|
Білім беру ұйымының атауы |
№51 гимназия КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Заттардың тасмалдануы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қартбай Г.Е |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.03.2022 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қанның құрамы мен қызметі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.1 қан құрамы мен қызметін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-қанның құрамын анықтау -қанның қызметтерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-қан плазмасының құрамын анықтайды -қанның қызметтерін түсінеді -қанның формалы элементтерін ерекшеліктері мен қызметтерін сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Қағу» тренингін жүргізу «Ғажайып алаң» әдісі арқылы интербелсенді тақтадан өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою арқылы тор көздерді ашып отыру. Сұрақтарға толық жауап берілгенде ғажайып алаңнан жаңа сабаққа қатысты сурет шығады. Оқушылар сол сурет бойынша жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады. Ой қозғау Жаңа тақырыпқа байланысты видеоролик көрсетіледі. ТЖ «Топтас, талқыла, бөліс» әдісі Топтарға тапсырма бөлініп беріледі, оқушылар әр топ оқушылары өз тақырыптарын талдайды. 1 топ – Қанның құрамы 2 топ – Қанның қызметі 3 топ- Қанның формалы элементтері ЖЖ «Кім жылдам» әдісі Дескриптор:
Жұптық жұмыс «Көршінмен бөліс» әдіс Дескриптор:
ЖЖ «Жалғасын тап» әдісі Эритроциттегі нәруыз...................... Қанның ұюы..................................... Плазмадағы тұз................................ Плазмадағы нәруыз......... пайыз Плазмадағы нәруыздар...................... Қан ұйымайтын ауру.......................... Үй тапсырмасы Тақырыпты оқу және сызба түрінде дәптерге түсіру.
Кері байланыс
|
Оқушылар «Қағу» тренингі арқылы бойындағы жағымсыз қасиеттерден өздерінің үстерін қағу арқылы құтылады.
Оқушылар «Ғажайып алаң» сұрақтарына жауап береді. Оқушылар сол сурет бойынша жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады.
оқушылар түсігендерін айтады
оқушылар тапсырманы орындайды
Оқушылар жұптасып тапсырмаларды орындайды
Оқушылар көп нүктені орнына тиісті сөздерді жазып сөйлемді жалғастырдаы.
«Ойды жалғастыр» бағалау парағын жазады
|
«Жетондар» беру арқылы бағалау Мадақтау 1-10 баллдық жүйе бойынша формативті бағалау. «Қол шапалақ»
Мадақтау 1-10 баллдық жүйе бойынша формативті бағалау.
«Бас бармақ» |
https://youtu.be/ciFTrsnj-zE Слайд 1 Қима қағаздар Слайд 2
Слайд 3 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қанның құрамы мен қызметі
Қанның құрамы мен қызметі
|
Білім беру ұйымының атауы |
№51 гимназия КММ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Биология |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Заттардың тасмалдануы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Қартбай Г.Е |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
04.03.2022 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қанның құрамы мен қызметі |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
8.1.3.1 қан құрамы мен қызметін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
-қанның құрамын анықтау -қанның қызметтерін сипаттау |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийі |
-қан плазмасының құрамын анықтайды -қанның қызметтерін түсінеді -қанның формалы элементтерін ерекшеліктері мен қызметтерін сипаттайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру Жаңа білім Бекіту Кері байланыс |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру мақсатында «Қағу» тренингін жүргізу «Ғажайып алаң» әдісі арқылы интербелсенді тақтадан өткен тақырыптар бойынша сұрақтар қою арқылы тор көздерді ашып отыру. Сұрақтарға толық жауап берілгенде ғажайып алаңнан жаңа сабаққа қатысты сурет шығады. Оқушылар сол сурет бойынша жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады. Ой қозғау Жаңа тақырыпқа байланысты видеоролик көрсетіледі. ТЖ «Топтас, талқыла, бөліс» әдісі Топтарға тапсырма бөлініп беріледі, оқушылар әр топ оқушылары өз тақырыптарын талдайды. 1 топ – Қанның құрамы 2 топ – Қанның қызметі 3 топ- Қанның формалы элементтері ЖЖ «Кім жылдам» әдісі Дескриптор:
Жұптық жұмыс «Көршінмен бөліс» әдіс Дескриптор:
ЖЖ «Жалғасын тап» әдісі Эритроциттегі нәруыз...................... Қанның ұюы..................................... Плазмадағы тұз................................ Плазмадағы нәруыз......... пайыз Плазмадағы нәруыздар...................... Қан ұйымайтын ауру.......................... Үй тапсырмасы Тақырыпты оқу және сызба түрінде дәптерге түсіру.
Кері байланыс
|
Оқушылар «Қағу» тренингі арқылы бойындағы жағымсыз қасиеттерден өздерінің үстерін қағу арқылы құтылады.
Оқушылар «Ғажайып алаң» сұрақтарына жауап береді. Оқушылар сол сурет бойынша жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын ашады.
оқушылар түсігендерін айтады
оқушылар тапсырманы орындайды
Оқушылар жұптасып тапсырмаларды орындайды
Оқушылар көп нүктені орнына тиісті сөздерді жазып сөйлемді жалғастырдаы.
«Ойды жалғастыр» бағалау парағын жазады
|
«Жетондар» беру арқылы бағалау Мадақтау 1-10 баллдық жүйе бойынша формативті бағалау. «Қол шапалақ»
Мадақтау 1-10 баллдық жүйе бойынша формативті бағалау.
«Бас бармақ» |
https://youtu.be/ciFTrsnj-zE Слайд 1 Қима қағаздар Слайд 2
Слайд 3 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















