|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақмол ауылының мектеп-гимназиясы» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
3С Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тастимирова Г.А. |
|||||
|
Күні: |
20.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «А» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 111 Жазбаша түрде қалдықпен бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Бағалау критерийі |
-сандарды жазбаша бөлу алгоритмін қолданады - есептеу кезінде жауабын алдын ала болжайды, нәтижесін құрама есептің шартына сәйкес түсіндіреді |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|||||
|
Құндылықтар |
Құндылық – Жасампаздық және жаңашылдық. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут Өткенді пысықтау 3 минут Сабақтың ортасы 7минут 7минут 7минут 3минут 10минут 5минут Сабақты қорыту Бағалау 2минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Үш қадам» әдісі Сәлеметсіңдер ме! Көңіл күйлерің қалай? Сабаққа дайындықтарың қалай? «Математика» еліне саяхат Өткенді пысықтау №3 Қалдықпен бөлуді орында. Есептеуді тексер. Сабақтың тақырыбы: «Жазбаша көбейту және бөлу» Сабақтың мақсаты: үш таңбалы сандарды жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі №1. 28:3=8(2 қалдық) 38:5=7(3қалдық) 28:6=4(4қалдық) 2х3х4=24 Телескоп Ж: Галилео Галилей телескоп ойлап тапқан. «Ғарыш зерттеушілер-телескоп, Галилео Галилей» туралы түсінік беру Жазбаша түрде қалдықпен бөлу.Түсіндірме кезеңі.
Жеке жұмыс «Аквариум» әдісі №2.Баған түрінде есепте Дұрыстығын тексер. 646:2=323 323*2=646 844:2=422 422*=844 248:2=124 124*2=248 336:3=112 112*3=336 693:3=231 231*3=693
Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,талқыла» «Макбук» әдісі №
45:5*b=900 9*b=900 b=900:9 b=100 45:5*100=900 Сергіту сәті. «Толқиды теңіз» ойыны Толқиды теңіз 1, Толқиды теңіз 2, Толқиды теңіз 3, Теңіз шаяны оян! (теңіз жыланы, сегізаяқ) Топтық жұмыс «Фишбоум» әдісі №7.Өрнектер бойынша есептер құру. Теңдеу шығару «5саусақ» әдісі 2·х=468 х·3=369 846:х=2 426:х=2 х·4=484 Үйге тапсырма: №5.Есепте «Бағалау парағы» « |
Амандасады. Үй тапсырмасын тексереді Жаңа тақырыпты меңгереді Тақырып бойынша түсіндірме мағлұмат алады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Теңіз жанарларының бейнесін жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Күрделі теңдеудің белгісіз компонентін анықтайды Үй тапсырмасын орындайды Жинаған ұпай сандарын есептейді. Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеу тақырыбын меңгерген-1б Тапсырмалар ды орындайды-1б Дескриптор: Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б
Дискриптор: Бөлуді баған түрінде орындайды-1б Дұрыстығын тексереді-1б Дескриптор: -Құрылымы күрделі теңдеуді шешу жолын қарастырады; -Белгісіз санды табады; Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шешуін табады-1б Дескриптор: Есепте және дұрыстығын тексереді -2б Жарайсың! Дескриптор: Теңдеудің белгісіз компонентін анықтайды-1б Белігісіз компоненттің мәнін табады-1б |
Көңіл күй стикерлері Интерактивті тақта https://learningapps.org/watch?v=pwnymqqo325 Оқулық А Тақта, Жұмыс дәптері Макбукта орындайды Қима қағаздар Плакат С
Интербелсенді тақта 5 https://learningapps.org/watch?v=petzevmra25 Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
Бұл тәсілдің авторы Леонард Эйлер (Эйлер дөңгелегі), ал Джон Венн өзінің еңбектерінде осы идеяны дамытты, сондықтан математикалық дереккөздерде осы сызбаларды Эйлер-Венн диаграммасы деп атайды.
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қалдықпен жазбаша бөлу
Қалдықпен жазбаша бөлу
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Ақмол ауылының мектеп-гимназиясы» КММ |
|||||
|
Пәні: |
Математика |
|||||
|
Бөлім: |
3С Жазбаша көбейту және бөлу |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Тастимирова Г.А. |
|||||
|
Күні: |
20.02.2025ж |
|||||
|
Сынып: |
3 «А» сынып |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 111 Жазбаша түрде қалдықпен бөлу |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.2.10 мынадай жағдайларда: 23∙2, 123∙2, 46:2, 246:2 екі таңбалы/үш таңбалы сандарды бір таңбалы санға жазбаша көбейту мен бөлу алгоритмдерін қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Жазбаша түрде қалдықпен бөлу алгоритмін қолдану |
|||||
|
Бағалау критерийі |
-сандарды жазбаша бөлу алгоритмін қолданады - есептеу кезінде жауабын алдын ала болжайды, нәтижесін құрама есептің шартына сәйкес түсіндіреді |
|||||
|
Ойлау дағдыларының деңгейі |
Түсіну, қолдану |
|||||
|
Құндылықтар |
Құндылық – Жасампаздық және жаңашылдық. |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақтың басы 2 минут Өткенді пысықтау 3 минут Сабақтың ортасы 7минут 7минут 7минут 3минут 10минут 5минут Сабақты қорыту Бағалау 2минут Кері байланыс 3 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Үш қадам» әдісі Сәлеметсіңдер ме! Көңіл күйлерің қалай? Сабаққа дайындықтарың қалай? «Математика» еліне саяхат Өткенді пысықтау №3 Қалдықпен бөлуді орында. Есептеуді тексер. Сабақтың тақырыбы: «Жазбаша көбейту және бөлу» Сабақтың мақсаты: үш таңбалы сандарды жазбаша көбейту және бөлу алгоритмін қолдану. Ұжымдық жұмыс «Топтастыру» әдісі №1. 28:3=8(2 қалдық) 38:5=7(3қалдық) 28:6=4(4қалдық) 2х3х4=24 Телескоп Ж: Галилео Галилей телескоп ойлап тапқан. «Ғарыш зерттеушілер-телескоп, Галилео Галилей» туралы түсінік беру Жазбаша түрде қалдықпен бөлу.Түсіндірме кезеңі.
Жеке жұмыс «Аквариум» әдісі №2.Баған түрінде есепте Дұрыстығын тексер. 646:2=323 323*2=646 844:2=422 422*=844 248:2=124 124*2=248 336:3=112 112*3=336 693:3=231 231*3=693
Жұптық жұмыс «Ойлан,жұптас,талқыла» «Макбук» әдісі №
45:5*b=900 9*b=900 b=900:9 b=100 45:5*100=900 Сергіту сәті. «Толқиды теңіз» ойыны Толқиды теңіз 1, Толқиды теңіз 2, Толқиды теңіз 3, Теңіз шаяны оян! (теңіз жыланы, сегізаяқ) Топтық жұмыс «Фишбоум» әдісі №7.Өрнектер бойынша есептер құру. Теңдеу шығару «5саусақ» әдісі 2·х=468 х·3=369 846:х=2 426:х=2 х·4=484 Үйге тапсырма: №5.Есепте «Бағалау парағы» « |
Амандасады. Үй тапсырмасын тексереді Жаңа тақырыпты меңгереді Тақырып бойынша түсіндірме мағлұмат алады Тапсырманы орындайды Тапсырманы орындайды Теңіз жанарларының бейнесін жасайды Есептерді шығарады Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс Күрделі теңдеудің белгісіз компонентін анықтайды Үй тапсырмасын орындайды Жинаған ұпай сандарын есептейді. Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Есептеу тақырыбын меңгерген-1б Тапсырмалар ды орындайды-1б Дескриптор: Дескриптор: Қалдықпен бөлуді орындайды-1б
Дискриптор: Бөлуді баған түрінде орындайды-1б Дұрыстығын тексереді-1б Дескриптор: -Құрылымы күрделі теңдеуді шешу жолын қарастырады; -Белгісіз санды табады; Дескриптор: Есептің шартын құрады-1б Шешуін табады-1б Дескриптор: Есепте және дұрыстығын тексереді -2б Жарайсың! Дескриптор: Теңдеудің белгісіз компонентін анықтайды-1б Белігісіз компоненттің мәнін табады-1б |
Көңіл күй стикерлері Интерактивті тақта https://learningapps.org/watch?v=pwnymqqo325 Оқулық А Тақта, Жұмыс дәптері Макбукта орындайды Қима қағаздар Плакат С
Интербелсенді тақта 5 https://learningapps.org/watch?v=petzevmra25 Оқулық Кері байланыс тақтасы |
||
Бұл тәсілдің авторы Леонард Эйлер (Эйлер дөңгелегі), ал Джон Венн өзінің еңбектерінде осы идеяны дамытты, сондықтан математикалық дереккөздерде осы сызбаларды Эйлер-Венн диаграммасы деп атайды.
шағым қалдыра аласыз


















