Қатынас ыдыстар сабағының жоспары

Тақырып бойынша 11 материал табылды

Қатынас ыдыстар сабағының жоспары

Материал туралы қысқаша түсінік
Қатынас ыдыстар сабағының қысқа мерзімді жоспары
Материалдың қысқаша нұсқасы


Тексерілді:

Пәні: Физика

Мектеп: Майбұлақ ЖОМ

Күні: 29.01.2019

Мұғалімнің аты-жөні: Ташимбетова Балжан

Ұзақ мерзімді жоспардың бөлімі: Қысым

Сынып: 7 «А»

Қатысқандар:

Қатыспағандар:

Сабақ тақырыбы: Қатынас ыдыстар

Осы сабақта жүзеге асатын оқу мақсаты (оқу жоспарына сілтеме)

7.3.1.6 қатынас ыдыстарды қолдануға мысалдар келтіру

Сабақ мақсаты

Қатынас ыдыстарды қолдануға мысалдар келтіру

Бағалау критериі

Қатынас ыдыстарды қолдануға мысалдар келтіре алады

Тілдік мақсаттар

қатынас ыдыстар - сообщающиеся сосуды - сommunicating bulbs

Құндылықтарға баулу

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы еңбек өнімділігін арттыру.

Пәнаралық байланыс

Математикамен байланыс арқылы математикалық есептеулерді дұрыс жүргізуді, график салуда масштаб сақтауды жүзеге асыру Химия – сұйықтықтарға тәжірибе жасау;

Информатика – ғаламтор желісінде ақпарат жинақтау.

Тарих Ең алғашқы қарапайым су құбырлары бiрнеше мың жылдар бұрын
салынған болатын.

Алдыңғы білім

Қатты денелердің және газдардағы қысымы

Сабақ барысы

Жоспарланған сабақ кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар

Сабақтың басы









Сабақтың ортасы


Ұйымдастыру кезеңі.

1.Сәлемдесу. Жағымды ахуал қалыптастыру «Жүректен-жүрекке» әдісі. Оқушылар бір-бірлеріне тілектер айтады.

«Өрмекшінің торы» әдісімен үй тапсырмасын тексеру. Әрбір оқушы келесі оқушыға сұрақ қою арқылы жіптің ұшын ұстады. Осылайша үй тапсырмасын қайталап, сұрақтарға жауап береді. Жіптің көмегімен өрмекшінің торы пайда болады.

«Bilim Land.kz» сайтынан бейне ролик көрсету. Қатынас ыдыстар деп екі ұшы ашық орталары жалғасқан ыдыстарды айтады.



«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі. Топтық жұмыс

Қызығушылықты ояту, тәжірибе жасау

Практикалық тапсырма
Қатынас ыдыстардағы сұйықтың деңгейiн бақылау
Тапсырма

  1. Суретте берілген ыдыстарды жалғастыратын құбырдың краны 1 ашық тұр. Егер сол жақ ыдыстағы қысым 0,02 кПа болса, оң жақ ыдыстағы қысымның неге тең екенін анықтаңыз.

  1. 0 ,1кПа

  2. 10 Па

  3. 20 Па

  4. 200 Па


  1. Қатынас ыдыстарға су мен керосин құйылған.

Егер су бағанының биіктігі 8 см болса, керосин бағанының биіктігі неге тең? Судың тығыздығы 1000 кг/м3, керосиннің тығыздығы 800 кг/м3

Дескриптор: шамаларды ХБЖ келтіреді ыдыстың қысымын анықтайды.

Керосин бағанының биіктігін есептейді










«Bilim Land.kz» сайты

АКТ слайд, монометр,



С абақтың аяғы





Кері байланыс (не үйрендім, не қиын болды, сұрағың бар ма? Тағы не білгің келеді?) 3 сөзбен бүгінгі сабақтан алған әсеріңді жазып бер.


«Табыс сатысы» кері байланысы

Саралау – Сіз жоспарда қолдауды қалай басымырақ көрсетуді жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың меңгерген білімдерін қалай тексеруді жоспарға енгізіп отырсыз?

Денсаулық пен қауіпсіздік техникасын қорғау

Аквариум бетіне дейін сумен толтырылған. Ұзындығы 50см және биіктігі 30см аквариум қабырғаларына су қандай күшпен әсер етеді?


Қалыптастырушы бағалау кезінде оқушыларды демеп,қолдау көрсету үшін смайликтер, математикалық фигуралар арқылы бағалаймын. Оқушыларды қалыптастырушы және жиынтық бағалай критерийлері арқылы бағалаймын.

Қауіпсіздік техника ережелерін қатаң сақтау

Сабақ бойынша рефлексия

Оқу мақсаттары шынайы болды ма? Барлық оқушылар ОМ жетті ме? Егер жетпесе неге?

Сабақта дифференциация дұрыс жүргізілді ме?


Жалпы бағалау

Сабақтың екі көрінісі жақсы өтті (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

2:

Сабақты жақсартуға ненің әсері тиуі мүмкін (оқыту мен қатар оқу туралы да ойланыңыз)?

1

2:

Сабақ барысында мен сыныппен бөлек оқушылар туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу керек?





Жүктеу
bolisu
Бөлісу
ЖИ арқылы жасау
Файл форматы:
docx
02.02.2019
754
Жүктеу
ЖИ арқылы жасау
Бұл материалды қолданушы жариялаған. Ustaz Tilegi ақпаратты жеткізуші ғана болып табылады. Жарияланған материалдың мазмұны мен авторлық құқық толықтай автордың жауапкершілігінде. Егер материал авторлық құқықты бұзады немесе сайттан алынуы тиіс деп есептесеңіз,
шағым қалдыра аласыз
Қазақстандағы ең үлкен материалдар базасынан іздеу
Сіз үшін 400 000 ұстаздардың еңбегі мен тәжірибесін біріктіріп, ең үлкен материалдар базасын жасадық. Төменде керек материалды іздеп, жүктеп алып сабағыңызға қолдана аласыз
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі