Сабақ жоспары
|
Пән: жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім:Тірі табиғат. Адам |
Мектеп: «Үштөбе ЖОББТМ (РО)» КММ
|
|
|
Күні: 13.11.2018 |
Мұғалім: Алина Ботагоз Бейсетаевна |
|
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қаңқа құпиясы. |
|
|
Оқу мақсаты: |
2.3 Адам. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
Білім алушылар:
|
|
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар «қаңқа» сөзінің орыс және ағылшын тіліндегі аудармаларын үйренеді. |
|
|
Құндылықтарды дарыту: |
Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу. |
|
|
Пән аралық байланыс: |
ағылшын тілі, орыс тілі. |
|
|
Алдыңғы білімдер: |
Оқушылар дененің кейбір бөліктерін және қызметін атап, көрсете біледі (бас, кеуде, қол, аяқ, табан, т.б.) және адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерін анықтай алады. |
|
|
Бастапқы білім: 4 минут |
|
|
|
Сабақ барысы: |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: 2 минут Топқа бөлу: ББҮ кестесі: 4 минут |
Жағымды көңіл-күй (Ұ) Біздің күлкіміз көңілді, (Қолдарын еріндерінің шетіне жақындатады). Жеткізсін жылу мен шаттықты. (Қолдарын жүректерінің тұсынақояды) Бөліскен жақсы ғой өмірде, (Қолдарыналғасозады, Саусақтары нашып, күнге ұқсатады). Қуаныш, мейірім, бақытты. (Қолдарын екі жаққа созады). Топқа бөлу Шағын топтарға суреттер беру және жетекші сұрақтар арқылы дәлелдету. -балалар суретте не көріп тұрсындар?
1- топ Үйдің
суреті:
2-топ машина
суреті:
3- топ киіз үй
суреті: -Киіз үй құрылысы қандайбөліктерден тұрады? -Оны кімдер көп пайдаланады? - Оның ыңғайлы тұстары қандай?
4-топ ұшақ
суреті: -Ұшақ неден жасалады? - Ол бізге қандай пайдасы бар? - Ұшақ неден қорғайды? - Адам денесіндегі осындай қызметті не атқарады? (Қаңқа адам денесінің қалпын құрайды және қорғанышы болады. Сүйектер жұмсақ ұлпалардың мықты қорғаны болып табылады) Сабақтың мақсатын қою. *Қаңқа не үшін қажет екенін түсінеміз. *Қаңқа бөліктерінің
атаула-рымен танысамыз. *Қаңқа адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметі екенін анықтаймыз. Білемін: Бүгінгі сабақ бойынша білемін деп ойлайсыздар? (әр топтан бір оқушы шығып жазады) Білгім келеді: Ал не білгілеріңіз келеді? (әр топтан бір оқушы шығып жазады) Иә, сіздер дұрыс айтасыздар қаңқа немесе скелет. Бүгінгі сабақтың тақырыбымыз «Қаңқа құпиясы» Ал сабағымыздың мақсаты сонда не болмақ? Дұрыс , қаңқаның не үшін қажет екенін түсіну, қаңқа бөліктерімен, атауларын білу.
Негізгі сөздер мен
тіркестер: Бас-голова - head |
2 сынып жаратылыстану оқулығы 32-33 бет Қима суреттер ББҮ кестесі сабақ бойы |
|
Сабақтың ортасы: топтық жұмыс 3 минут Қорғау: 1-топ -1 минут 2-топ - 1 минут 3-топ - 2 минут 4-топ - 2 минут 6 минут |
(Ұ) Тақырыппен жұмыс. –Кез келген зерттеуді жүргізе отырып, біз ақпарат көздеріне жүгінеміз. Оларды еске түсірейік. (Мұғалім тақтаға суреттер – қандай да бір ақпарат көздерін білдіретін таңбаларды іледі, балалар оларды атайды. Оқушылар олармен 1-сыныптан таныс) Видео түсіндірме Осы көрсетілген видео бойынша бүгінгі сабақта нені үйренеміз, сабағымыздың мақсаты қандай деп ойлайсыздар? Оқушылардың ойлары тыңдалады. (Ұ) Эксперимент (Ақпарат көзі: «Бақылау») –Өз денелеріңе қолдарыңды тигізіңдер, қол, аяқ, бас т.б. ұстаңдар. Терінің астында не сезесіздер? Иә, бұл – сүйек. Адам организмінде сүйек көп, олардың барлығы бір-бірімен қосылады және қаңқа қалыптасады. –Ал кімде-кім шын қаңқаны ұстап көрді ме? –Менің ойымша, сендердің әрқайсыларың шын қаңқаны ұстап көрдіңдер! Пісірілген балықты жеген кезде не қалатынын естеріңе түсіріңдерші? (Сүйектер). –Нағыз қаңқа қалады. Т(Ж) Проблемалық сұрақ. Адамның өсуі тоқтамаса, не болар еді? (Балалардың болжамдары). Тапсырма: Постер қорғау.
