Бекітілді:
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қалқаман Әбдіқадыров «Қажымұқан»
Бекітілді:
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
||||||||||||||||||||
Пән/Сынып: |
қазақ әдебиеті 6 «Ә» сыныбы |
||||||||||||||||||||
Бөлім атауы: |
ІІІ бөлім: «Мен балаң жарық күнде сәуле қуған»
|
||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Қалқаман Әбдіқадыров «Қажымұқан» |
||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары: |
6.2.1.1 шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасау;
|
||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты: |
шығарма композициясындағы белгілі бір эпизодтың алатын маңызына негіздеме жасайды; |
||||||||||||||||||||
Құндылықтарға баулу |
|
||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Сабақтың мазмұны
|
Мұғалімнің бақылауы мен зерттеуі не? |
Ресурстар |
|||||||||||||||||
1 минут
|
Ұйымдастыру |
Оқушылармен амандасу Оқушылардың назарын сабаққа аудару Үй тапсырмасын тексеру Сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру |
Мұғаліммен амандасады Назарын сабаққа аударады |
Кесте, презентация т.б. |
|||||||||||||||||
3 минут |
Жаңа сабақ |
Эпизод туралы білімді еске түсіреді. Эпизод (грек. epeіzodіon – қоспа, үстеме) – көркем шығарма сюжетіндегі өз алдына мәні бар, өзара байланысқан оқиғаның бір бөлшегі, көрінісі. Әр эпизод кейіпкердің белгілі уақыт аралығында өткен қимылын, ісін, екі не одан көп кейіпкерлердің арасында болып жатқан құбылыстардың біткен кезеңін көрсетеді |
|
|
|||||||||||||||||
1-5 минут
|
Тапсырмалар |
1-тапсырма
Өзіңді тексер
|
Дескриптор -Маңызды эпизодты табады -Эпизодқа ат қояды -Эпизодтағы басты кейіпкерді табады -Эпизод арқылы кейіпкерге мінездеме береді
|
Презентация |
|||||||||||||||||
1-6 минут
|
Тәжірибе |
2-тапсырма
Мұқан атын жегiп, жетi-сегiз шақырымдай шыққанда, қарсы алдынан боран соға бастады. Үйе тиелген шөпке қарсы соққан қарлы жел шөп арасын көтерiп, аттың аяғын қия басқызбады. Аттардың жүргенiнен тұрғаны көбейдi. Күн батып, дүлей қараңғы түн басталды. Мұқан шананы сүйрелеп, атқа көмектестi.
Өзіңді тексер
Қалаға
жетi шақырым қалғанда бiр ат аяғын
басуға мұршасы келмей, төрт аяқтап
тұрып алды. Ыза кернеген шөпшi, айырын
шананың артына көмейлете
3-тапсырма
|
Дескриптор: 1. Шығарманың мазмұнын толық біледі.
2. Шығарма композициясы бойынша оқиғаларды сәйкестендіреді. |
Презентация |
|||||||||||||||||
1 мин |
|
Қосымша тапсырма: Қалай ойлайсыңдар, эпизод әңгімеде маңызды ма? «Төрт сөйлем» тәсілі бойынша ойларын қорытындылап жазыңдар
|
|
|
|||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз


