|
Білім беру ұйымының атауы |
«Төңкеріс негізгі орта мектебі» КММ |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Физика |
|
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кеңесова Қ.Т. |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
21.01.2025ж. |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қатты денелердегі қысым. Есептер шығару |
|
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.3 – есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолдану |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолданады.. |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
10 минут
аңа білім
10 минут
Бекіту
15 минут
Кері байланыс Сабақтың соңы.
10 мин
Рефлекция
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу,
оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
« Шаттық шеңберін
құру» арқылы жағымды ахуал
қалыптастыру.Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Миға
шабуыл» стратериясы арқылы тақырыпты
ашу. Берілген суреттер арқылы оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын
анықтауға түрткі беру.
Жаңа тақырып.
«Маңыздылық» кестесі
«АВС» әдісі бойынша деңгейлік тапсырма орындау Есептер шығару 200см 2 ауданға түсірілген күш 100Н – мен әсер ететін болса, қысым қандай болар еді? Вагонның барлық доңғалақтарының рельспен жанасқан ауданы 0, 001м 2. Бұл вагонның массасы 30т болса, ол жерге қандай қысым түсіреді?
Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 78Н. Оның әр шаңғысының ұзындығы 1, 95м, ал ені 6 см. Шаңғышының қар бетіне түсірген қысымын табыңдар. Массасы 6 т жер тегістегіш машина тіреуінің ауданы қандай болған, егер оның топыраққа түсіретін қысымы 3кПа болса.
Шығармашылық
жұмыс. Динамометр, сызғыш көмегімен
ағаш білеушенің үстел бетіне әсер ететін қысымын
анықтау Бекіту.
Рефлексия. «Жетістік
баспалдағы» әдісі арқылы сабақтар алған білімдерін білу
мақсатында. Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау 1. Тақырыпты оқу. |
Бүгінгі сабаққа оқушылар бір-бірлеріне жағымды тілектер айтады
Оқушылар оқулық пен жұмыс жасап, өздеріне берілген тақырыпты маңыздылығына қарай шеңбер салып қорғайды.
Бұл әдісте оқушылар жұппен бірлесіп, 3 түрлі деңгейдегі тапсырмалар бойынша деңгейлік есептермен жұмыс жасайды
Оқушылар сабақ соңында тақырыпты қорытындылайды. Өз ойларын ашық және еркін жеткізеді. |
Бағалау критерийлері
- Қысымның формуласын біледі - Қысымның формуласын түрлендіре білу - Мысалдар келтіріп, табиғаттағы құбылыстарды оның құрылымына қарай түсіндіреді.
Дескриптор: Формуланы біледі Формуланы түрлендіріп жазады; Өлшембірлікті біледі Жалпы-3 балл
Дескриптор: - Қысымның формуласын қолданады. - Күш түрлерімен, ережелін біледі. - Қысымның формуласын есеп шығаруда қолданады
Жалпы балл-4
Дескриптор: - Динонометр көмегімен қысым күшін анықтайды.
Жалпы балл-3 Жалпы бағалау критерийлер бойынша 10 балл
|
ДК экран слайд
Қосымша-1
Заттың күйлеріне байланысты суреттер:қатты, сұйық, газ
Оқулық Плакат, слайд, ДК экран
Оқулық, интернет ресурстары |
|||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қатты денелердегі қысым. Есептер шығару
Қатты денелердегі қысым. Есептер шығару
|
Білім беру ұйымының атауы |
«Төңкеріс негізгі орта мектебі» КММ |
|
|||||||||||||||||
|
Пәні: |
Физика |
|
|||||||||||||||||
|
Бөлім: |
7.3А Қысым |
|
|||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кеңесова Қ.Т. |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
21.01.2025ж. |
|
|||||||||||||||||
|
Сынып: 7 |
Қатысушылар саны: 2 |
Қатыспағандар саны: |
|
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қатты денелердегі қысым. Есептер шығару |
|
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
7.3.1.3 – есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолдану |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Есептер шығаруда қатты дененің қысымының формуласын қолданады.. |
|
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
10 минут
аңа білім
10 минут
Бекіту
15 минут
Кері байланыс Сабақтың соңы.
10 мин
Рефлекция
Бағалау
Үй тапсырмасы |
Оқушылармен сәлемдесу,
оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру.
« Шаттық шеңберін
құру» арқылы жағымды ахуал
қалыптастыру.Оқушылардың назарын сабаққа аудару. «Миға
шабуыл» стратериясы арқылы тақырыпты
ашу. Берілген суреттер арқылы оқушылар бүгінгі сабақтың тақырыбын
анықтауға түрткі беру.
Жаңа тақырып.
«Маңыздылық» кестесі
«АВС» әдісі бойынша деңгейлік тапсырма орындау Есептер шығару 200см 2 ауданға түсірілген күш 100Н – мен әсер ететін болса, қысым қандай болар еді? Вагонның барлық доңғалақтарының рельспен жанасқан ауданы 0, 001м 2. Бұл вагонның массасы 30т болса, ол жерге қандай қысым түсіреді?
Қар үстінде тұрған шаңғышының салмағы 78Н. Оның әр шаңғысының ұзындығы 1, 95м, ал ені 6 см. Шаңғышының қар бетіне түсірген қысымын табыңдар. Массасы 6 т жер тегістегіш машина тіреуінің ауданы қандай болған, егер оның топыраққа түсіретін қысымы 3кПа болса.
Шығармашылық
жұмыс. Динамометр, сызғыш көмегімен
ағаш білеушенің үстел бетіне әсер ететін қысымын
анықтау Бекіту.
Рефлексия. «Жетістік
баспалдағы» әдісі арқылы сабақтар алған білімдерін білу
мақсатында. Сабақ соңында әр тапсырманың бағалау критериилері бойынша жалпы баллдық жүйемен бағалау 1. Тақырыпты оқу. |
Бүгінгі сабаққа оқушылар бір-бірлеріне жағымды тілектер айтады
Оқушылар оқулық пен жұмыс жасап, өздеріне берілген тақырыпты маңыздылығына қарай шеңбер салып қорғайды.
Бұл әдісте оқушылар жұппен бірлесіп, 3 түрлі деңгейдегі тапсырмалар бойынша деңгейлік есептермен жұмыс жасайды
Оқушылар сабақ соңында тақырыпты қорытындылайды. Өз ойларын ашық және еркін жеткізеді. |
Бағалау критерийлері
- Қысымның формуласын біледі - Қысымның формуласын түрлендіре білу - Мысалдар келтіріп, табиғаттағы құбылыстарды оның құрылымына қарай түсіндіреді.
Дескриптор: Формуланы біледі Формуланы түрлендіріп жазады; Өлшембірлікті біледі Жалпы-3 балл
Дескриптор: - Қысымның формуласын қолданады. - Күш түрлерімен, ережелін біледі. - Қысымның формуласын есеп шығаруда қолданады
Жалпы балл-4
Дескриптор: - Динонометр көмегімен қысым күшін анықтайды.
Жалпы балл-3 Жалпы бағалау критерийлер бойынша 10 балл
|
ДК экран слайд
Қосымша-1
Заттың күйлеріне байланысты суреттер:қатты, сұйық, газ
Оқулық Плакат, слайд, ДК экран
Оқулық, интернет ресурстары |
|||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз
