Бағалау. От шашу Сергіту сәті.
|
Қаңқа сүйектері А4 қағазында беріледі. Қаңқа бөліктерінің атаулары жазылған қағаз болады. 2 сынып жаратылыстану оқулығы 32-33 бет. Қосымша ақпарат. Қаңқа. А4 қағазындағы үлгі суреттер. |
|
Бағалау: 1 минут Жұппен жұмыс. |
Нашар жұмыс жасады. Орташа жұмыс жасады. Жақсы жұмыс жасады. Д Қаңқа бөліктерін жұптасып жаз. Қаңқаның қызметін жаз Мәтінді толықтыр. Алдарындағы әр топқа берілген мәтіндер арқылы, толықтыру. Дене сымбаты: дәптермен жұмыс |
Бағдаршам
|
|
Сабақтың соңы 9 минут ББҮ кестесі: |
Бүгінгі сабақ барысында үйрендім деп ойлайсыздар? Үйрендім: (әр топтан бір оқушы шығып жазады) Сабақты қорыту:
|
ББҮ кестесі |
|
Сабақ бойынша рефлекция: 1 минут |
Бүгінгі сабақтың қалай өткені, достарыңның қалай жұмыс жасағаны туралы алдарыңыздағы коверттің ішіндегі ұялы телефондарыңызға SMS жазып. алып, жазып, тақтадағы қалташаға салыңыздар. |
Қағаз ұялы телефон
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қаңқа құпиясы
Сабақ жоспары
|
Пән: жаратылыстану Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2-бөлім:Тірі табиғат. Адам |
Мектеп: «Үштөбе ЖОББТМ (РО)» КММ
|
|
|
Күні: 13.11.2018 |
Мұғалім: Алина Ботагоз Бейсетаевна |
|
|
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қаңқа құпиясы. |
|
|
Оқу мақсаты: |
2.3 Адам. |
|
|
Сабақтың мақсаттары: |
2.2.3.1 адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметін анықтау. |
|
|
Бағалау критерийлері: |
Білім алушылар:
|
|
|
Тілдік мақсат: |
Оқушылар «қаңқа» сөзінің орыс және ағылшын тіліндегі аудармаларын үйренеді. |
|
|
Құндылықтарды дарыту: |
Сымбатты болып өсуінің маңыздылығы жайлы айта келе салауатты өмір салтына тәрбиелеу. |
|
|
Пән аралық байланыс: |
ағылшын тілі, орыс тілі. |
|
|
Алдыңғы білімдер: |
Оқушылар дененің кейбір бөліктерін және қызметін атап, көрсете біледі (бас, кеуде, қол, аяқ, табан, т.б.) және адамның өсуі мен дамуы үшін керек қажеттіліктерін анықтай алады. |
|
|
Бастапқы білім: 4 минут |
|
|
|
Сабақ барысы: |
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы: 2 минут Топқа бөлу: ББҮ кестесі: 4 минут |
Жағымды көңіл-күй (Ұ) Біздің күлкіміз көңілді, (Қолдарын еріндерінің шетіне жақындатады). Жеткізсін жылу мен шаттықты. (Қолдарын жүректерінің тұсынақояды) Бөліскен жақсы ғой өмірде, (Қолдарыналғасозады, Саусақтары нашып, күнге ұқсатады). Қуаныш, мейірім, бақытты. (Қолдарын екі жаққа созады). Топқа бөлу Шағын топтарға суреттер беру және жетекші сұрақтар арқылы дәлелдету. -балалар суретте не көріп тұрсындар?
1- топ Үйдің
суреті:
2-топ машина
суреті:
3- топ киіз үй
суреті: -Киіз үй құрылысы қандайбөліктерден тұрады? -Оны кімдер көп пайдаланады? - Оның ыңғайлы тұстары қандай?
