|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қалдықтарды табысқа айналдырайық! |
|
Сабақтың мақсаты: |
- оқушыларды қоршаған ортаны аялап, оны таза ұстауға баулу; --- - қалдықтарды қайта өңдеуге, пластикалық ыдыстарды қайта өңдеуге үлес қосуға баулу; - табиғатты қорғау құндылығын ояту |
|
Құндылықтарға баулу: |
Қоршаған ортаға құрмет, сыйластық, ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушылар бір-бірімен ұсынылған сұрақтар аясында пікір алмасады. 1. қоршаған ортаны құрметтеу дегенді қалай түсінесің? 2. адамның табиғатқа, табиғаттың адамға қандай пайдасы бар? 3. қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты қандай пікірдесің? |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға жауап бере отырып, сынып ішінде бір-бірімен пкір алмасады. Қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты түйінді пікір қалыптастырады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Ж |
Мұғалім: Оқушылар, қазіргі таңда қайта өңдеуге нақты қандай қалдық түрін ұсынасыңдар. Әр оқушы өз нұсқасын ұсынсын |
Әр оқушы нақты қай қалдықты қайта өңдеуге болатындығы туралы өз ұсынысын білдіреді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Ж |
Оқушылар, басым көпшілік тұрғындар қалдықтарды қайта өңдеуге немқұрайлы. Қалай қоғамда адамдарды қалдықтарды дұрыс сұрыптауға үйретуге болады. Жұптаса отырып, осы сұраққа жауап іздеп көріңдер. |
Оқушылар жұпта тұрғындарды қалдықтарды қайта өңдеуге әдеттендіру, қалыпты жағдайға айналдыру бойынша өз тәсілдерін тізбектейді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Т |
Оқушылар топтаса отырып жұптық тапсырмада ұсынылған идеялардың пірін таңдау. Оны жоба ретінде қалай жүзеге асыруға болатындығын ойластыру |
Оқушылар нақты қай қалдықты қалай өңдеуге болатындығын жоба ретінде ұсынады. |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау |
Топтар бір-бірін бағалайды. Жобаның ұтымды 2 жағын айтып, тілек білдіреді. |
«жарайсыңдар!» «керемет!» |
микрафон
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қалдықтарды табысқа айналдырайық!
Қалдықтарды табысқа айналдырайық!
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
Күні: |
|
|
Сыныбы: |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қалдықтарды табысқа айналдырайық! |
|
Сабақтың мақсаты: |
- оқушыларды қоршаған ортаны аялап, оны таза ұстауға баулу; --- - қалдықтарды қайта өңдеуге, пластикалық ыдыстарды қайта өңдеуге үлес қосуға баулу; - табиғатты қорғау құндылығын ояту |
|
Құндылықтарға баулу: |
Қоршаған ортаға құрмет, сыйластық, ынтымақ |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/ Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл-күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. |
Оқулық, жұмыс дәптерлері ДК экраны |
|||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Оқушылар бір-бірімен ұсынылған сұрақтар аясында пікір алмасады. 1. қоршаған ортаны құрметтеу дегенді қалай түсінесің? 2. адамның табиғатқа, табиғаттың адамға қандай пайдасы бар? 3. қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты қандай пікірдесің? |
Оқушылар ұсынылған сұрақтарға жауап бере отырып, сынып ішінде бір-бірімен пкір алмасады. Қалдықтарды қайта өңдеуге байланысты түйінді пікір қалыптастырады. |
Мақсаты: Жылдам әрі функционалды түрде сыни ойлануды дамыту. |
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
|
Ж |
Мұғалім: Оқушылар, қазіргі таңда қайта өңдеуге нақты қандай қалдық түрін ұсынасыңдар. Әр оқушы өз нұсқасын ұсынсын |
Әр оқушы нақты қай қалдықты қайта өңдеуге болатындығы туралы өз ұсынысын білдіреді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Ж |
Оқушылар, басым көпшілік тұрғындар қалдықтарды қайта өңдеуге немқұрайлы. Қалай қоғамда адамдарды қалдықтарды дұрыс сұрыптауға үйретуге болады. Жұптаса отырып, осы сұраққа жауап іздеп көріңдер. |
Оқушылар жұпта тұрғындарды қалдықтарды қайта өңдеуге әдеттендіру, қалыпты жағдайға айналдыру бойынша өз тәсілдерін тізбектейді |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Т |
Оқушылар топтаса отырып жұптық тапсырмада ұсынылған идеялардың пірін таңдау. Оны жоба ретінде қалай жүзеге асыруға болатындығын ойластыру |
Оқушылар нақты қай қалдықты қалай өңдеуге болатындығын жоба ретінде ұсынады. |
«Жарайсыңдар!» |
дәптер |
|
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 8 мин.
|
«2 жұлдыз, 1 тілек» әдісі арқылы бағалау |
Топтар бір-бірін бағалайды. Жобаның ұтымды 2 жағын айтып, тілек білдіреді. |
«жарайсыңдар!» «керемет!» |
микрафон
|
|
шағым қалдыра аласыз

еке
тапсырма
ұптық
тапсырма
оптық
тапсырма












