Набиева Жанар Божеевна «Қазақ тілі мен әдебиеті» Т2
ПШО ЖМ филиалы мұғалімнің портфолиосы
Өскемен қаласы 29.04.2022 жыл
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
8 -бөлім: Менің тәуелсіз Қазақстаным |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтың Т.А.Ә. |
Набиева Жанар Божеевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
29.04.2022ж |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Уа, еркіндік! Сенсің менің ең ғажайып өлеңім! |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу мақсаттары: |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Барлық оқушылар: тақырыпты тірек сөздер арқылы болжайды; Көптеген оқушылар: берілген сұрақтарды дұрыс түсініп, лайықты жауап береді, Кейбір оқушылар: берілген сұрақтарды дұрыс түсініп, лайықты жауап береді, шағын диалогке қатысады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі: |
*тірек сөздер арқылы мәтіннің тақырыбын болжайды * берілген сұрақтарды дұрыс түсініп, лайықты жауап береді, шағын диалогке қатысады |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ойлау дағдылары: |
Білу, түсіну,қолдану |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Уақыты Кезеңдері |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3-минут
|
Ұйымдастыру Оқушылырмен сәлемдесіп, «жағымды тілектер алқасы» тәсілі арқылы бір-бірімізге көңіл күй сыйлаймыз. Оқушылар сабақ тақырыбын тірек сөздер арқылы болжайды. Тірек сөздер: еркіндік,ғажайып, өлең, менің. Сонымен сабағымыздың тақырыбы: «Уа, еркіндік! Сенсің менің ең ғажайып өлеңім!» Бүгінгі сабақта: Сіздің меңгеретініңіз:
|
Оқушылар сабаққа дайындалады. «Жағымды тілектер алқасы» тәсілі арқылы бір-біріне жақсы тілектер айтады. Оқушылар берілген тірек сөздер арқылы сабақтың тақырыбын болжайды. Оқушылар сабақ мақсатымен танысады |
|
Оқулық, қалам, дәптер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
1-тапсырма. Тыңдалым алды тапсырма. «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен сабаққа шолу жасаймын. Сұрақтарға жауап беріңіз. 1. «Тәуелсіздік» өлеңінің авторы кім? 2. Бұл өлең қай оқиғаға арналған? 3. Ақын өлеңде не туралы айтады? 4. Өлеңде ақын нені жырлайды? Дескриптор: сұрақтарға нақты жауап береді. Тыңдалым барысы тапсырмасы. Саралаудың жіктеу әдісі. 2-тапсырма. Жұптық жұмыс.Тақ және жұп сандар арқылы жұпқа бөлінеді. Оқулықпен жұмыс. 42-бет, 6-тапсырма "Тәуелсіздік" өлеңі бойынша бірнеше сұрақ дайындап, диалог құрыңдар. Үлгі: "Тәуелсіздік" өлеңінің авторы-кім? "Тәуелсіздік" өлеңінің авторы- Қалқаман Сарин Дескриптор: -"Тәуелсіздік" өлеңі бойынша 3 сұрақ құрастырады. -Диалог түседі. Күтілетін нәтиже: сұрақ құрастырып, диалогке түседі.
2-тапсырма саралаудың диалогтік қолдау тәсілі А1 деңгейіндегі ЕБҚ оқушысы үшін тапсырма. «Тәуелсіздік» өлеңі бойынша «Қос жазба» күнделігін толтыр. Түсіндір.
Дескриптор: Өз ойын білдіреді. Күтілетін нәтиже: үзіндіні дұрыс түсініп, лайықты толық жауап береді.
Тыңдалым соңы тапсырмасы тапсырма. Жеке жұмыс. 3-тапсырма.«Тәуелсіздік» тақырыбына синквейн (бес жолды тақпақ) дайында. 1. Тақырыпқа қатысты бiр зат есім. 2. Бірінші зат есімге қатысты екі сын есім. 3. Бірінші зат есімге қатысты үш етістік. 4. Бірінші зат есімді суреттеп, толықтыратын төрт кілт сөз. 5. Тақырыпты сипаттайтын бір синоним немесе метафора (зат есім). Дескриптор: бес жолды өлеңді құрастырады; Күтілетін нәтиже: берілген тапсырманы дұрыс түсініп, жауапты өлең жолдарымен береді. |
Сұрақтарға нақты жауап береді.
Оқушылар жұпқа бөлінеді. «Тәуелсіздік» өлеңнің тыңдайды. Сұрақ жауаптық қатынас тәсілі арқылы "Тәуелсіздік" өлеңі бойынша бірнеше сұрақ дайындап, диалог құрайды.
«Тәуелсіздік» өлеңі бойынша «Қос жазба» күнделігін толтырады. Түсіндіреді. (ЕБҚ Белсенді оқушыға берілген тапсырма)
«Тәуелсіздік» тақырыбына синквейн (бес жолды өлең) жазады; |
Мұғалім берілген сұрақтар негізінде ауызша кері байланыс береді
Жұптар бір-бірін дескриптор бойынша ауызша бағалайды
Дескриптерді негізге ала отырып мұғалім бағалайды
Оқушылар бір-бірін «+», « - әдісі арқылы бағалайды
|
«Миға шабуыл» әдісі
Қазақ тілі мен әдебиеті. Бәйшешек. 2-бөлім.Көкжиек-Горизонт 2017
Қос жазба» күнделігі
Таратпа материал
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бекіту |
4-тапсырма.Тест сұрақтарына жауап беріңіз. 1.«Боданына бұғаулану» сөзінің мағынасы А) бейбіт өмір сүру Ә) тәуелді болу Б) еркін болу С) тәуелсіз болу 2. Қ. Сариннің «Тәуелсіздік» өлеңінің тақырыбы А) тәуелсіздік жолындағы күрес Ә) ұзақ өмір сүруді насихаттау Б) Астана қаласының гүлденуі С) өмір мен өлім туралы айтыс 3. Шумақ не жайында? Уа, еркіндік, Құның немен өлшенді?!
ЖИ арқылы жасау
ЖИ арқылы жасау
Бөлісу 1 - айлық Материал тарифі-96% жеңілдік 00 05 00 ҚМЖ
Ашық сабақ
Тәрбие сағаты
Презентация
БЖБ, ТЖБ тесттер
Көрнекіліктер
Балабақшаға арнарлған құжаттар
Мақала, Эссе
Дидактикалық ойындар
және тағы басқа 400 000 материал
Барлық 400 000 материалдарды шексіз жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз 1 990 ₸ 49 000₸ 1 айға қосылу Материалға шағымдану Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз Жариялаған: Набиева Жанар БожеевнаШағым жылдам қаралу үшін барынша толық ақпарат жіберіңіз Қалқаман Сарин. Уа, Еркіндік. 5 сынып
Тақырып бойынша 11 материал табылды
Қалқаман Сарин. Уа, Еркіндік. 5 сыныпМатериал туралы қысқаша түсінік
сабақ жоспары барысында ерекше бақылауды қажет ететін оқушымен жұмыс көрсетілген
Материалдың қысқаша нұсқасы Набиева Жанар Божеевна «Қазақ тілі мен әдебиеті» Т2 ПШО ЖМ филиалы мұғалімнің портфолиосы Өскемен қаласы 29.04.2022 жыл
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||













