Сабақ жоспары
|
Пән: Сауат ашу Мектеп: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жазылым . Саяхат Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 1 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қаһарлы не, қаһарман кім? Һ дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.2.1 мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді, оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды, түсініп оқиды, мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсінеді. Көптеген оқушылар: тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбір оқушылар: ортақ тақырып төңірегінде өмірмен байланыстырып әңгімелей алады.. |
||
|
Бағалау критерийлері
|
әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді , оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды, түсініп оқиды. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
бір-бірін тыңдау, өз ісіне және өзгенің ісіне әділ баға бере отырып, ынтымақтастыққа, сыйластыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, өзін –өзі тану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
бейнежазба, электронды оқулық |
||
|
Бастапқы білім |
Саяхат Х еліне саяхат Х дыбысы мен әріпі |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 минут Саяхат |
Психологиялық ахуал тудыру. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! -ендеше , 1ден 4ке дейін санау арқылы топқа бөлінейік. Топқа бөлу. 1-топ «Қаһарман» 2-топ «Батыр» 3-топ «Ерлік» 4-топ «Өжет» |
|
|
|
5- минут 2-минут 3- минут 5-минут 5-минут |
«Саяхат». Ертегілер еліне саяхат жасаймыз. «Ертөстік пен айдаһар» оқиғасын балаларға қысқаша әңгімелету. Сұрақ: Сендер БАТЫР деген сөздің мағынасын қалай түсінесіндер? Топпен жұмыс: 1-топ «Қаһарман» -Батыр деп кімді айтамыз? 2-топ «Батыр» Сонда батырдың мақсат –мұраты не? 3-топ «Ерлік»
4-топ «Өжет»
Ұжымдық жұмыс:
Қаһарман сөзінде бізге таныс емес қай әріп? (Һ әрпі) Оқу мақсаты: №№№№№№№№№№№ - Һ әрпі мен Һ дыбысымен танысу. - Көмей дыбысын таңбалайтын әріп
о кездеседі Қатаң дауыссыз Ұжымдық жұмыс: Қаһарлы не?, қаһарман кім? деген сұраққа жауап беретінін таныту Қарамен берілген сөздерді тізбектей оқу
№1 Оқылым. Аты мәшһүр жаһанға, Бауыржан ата-қаһарман.
Топпен жұмыс: 1-топ «Қаһарман» - Екі бағандағы сөздерді сызбамен сәйкестендір, Гауһар шаһар Жиһаз
2-топ «Батыр» - Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрастыр жинады , үй, Гауһар. 3-топ «Ерлік» -Жоғалған әріпті тап Гау....ар, жи....аз ша...ар 4-топ «Өжет» -Сурет пен сөздерді сәйкестендір
қаһарлы
қаһарман Топпен жұмыс: Тапсырма Берілген тірек сөздерді мұқият тыңдаңыз. Тірек сөздерді қолдана отырып, сурет бойынша әңгіме құрастырыңыз. Арманның түсі
Тірек сөздер: түс көру, ғарыш, саяхат, зымыран, басқа ғаламшарлық, дос, ғажайып, ояну, сабаққа кешігу. Дескриптор: Білім алушы - тірек сөздерді қолданып, суреттер желісі бойынша әңгіме ретін тапты. - әңгімелеу барысында өз ойын толық, жүйелі жеткізеді. |
«Ертөстік пен айдаһар» ертегісінен үзінді көрсету |
|
|
Соңы 5 минут |
Дәптермен жұмыс. Һ әрпін жазу |
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Денсаулық сақтау технологиялары. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:______________________________________________________________________
2: ______________________________________________________________________ ________________________________________________________________________
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: ______________________________________________________________________ ________________________________________________________________________
2: ______________________________________________________________________ ________________________________________________________________________
|
|||
2
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қаһарлы не, қаһарман кім? Һ дыбысы мен әрпі.
