Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім. Қазақтың Қанышы. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
14.12.23ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесіндегі кейіпкерлер даралығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау.
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды; -қорытынды –пікір жазады; |
|
|
ЕБҚЕ |
-шығарма мазмұнын түсінеді; - шығармаға өз пікірін білдіреді. |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Автордың бейнесі — әдеби шығармадағы жазушының өз тұлғасының көріну қалпы. 1-тапсырма. Автор көзқарасын оқиға арқылы пайымдаңыз.
2-тапсырма. Берілген екі мәліметтің біреуін таңдап, автор Қаныш бейнесін қалай ашқысы келеді, бойынан қандай қасиеттерді оқырманына танытқысы келетінін жазыңыз. «Қаныштың бойындағы ерекше қасиеттер» Елге сыйлы Қаныш қарапайым, кішіпейіл, жанашыр, үлкендерге демалысында сәлем беріп тұратынын біз бұрыннан білетінбіз. Жаяу Мұса ақын – нағашысы болып келеді.Сол кісі ауырып қалғанда көңілін сұрап барады. Сырқаттанып жатқан қарт ақын, оған «қыранды ал» деп сыйға тартады, қанша қызығып тұрса да Қаныш алмайды. «Қаныштың қиялындағы қала» Бұл жерге менің анық білетінім – нақ осы дөңеске, сіздің ауыл қонып отырған биік жарқабақтың үстінен үлкен қала салынады … … Бұл Қазақтың Қанышының қиялында туған қала 18 жылдан кейін қала мәртебесін алған бұрынғы Кеңгір поселкесі, қазіргі Жезқазған қаласы еді … »
|
Оқиғаны мазмұндайды. - кейіпкер ге талдау жасаайды; -автор көзқарасын оқиға арқылы пайымдайды, Мәліметтің бірін таңдайды; -автор ойын өз ойымен түйіндеейді; -50-60 сөз қорытынды пікір жазады. |
Дескриптор: кейіпкер ге талдау жасаайды 1 -автор көзқарасын оқиға арқылы пайымдайды3 Бар4 ұпай Дескриптор: Мәліметтің бірін таңдайды; -автор ойын өз ойымен түйіндеейді2 -50-60 сөз қорытынды пікір жазады 4 Барлығы 6 ұпай |
Хрестоматия 24-25 беттер
|
||||||||||
|
Рефлексия |
Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
|
||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Оқу, мазмұндау. Фильмнің 1-6-серияларының ең маңызды тұстарын жазу. |
|
|
3
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
"Қаныш Сәтбаев" кейіпкерлер даралығы
"Қаныш Сәтбаев" кейіпкерлер даралығы
Орта білім беру ұйымдарының педагогіне арналған сабақ жоспары немесе қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
2-бөлім. Қазақтың Қанышы. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
||
|
Күні: |
14.12.23ж |
|
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
«Қаныш Сәтбаев» роман-эссесіндегі кейіпкерлер даралығы |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.2.1 автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтау.
|
|
|
Сабақтың мақсаты: |
-автор бейнесінің шығармадағы белгілі бір оқиғадағы көрінісін анықтайды; -қорытынды –пікір жазады; |
|
|
ЕБҚЕ |
-шығарма мазмұнын түсінеді; - шығармаға өз пікірін білдіреді. |
|
|
Құндылыққа баулу |
«Мәңгілік ел» жалпыұлттық идеясы бойынша «Жалпыға бірдей еңбек қоғамы» құндылығына баулу. Бұл арқылы оқушыларда шығармашылық және сын тұрғысынан ойлауы, функционалдық сауаттылығы, қарым-қатынас жасау қабілеті мен жауапкершілігі артады. Сонымен қатар өмір бойы оқуға, еңбеу етуге, Қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілікке деген дағдысы қалыптасады. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Сабақтың
басы |
І.Ұйымдастыру Оқушылармен амандасу, психологиялық жағымды ахуал туғызу. |
|
|
|
||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
ІІ. Жаңа білімді игерту Автордың бейнесі — әдеби шығармадағы жазушының өз тұлғасының көріну қалпы. 1-тапсырма. Автор көзқарасын оқиға арқылы пайымдаңыз.
2-тапсырма. Берілген екі мәліметтің біреуін таңдап, автор Қаныш бейнесін қалай ашқысы келеді, бойынан қандай қасиеттерді оқырманына танытқысы келетінін жазыңыз. «Қаныштың бойындағы ерекше қасиеттер» Елге сыйлы Қаныш қарапайым, кішіпейіл, жанашыр, үлкендерге демалысында сәлем беріп тұратынын біз бұрыннан білетінбіз. Жаяу Мұса ақын – нағашысы болып келеді.Сол кісі ауырып қалғанда көңілін сұрап барады. Сырқаттанып жатқан қарт ақын, оған «қыранды ал» деп сыйға тартады, қанша қызығып тұрса да Қаныш алмайды. «Қаныштың қиялындағы қала» Бұл жерге менің анық білетінім – нақ осы дөңеске, сіздің ауыл қонып отырған биік жарқабақтың үстінен үлкен қала салынады … … Бұл Қазақтың Қанышының қиялында туған қала 18 жылдан кейін қала мәртебесін алған бұрынғы Кеңгір поселкесі, қазіргі Жезқазған қаласы еді … »
|
Оқиғаны мазмұндайды. - кейіпкер ге талдау жасаайды; -автор көзқарасын оқиға арқылы пайымдайды, Мәліметтің бірін таңдайды; -автор ойын өз ойымен түйіндеейді; -50-60 сөз қорытынды пікір жазады. |
Дескриптор: кейіпкер ге талдау жасаайды 1 -автор көзқарасын оқиға арқылы пайымдайды3 Бар4 ұпай Дескриптор: Мәліметтің бірін таңдайды; -автор ойын өз ойымен түйіндеейді2 -50-60 сөз қорытынды пікір жазады 4 Барлығы 6 ұпай |
Хрестоматия 24-25 беттер
|
||||||||||
|
Рефлексия |
Сабақтың екі сәтті тұсын ата, бір ұсыныс айту. |
Екі жұлдыз, бір тілек. |
|
|
||||||||||
|
Үйге тапсырма |
Оқу, мазмұндау. Фильмнің 1-6-серияларының ең маңызды тұстарын жазу. |
|
|
3
шағым қалдыра аласыз