4-топ ұшақ
суреті: -Ұшақ неден жасалады? - Ол бізге қандай пайдасы бар? - Ұшақ неден қорғайды? - Адам денесіндегі осындай қызметті не атқарады? (Қаңқа адам денесінің қалпын құрайды және қорғанышы болады. Сүйектер жұмсақ ұлпалардың мықты қорғаны болып табылады) Сабақтың мақсатын қою. *Қаңқа не үшін қажет екенін түсінеміз. *Қаңқа бөліктерінің
атаула-рымен танысамыз. *Қаңқа адамның тірек-қимыл жүйесінің қызметі екенін анықтаймыз. Білемін: Бүгінгі сабақ бойынша білемін деп ойлайсыздар? (әр топтан бір оқушы шығып жазады) Білгім келеді: Ал не білгілеріңіз келеді? (әр топтан бір оқушы шығып жазады) Иә, сіздер дұрыс айтасыздар қаңқа немесе скелет. Бүгінгі сабақтың тақырыбымыз «Қаңқа құпиясы» Ал сабағымыздың мақсаты сонда не болмақ? Дұрыс , қаңқаның не үшін қажет екенін түсіну, қаңқа бөліктерімен, атауларын білу.
Негізгі сөздер мен
тіркестер: Бас-голова - head |
2 сынып жаратылыстану оқулығы 32-33 бет Қима суреттер ББҮ кестесі сабақ бойы |
|
Сабақтың ортасы: топтық жұмыс 3 минут Қорғау: 1-топ -1 минут 2-топ - 1 минут 3-топ - 2 минут 4-топ - 2 минут 6 минут |
(Ұ) Тақырыппен жұмыс. –Кез келген зерттеуді жүргізе отырып, біз ақпарат көздеріне жүгінеміз. Оларды еске түсірейік. (Мұғалім тақтаға суреттер – қандай да бір ақпарат көздерін білдіретін таңбаларды іледі, балалар оларды атайды. Оқушылар олармен 1-сыныптан таныс) Видео түсіндірме Осы көрсетілген видео бойынша бүгінгі сабақта нені үйренеміз, сабағымыздың мақсаты қандай деп ойлайсыздар? Оқушылардың ойлары тыңдалады. (Ұ) Эксперимент (Ақпарат көзі: «Бақылау») –Өз денелеріңе қолдарыңды тигізіңдер, қол, аяқ, бас т.б. ұстаңдар. Терінің астында не сезесіздер? Иә, бұл – сүйек. Адам организмінде сүйек көп, олардың барлығы бір-бірімен қосылады және қаңқа қалыптасады. –Ал кімде-кім шын қаңқаны ұстап көрді ме? –Менің ойымша, сендердің әрқайсыларың шын қаңқаны ұстап көрдіңдер! Пісірілген балықты жеген кезде не қалатынын естеріңе түсіріңдерші? (Сүйектер). –Нағыз қаңқа қалады. Т(Ж) Проблемалық сұрақ. Адамның өсуі тоқтамаса, не болар еді? (Балалардың болжамдары). Тапсырма: Постер қорғау.
Бағалау. От шашу Сергіту сәті.
|
Қаңқа сүйектері А4 қағазында беріледі. Қаңқа бөліктерінің атаулары жазылған қағаз болады. 2 сынып жаратылыстану оқулығы 32-33 бет. Қосымша ақпарат. Қаңқа. А4 қағазындағы үлгі суреттер. |
|
Бағалау: 1 минут Жұппен жұмыс. |
Нашар жұмыс жасады. Орташа жұмыс жасады. Жақсы жұмыс жасады. Д Қаңқа бөліктерін жұптасып жаз. Қаңқаның қызметін жаз Мәтінді толықтыр. Алдарындағы әр топқа берілген мәтіндер арқылы, толықтыру. Дене сымбаты: дәптермен жұмыс |
Бағдаршам
|
|
Сабақтың соңы 9 минут ББҮ кестесі: |
Бүгінгі сабақ барысында үйрендім деп ойлайсыздар? Үйрендім: (әр топтан бір оқушы шығып жазады) Сабақты қорыту:
|
ББҮ кестесі |
|
Сабақ бойынша рефлекция: 1 минут |
Бүгінгі сабақтың қалай өткені, достарыңның қалай жұмыс жасағаны туралы алдарыңыздағы коверттің ішіндегі ұялы телефондарыңызға SMS жазып. алып, жазып, тақтадағы қалташаға салыңыздар. |
Қағаз ұялы телефон
|
шағым қалдыра аласыз




әптермен
жұмыс.


