сөздік жұмыс: Күрделі-қиын кезең Қызыл күмбез- белгі, ескерткіш Қызыл мандат –құжат. 2-тапсырма. Поэманың жанрлық ерекшелігін өзге жанрлармен салыстыр. «География», «Биология» пәндерінен алған білімдеріңе сүйеніп, коллажды тақырыппен байланыстырып, талдаңдар.
3-тапсырма. Өлеңнен алынған үзінділерді қара сөзге айналдырып, өз ойларын қосып, өңдеп жазады. Бағалау Әр тапсырманы орындағаннан кейін оқушылар бір-бірін дескрипторлар бойынша бағалайды. |
Оқушыларға «Қызыл кітап» поэмасы таратылады. Оқушылар поэманың негізгі идеясын, мақсатын анықтап, сюжеттік-композициялық құрылысын талдайды, түсіндірмелі сөздікпен жұмыс жасайды. жасайды.
Поэманың жанрлық ерекшелігін өзге жанрлармен салыстыр. «География», «Биология» пәндерінен алған білімдеріңе сүйеніп, коллажды тақырыппен байланыстырып, талдаңдар.
Өлеңнен алынған үзінділерді қара сөзге айналдырып, өз ойларын қосып, өңдеп жазады.
|
Дескриптор: поэманың негізгі идеясын анықтайды;1б Мақсатын анықтайды;1б Құрылысына талдау жасайды;1б Сөздердің мағынасын ашады.1б
Дескриптор: өлеңнің құрылымын анықтайды;1б ерекшелігін көрсетеді;1б үзінділердің ретін көрсетеді.1б
Дескриптор: Үзінділерді қисынды қолданады;1б Қара сөзге айналдырады;1б Өзіндік ойын қосады.1б
|
Қадыр Мырзалиев «Қызыл кітап» поэмасы. |
||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы Рефлексия |
«3-2-1» әдісі. Оқушылар бүгінгі сабақтағы 3-маңызды ақпаратты айтады, 2-ұсыныс білдіреді, 1-сұрақ қояды. |
|
||||||||||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Қызыл кітап поэмасын оқу |
|
||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