Сабақ жоспары
|
Пән: Сауат ашу Мектеп: Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Жазылым . Саяхат Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Сынып: 1 Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|||
|
Сабақ тақырыбы |
Қаһарлы не, қаһарман кім? Һ дыбысы мен әрпі. |
||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру 1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу 1.2.2.1 мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсіну |
||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді, оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды, түсініп оқиды, мәтінде автордың кім (не) туралы айтқысы келгенін түсінеді. Көптеген оқушылар: тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбір оқушылар: ортақ тақырып төңірегінде өмірмен байланыстырып әңгімелей алады.. |
||
|
Бағалау критерийлері
|
әріпті таниды, ажыратады және оны дыбыспен сәйкестендіреді , оқудың түрлерін (буындап оқиды, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқиды, түсініп оқиды. |
||
|
Құндылықтарды дарыту |
бір-бірін тыңдау, өз ісіне және өзгенің ісіне әділ баға бере отырып, ынтымақтастыққа, сыйластыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу |
||
|
Пәнаралық байланыстар |
дүниетану, өзін –өзі тану |
||
|
АКТ қолдану дағдылары |
бейнежазба, электронды оқулық |
||
|
Бастапқы білім |
Саяхат Х еліне саяхат Х дыбысы мен әріпі |
||
|
Сабақ барысы |
|||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
|
Басы 5 минут Саяхат |
Психологиялық ахуал тудыру. Біз балдырған баламыз, Құстай қанат қағамыз. Дүниені аралап, Оқып білім аламыз. Көзді салып қараңыз, Былай қанат қағамыз. /Б.Бөрiбаев/ – Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш! -ендеше , 1ден 4ке дейін санау арқылы топқа бөлінейік. Топқа бөлу. 1-топ «Қаһарман» 2-топ «Батыр» 3-топ «Ерлік» 4-топ «Өжет» |
|
|
|
5- минут 2-минут 3- минут 5-минут 5-минут |
«Саяхат». Ертегілер еліне саяхат жасаймыз. «Ертөстік пен айдаһар» оқиғасын балаларға қысқаша әңгімелету. Сұрақ: Сендер БАТЫР деген сөздің мағынасын қалай түсінесіндер? Топпен жұмыс: 1-топ «Қаһарман» -Батыр деп кімді айтамыз? 2-топ «Батыр» Сонда батырдың мақсат –мұраты не? 3-топ «Ерлік»
4-топ «Өжет»
Ұжымдық жұмыс:
Қаһарман сөзінде бізге таныс емес қай әріп? (Һ әрпі) Оқу мақсаты: №№№№№№№№№№№ - Һ әрпі мен Һ дыбысымен танысу. - Көмей дыбысын таңбалайтын әріп
о кездеседі Қатаң дауыссыз Ұжымдық жұмыс: Қаһарлы не?, қаһарман кім? деген сұраққа жауап беретінін таныту Қарамен берілген сөздерді тізбектей оқу
№1 Оқылым. Аты мәшһүр жаһанға, Бауыржан ата-қаһарман.
Топпен жұмыс: 1-топ «Қаһарман» - Екі бағандағы сөздерді сызбамен сәйкестендір, Гауһар шаһар Жиһаз
2-топ «Батыр» - Орны ауыстырылып берілген сөздерден сөйлем құрастыр жинады , үй, Гауһар. 3-топ «Ерлік» -Жоғалған әріпті тап Гау....ар, жи....аз ша...ар 4-топ «Өжет» -Сурет пен сөздерді сәйкестендір
қаһарлы
қаһарман Топпен жұмыс: Тапсырма Берілген тірек сөздерді мұқият тыңдаңыз. Тірек сөздерді қолдана отырып, сурет бойынша әңгіме құрастырыңыз. Арманның түсі
Тірек сөздер: түс көру, ғарыш, саяхат, зымыран, басқа ғаламшарлық, дос, ғажайып, ояну, сабаққа кешігу. Дескриптор: Білім алушы - тірек сөздерді қолданып, суреттер желісі бойынша әңгіме ретін тапты. - әңгімелеу барысында өз ойын толық, жүйелі жеткізеді. |
«Ертөстік пен айдаһар» ертегісінен үзінді көрсету |
|
|
Соңы 5 минут |
Дәптермен жұмыс. Һ әрпін жазу |
|
|
|
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Денсаулық сақтау технологиялары. |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
|
|
|
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:______________________________________________________________________
2: ______________________________________________________________________ ________________________________________________________________________
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: ______________________________________________________________________ ________________________________________________________________________
2: ______________________________________________________________________ ________________________________________________________________________
|
|||
2
шағым қалдыра аласыз







