Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім. Қазақтың қанышы. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қаныш Сәтбаев» роман эссесінің идеясына талдау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1. әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды; - идеялық мазмұнын түсінеді; - өзіндік ой-пікір айтады; |
|
|
ЕБҚЕ |
-шығарма мазмұнын түсінеді; - шығармаға өз пікірін білдіреді. |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту «Алатау баурайында» ІІІ бөлім Бәрі де майдан үшін Жезді хикаясы Алдыңғылардың ізімен Ғылым ордасын көтерерде Тұманды альбион елінде Ел құрметінде Қиянатта Жар жағасында «Ақиқат әрқашанда жеңеді» Болжаулы барлау Жаңа биіктерге Өрге көтерілген дария Соңғы парыз Сәтбаев планетасы. https://youtu.be/GMzFE19Urhw?si=UCYW8tj5rtNJsZ7q фильмді көру 25 минут. 1-тапсырма. «Бәрі де майдан үшін» бөлімін оқып, сұрақтарға жауап беру. Сюжетін білу , талдау. 1. Алматыға келу 2. Дүрбелең кезең, бірнеше жұмысқа басшылық жасау. 3. Н.В. Павлов естелігі 4. Қаныштың дәрі-дәрмек, астық саласына көңіл бөлуді қолға алуы-соғысқа жәрдемі 5. Арқар меринос (қой тұқымы) отары алғаг Қаныш бастамасымен құрылды. 6. Балықшыларға кеңес, су тышқанын өсіру. 7. Кен көздерінің бірінен соң бірі табылуы 8. Майданға жіберілген мол марганец Сұрақтар: 1. Қаныш соғысқа қандай жәрдем берді? 2. Қаныш осындай қиын кезеңде ғылымның қай салаларын қолға алды? 3. ҰОС ең қажетті элемент не еді? Оны кім жөнелтуге ұсыныс етті? (Марганец, Қаныш) 2-тапсырма. Шығарма идеясын «FILA кестесін толтыру» әдісі бойынша ұлттық мүдде тұрғысынан талқылайды. F (Дерек) – шығармадан негізгі кейіпкерлер бейнесін ашатын деректер; I (Пікір) – кейіпкерлер туралы өздеріңнің ой-пікірлерің; L (Сұрақ) – шығарманың идеясын ашатын сұрақтар қою; A (Іс-әрекет) – автордың идеясын ашуда қолданған тәсілі. 3-тапсырма. Бүгінгі бөлімнен Қаныштың қандай қырларын байқадыңыздар? |
Дескриптор: -үзіндіні оқып, конспектілейді; -сұрақтарға жауап береді; -өз ойларын шығармамен, киномен байланыстырады.
Дескриптор:
- дерек, пікір жазады; -сұрақ қояды; - автордың идеясын ашуда қолданған тәсілін жазады, Дескриптор: -өзіндік қорытынды пікір ұсынады. |
Барлығы дұрыс 1 ұпай 3 ұпай 3 ұпай 6 ұпай 1ұпай |
https://youtu.be/GMzFE19Urhw?si=UCYW8tj5rtNJsZ7q
|
|
|
Рефлексия |
Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
Оқу, мазмұндау. Фильмнің 4-сериясын көру |
|
|
||
2
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қаныш" романының идеясы
"Қаныш" романының идеясы
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім. Қазақтың қанышы. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қаныш Сәтбаев» роман эссесінің идеясына талдау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.1.2.1. әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну. |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
- әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасайды; - идеялық мазмұнын түсінеді; - өзіндік ой-пікір айтады; |
|
|
ЕБҚЕ |
-шығарма мазмұнын түсінеді; - шығармаға өз пікірін білдіреді. |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
|
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту «Алатау баурайында» ІІІ бөлім Бәрі де майдан үшін Жезді хикаясы Алдыңғылардың ізімен Ғылым ордасын көтерерде Тұманды альбион елінде Ел құрметінде Қиянатта Жар жағасында «Ақиқат әрқашанда жеңеді» Болжаулы барлау Жаңа биіктерге Өрге көтерілген дария Соңғы парыз Сәтбаев планетасы. https://youtu.be/GMzFE19Urhw?si=UCYW8tj5rtNJsZ7q фильмді көру 25 минут. 1-тапсырма. «Бәрі де майдан үшін» бөлімін оқып, сұрақтарға жауап беру. Сюжетін білу , талдау. 1. Алматыға келу 2. Дүрбелең кезең, бірнеше жұмысқа басшылық жасау. 3. Н.В. Павлов естелігі 4. Қаныштың дәрі-дәрмек, астық саласына көңіл бөлуді қолға алуы-соғысқа жәрдемі 5. Арқар меринос (қой тұқымы) отары алғаг Қаныш бастамасымен құрылды. 6. Балықшыларға кеңес, су тышқанын өсіру. 7. Кен көздерінің бірінен соң бірі табылуы 8. Майданға жіберілген мол марганец Сұрақтар: 1. Қаныш соғысқа қандай жәрдем берді? 2. Қаныш осындай қиын кезеңде ғылымның қай салаларын қолға алды? 3. ҰОС ең қажетті элемент не еді? Оны кім жөнелтуге ұсыныс етті? (Марганец, Қаныш) 2-тапсырма. Шығарма идеясын «FILA кестесін толтыру» әдісі бойынша ұлттық мүдде тұрғысынан талқылайды. F (Дерек) – шығармадан негізгі кейіпкерлер бейнесін ашатын деректер; I (Пікір) – кейіпкерлер туралы өздеріңнің ой-пікірлерің; L (Сұрақ) – шығарманың идеясын ашатын сұрақтар қою; A (Іс-әрекет) – автордың идеясын ашуда қолданған тәсілі. 3-тапсырма. Бүгінгі бөлімнен Қаныштың қандай қырларын байқадыңыздар? |
Дескриптор: -үзіндіні оқып, конспектілейді; -сұрақтарға жауап береді; -өз ойларын шығармамен, киномен байланыстырады.
Дескриптор:
- дерек, пікір жазады; -сұрақ қояды; - автордың идеясын ашуда қолданған тәсілін жазады, Дескриптор: -өзіндік қорытынды пікір ұсынады. |
Барлығы дұрыс 1 ұпай 3 ұпай 3 ұпай 6 ұпай 1ұпай |
https://youtu.be/GMzFE19Urhw?si=UCYW8tj5rtNJsZ7q
|
|
|
Рефлексия |
Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
Оқу, мазмұндау. Фильмнің 4-сериясын көру |
|
|
||
2
шағым қалдыра аласыз













