|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қазақтың Қанышы |
Мектеп: Арыс атындағы ЖББМ |
||||
|
Күні: 8.11.2025 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Сахыбек Нұрдиас |
||||
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.3.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Шығарманың идеясын композициялық талдау арқылы түсіну; Шығармадағы негізгі ойды түсіну; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады; Шығарма идеясын түсінеді; Түсініксіз сөздердің мағынасын анықтай алады; |
||||
|
Дескрипторлар |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Троп, фигура, әдебиеттану, сюжет, композиция, шарықтау шегі т.б. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәрбие: шығармадағы адамгершілік қасиеттерді оқушы бойына дарыту; |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, тарих |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, ноутбук, bilim book |
||||
|
Бастапқы білім |
Медеу Сәрсеке |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңдері. Ақыл-ойдан жүк тиеп теңіздейін телегей, Желді күні желкенсіз жеке жүзген кемедей, Менменсіген Мәскеуді, Парижді де тәкаппар Таңғалдырған кім еді, Қаныш аға Сіз емей?! Мұғалім сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады. Қаныш Сәтпаев туралы ақпарат таныстырылып өмір жолы туралы мағлұмат беріледі. Оқушыларды парта бойынша топқа бөлу. |
Қаныш Сәтбаев туралы бейнеролик көрсетіледі |
|||
|
Сабақтың ортасы
20 минут |
1-тапсырма. 1-топ: Медеу Сәрсеке туралы «Кластер» құрастыру. 2-топ: Жазушының фантастикалық жанрда жазған шығармаларын ата және бір шығармасын талдап көрсету. 3-топ: «Қаныш Сәтпаев» роман-эссесін жазуға не себеп болды? Жауапты «ПОПС» әдісі арқылы жазу. Яғни
Осы тапсырмалар арқылы оқушылар жазушы өмірі мен шығармаларымен танысып оларды өз өмірінде қолдана біледі. Дескриптор:
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Мен үшін маңызды болған екі нәрсе Мен үшін түсініксіз болған екі нәрсе Менің ұсынысым Үй тапсырмасы: Роман-эссені оқу арқылы Қаныш Сәтпаев және оның өмір жолы тақырыбында шағын эссе жазып келу. |
|
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қаныш Сәтпаев роман-эссесі
Қаныш Сәтпаев роман-эссесі
|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Қазақтың Қанышы |
Мектеп: Арыс атындағы ЖББМ |
||||
|
Күні: 8.11.2025 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Сахыбек Нұрдиас |
||||
|
Сынып: 10 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы: М.Сәрсеке «Қаныш Сәтбаев» роман-эссе |
|||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
10.3.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы идеялық мазмұнын түсіну; |
||||
|
Сабақ мақсаттары |
Шығарманың идеясын композициялық талдау арқылы түсіну; Шығармадағы негізгі ойды түсіну; |
||||
|
Бағалау критерийлері |
Шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасай алады; Шығарма идеясын түсінеді; Түсініксіз сөздердің мағынасын анықтай алады; |
||||
|
Дескрипторлар |
|
||||
|
Тілдік мақсаттар |
Троп, фигура, әдебиеттану, сюжет, композиция, шарықтау шегі т.б. |
||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Тәрбие: шығармадағы адамгершілік қасиеттерді оқушы бойына дарыту; |
||||
|
Пәнаралық байланыстар |
География, тарих |
||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақта, ноутбук, bilim book |
||||
|
Бастапқы білім |
Медеу Сәрсеке |
||||
|
Сабақ барысы |
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңдері. Ақыл-ойдан жүк тиеп теңіздейін телегей, Желді күні желкенсіз жеке жүзген кемедей, Менменсіген Мәскеуді, Парижді де тәкаппар Таңғалдырған кім еді, Қаныш аға Сіз емей?! Мұғалім сабақ тақырыбы, оқу мақсаты, бағалау критерийлерімен таныстырады. Қаныш Сәтпаев туралы ақпарат таныстырылып өмір жолы туралы мағлұмат беріледі. Оқушыларды парта бойынша топқа бөлу. |
Қаныш Сәтбаев туралы бейнеролик көрсетіледі |
|||
|
Сабақтың ортасы
20 минут |
1-тапсырма. 1-топ: Медеу Сәрсеке туралы «Кластер» құрастыру. 2-топ: Жазушының фантастикалық жанрда жазған шығармаларын ата және бір шығармасын талдап көрсету. 3-топ: «Қаныш Сәтпаев» роман-эссесін жазуға не себеп болды? Жауапты «ПОПС» әдісі арқылы жазу. Яғни
Осы тапсырмалар арқылы оқушылар жазушы өмірі мен шығармаларымен танысып оларды өз өмірінде қолдана біледі. Дескриптор:
|
|
|||
|
Сабақтың соңы 5 минут |
Рефлексия Мен үшін маңызды болған екі нәрсе Мен үшін түсініксіз болған екі нәрсе Менің ұсынысым Үй тапсырмасы: Роман-эссені оқу арқылы Қаныш Сәтпаев және оның өмір жолы тақырыбында шағын эссе жазып келу. |
|
|||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
|||
|
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
||||
|
|
|||||
|
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
шағым қалдыра аласыз













