|
Бөлім: |
Мектеп: Абай гм 23.10.2018 |
|||||||
|
Сабақ: Қашаған Күржіманұлы «Адай тегі» дастаны |
Мұғалімнің аты-жөні:Ногайбекова А.К |
|||||||
|
Зерттеу тақырыбым: Диалогтік оқыту әдістерін пайдалану арқылы оқушылардың ауызша және жазбаша тілін қалай дамыту керек? |
сынып |
10 А |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Өмірі мен шығармашылығымен танысады «Адай тегі» дастанын оқиды, идеясын түсінеді, талдайды |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
Өмірі мен шығармашылығы жайлы айтады |
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сұрақтарға жауап береді «Адай тегі» өлеңін талдайды
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
||||||||
|
Бағалау критерийі |
Өмірі мен шығармашылығы жайлы айтады Сұрақтарға жауап береді «Адай тегі» өлеңін талдайды |
|||||||
|
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Білу,түсіну |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият Мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарттарын ұғындыру |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих,өзін-өзі тану |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Қашаған Күржіманұлы жайлы біледі |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Басы 5 мин |
«Жылы жүрек, ізгі тілек» әдісі арқылы оқушыларға бір-біріне тілектерін айтқызып,сабақты бастаймын. «Қызығушылықты ояту» Тапсырма бойынша сұрақтар қою «Кім жылдам?» ойыны
Дескриптор Сұрақтарға тез жауап береді ҚБ «БББ» кестесі |
ҚБ тапсырма лары |
||||||
|
Ортасы 15 мин 10мин |
Постермен жұмыс
Дескриптор Постремен жұмыс жасайды ҚБ «Бір ауыз сөз» 2-тапсырма. Дескриптор
«Сұрақтар бұрқасыны» 1.«Адай тегі» дастанының шығу тарихы жайлы не айтуға болады? 2.Қашағанның айтыскерлігі туралы не біесіңдер? 3.Қашаған шығармаларынан қандай ұлттық құндылықтарды аңғаруға болады? 4.Қашаған кімдерге ақындық, жыраулық өнерде жақсы ұстаз бола алды? |
Оқулық Слайд Видео материал |
||||||
|
Соңы 10 мин |
Кері байланыс « Бүгін мен...» оқушылар тақтадағы көрсетілген жануарлар мен жәндіктердің суретіне қарап сабақ барысында қай жануар немесе жәндік сияқты жұмыс жасағандары туралы айтады. Үй жұмысы 3-тапсырма |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қашаған Күржіманұлы "Адай тегі"дастаны 10-сынып
Қашаған Күржіманұлы "Адай тегі"дастаны 10-сынып
|
Бөлім: |
Мектеп: Абай гм 23.10.2018 |
|||||||
|
Сабақ: Қашаған Күржіманұлы «Адай тегі» дастаны |
Мұғалімнің аты-жөні:Ногайбекова А.К |
|||||||
|
Зерттеу тақырыбым: Диалогтік оқыту әдістерін пайдалану арқылы оқушылардың ауызша және жазбаша тілін қалай дамыту керек? |
сынып |
10 А |
||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Өмірі мен шығармашылығымен танысады «Адай тегі» дастанын оқиды, идеясын түсінеді, талдайды |
|||||||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|||||||
|
Өмірі мен шығармашылығы жайлы айтады |
||||||||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сұрақтарға жауап береді «Адай тегі» өлеңін талдайды
|
||||||||
|
Кейбір оқушылар орындай алады:
|
||||||||
|
Бағалау критерийі |
Өмірі мен шығармашылығы жайлы айтады Сұрақтарға жауап береді «Адай тегі» өлеңін талдайды |
|||||||
|
Ойлау деңгейінің дағдылары |
Білу,түсіну |
|||||||
|
Құндылықтарға баулу |
Зайырлы қоғам және жоғары руханият Мәдениеттің ұлттық жүйесін табысты дамытудың ең маңызды шарттарын ұғындыру |
|||||||
|
Пәнаралық байланыс |
тарих,өзін-өзі тану |
|||||||
|
Алдыңғы оқу: |
Қашаған Күржіманұлы жайлы біледі |
|||||||
|
Жоспар |
||||||||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
||||||
|
Басы 5 мин |
«Жылы жүрек, ізгі тілек» әдісі арқылы оқушыларға бір-біріне тілектерін айтқызып,сабақты бастаймын. «Қызығушылықты ояту» Тапсырма бойынша сұрақтар қою «Кім жылдам?» ойыны
Дескриптор Сұрақтарға тез жауап береді ҚБ «БББ» кестесі |
ҚБ тапсырма лары |
||||||
|
Ортасы 15 мин 10мин |
Постермен жұмыс
Дескриптор Постремен жұмыс жасайды ҚБ «Бір ауыз сөз» 2-тапсырма. Дескриптор
«Сұрақтар бұрқасыны» 1.«Адай тегі» дастанының шығу тарихы жайлы не айтуға болады? 2.Қашағанның айтыскерлігі туралы не біесіңдер? 3.Қашаған шығармаларынан қандай ұлттық құндылықтарды аңғаруға болады? 4.Қашаған кімдерге ақындық, жыраулық өнерде жақсы ұстаз бола алды? |
Оқулық Слайд Видео материал |
||||||
|
Соңы 10 мин |
Кері байланыс « Бүгін мен...» оқушылар тақтадағы көрсетілген жануарлар мен жәндіктердің суретіне қарап сабақ барысында қай жануар немесе жәндік сияқты жұмыс жасағандары туралы айтады. Үй жұмысы 3-тапсырма |
|
||||||
|
Қосымша ақпарат |
||||||||
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
||||||
|
|
|
|
||||||
|
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||
|
|
||||||||
|
Қорытынды бағалау Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты) 1: 2: Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1: 2: |
||||||||
шағым қалдыра аласыз













