ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы, 6 сынып |
|||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
1 апта, 1 сабақ |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қыпшақ хандығы |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
6.3.2.4 – қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтау; 6.2.2.3 – көшпелілердің әскери өнеріндегі жетістіктерін сипаттау; |
|||||||
|
Бағалау критерийі: |
Қыпшақтардың дипломатиялық және әскери саладағы жетістіктерін талдайды. |
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
1 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздер ме оқушылар? Сабағымыздың тақырыбы: Қыпшақхандығы Бүгінгі сабақта: Сенің білетінің: Қыпшақ мемлекетінің Хорезммен, Киев Русі және Византиямен қарым-қатынасы Қыпшақ хандығының сыртқы саясатының негізгі жетістіктері; |
Не меңгеретінін білу үшін |
|
Презентация № 1-2 бет |
|||
|
10 минут |
Жаңа сабақ |
Сабақтың барысы: «Ой шақыру» Оқушыларға Қыпшақ хандығы және көршілес мемлекеттердің аумағы белгіленген картаны көрсетіп, келесі сұрақтар бойынша ой талқы жүргізіңіз: Қыпшақтардың кең байтақ аумақты иеленуінің себептері қандай? Қыпшақ хандарының жүргізген ішкі және сыртқы саясатының нәтижелері туралы қандай болжам жасауға болады? Сабақтың оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз. Сабақтың зерттеу сұрағы:
Презинтация бойынша мұғалімнің түсіндіруі. |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
|
Презентация № 3-9 бет
|
|||
|
10 минут |
Тәжірибе |
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс
Бағалау критерийі: Қыпшақтардың дипломатиялық және әскери саладағы жетістіктерін талдайды. Дескрипторлар: Қыпшақтардың Хорезм елімен қарым-қатынастарының екі күшті жағын және екі әлсіз жағын көрсетеді Қыпшақтардың Киев Русі және Византия елдерімен қарым-қатынастарының екі күшті жағын және екі әлсіз жағын көрсетеді Қыпшақтардың әскери өнер жетістіктеріне дәлел келтіреді 2-тапсырма. «Маңызды дерек» Тақырып бойынша маңызды деректерді тауып,төмендегі сұрақтарға жауап беру |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру Мәтінмен жұмыс Тақырып бойынша мазмұндайды |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 10 бет Презентация № 12 бет |
|||
|
3 минут |
Қорытынды |
Кері байланыс.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 8 бет |
|||
|
1 минут |
Оқу тапсырмасы |
Тақырыпты оөып, мазмұндау |
|
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 13 бет |
|||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
ҚАРЛҰҚ ҚАҒАНАТЫ 6-СЫНЫП
ҚАРЛҰҚ ҚАҒАНАТЫ 6-СЫНЫП
ҚАШЫҚТАН ОҚЫТУ КЕЗІНДЕГІ САБАҚ ЖОСПАРЫ
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||
|
Пән/Сынып: |
Қазақстан тарихы, 6 сынып |
|||||||
|
Қай аптаның нешінші сабағы |
1 апта, 1 сабақ |
|||||||
|
Тарау немесе бөлім атауы: |
X ғасыр - XІІІ ғасырдың басындағы Қазақстан |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қыпшақ хандығы |
|||||||
|
Оқу мақсаты: |
6.3.2.4 – қыпшақтардың Еуразия тарихындағы орнын анықтау; 6.2.2.3 – көшпелілердің әскери өнеріндегі жетістіктерін сипаттау; |
|||||||
|
Бағалау критерийі: |
Қыпшақтардың дипломатиялық және әскери саладағы жетістіктерін талдайды. |
|||||||
|
Саралап оқыту тапсырмалары |
||||||||
|
Ұжымдық жұмыс Жаңа тақырыптың түсіндірілуі |
Бірлескен жұмыс (1,2,3 тапсырма) Тапсырманы ұсыну және дұрыс жауапты ұсыну арқылы үйрету |
Жеке жұмыс Тапсырманы ұсыну, оқушылар өз бетімен орындауы |
||||||
|
Уақыты |
Кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
1 минут |
Ұйымдастыру |
Сәлеметсіздер ме оқушылар? Сабағымыздың тақырыбы: Қыпшақхандығы Бүгінгі сабақта: Сенің білетінің: Қыпшақ мемлекетінің Хорезммен, Киев Русі және Византиямен қарым-қатынасы Қыпшақ хандығының сыртқы саясатының негізгі жетістіктері; |
Не меңгеретінін білу үшін |
|
Презентация № 1-2 бет |
|||
|
10 минут |
Жаңа сабақ |
Сабақтың барысы: «Ой шақыру» Оқушыларға Қыпшақ хандығы және көршілес мемлекеттердің аумағы белгіленген картаны көрсетіп, келесі сұрақтар бойынша ой талқы жүргізіңіз: Қыпшақтардың кең байтақ аумақты иеленуінің себептері қандай? Қыпшақ хандарының жүргізген ішкі және сыртқы саясатының нәтижелері туралы қандай болжам жасауға болады? Сабақтың оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін таныстырыңыз. Сабақтың зерттеу сұрағы:
Презинтация бойынша мұғалімнің түсіндіруі. |
Жаңа тақырыпты меңгеру |
|
Презентация № 3-9 бет
|
|||
|
10 минут |
Тәжірибе |
1-тапсырма. Мәтінмен жұмыс
Бағалау критерийі: Қыпшақтардың дипломатиялық және әскери саладағы жетістіктерін талдайды. Дескрипторлар: Қыпшақтардың Хорезм елімен қарым-қатынастарының екі күшті жағын және екі әлсіз жағын көрсетеді Қыпшақтардың Киев Русі және Византия елдерімен қарым-қатынастарының екі күшті жағын және екі әлсіз жағын көрсетеді Қыпшақтардың әскери өнер жетістіктеріне дәлел келтіреді 2-тапсырма. «Маңызды дерек» Тақырып бойынша маңызды деректерді тауып,төмендегі сұрақтарға жауап беру |
Жаңа тақырыпты тәжірибе арқылы меңгеру Мәтінмен жұмыс Тақырып бойынша мазмұндайды |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 10 бет Презентация № 12 бет |
|||
|
3 минут |
Қорытынды |
Кері байланыс.
|
Тақырыпты меңгергенін анықтау |
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 8 бет |
|||
|
1 минут |
Оқу тапсырмасы |
Тақырыпты оөып, мазмұндау |
|
Бағалау критерийлерін ұсыну |
Презентация № 13 бет |
|||
шағым қалдыра аласыз













