Тексерілді:
ДТІЖО:
|
Тәрбие сағаты |
Қауіпсіз қоғам / «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 |
|
|
Күні |
17.02.2025ж |
|
|
Сынып жетекшісі: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпсіз қоғам / «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 22-САБАҚ 8 –сыныптар: «Саяхат кезіндегі төтенше жағдайлар (өрт, жер сілкінісі, су тасқыны) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
· Оқушыларға жол белгілерінің маңыздылығын түсіндіру және олардың қоғамдағы қауіпсіздікке қалай әсер ететінін түсіндіру. · Жол белгілерін дұрыс қолдану арқылы қауіпсіз жол жүру мәдениетін қалыптастыру. · Жол белгілерінің әртүрлі түрлері мен олардың мақсатын көрсету. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
саяхат кезінде төтенше жағдайларда (ТЖ) дұрыс әрекет етуге және пайдалы әдеттерді дамытуға үйрету. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
Балаларды саяхат кезінде төтенше жағдай жоспарын құруға үйрету |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, өздері жүрген орталарында қауіпсіз қоғам не істек керек екенін , бұзақылық істерге бармауға, адами бойларындағы қасиеттерін сақтауға, әдепті де, тәртіпті де тұлға болып өсуін тәрбиелеу. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
||
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сәлемдесу.Ұйымдастыру кезеңі Жол белгілері және олардың маңызы:
|
Оқушылар шеңбер болып тұрады
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
· Жол белгілерінің түрлері:
· Жол белгілерінің мақсаттары:
|
· Оқушыларды 3 топқа бөлу. · · Әр топқа белгілі бір жол белгісі түрін беру:
· Әр топ өзінің белгісін және оның маңызын түсіндіреді. Топтар өз ойларын салыстырып, қорытынды жасайды. · |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
Төтенше жағдайлар: дауыл, жер сілкінісі, жел, өрт, су тасқыны. - Төтенше жағдайларды қандай 2 топқа бөлуге болатынын ойлаңыз?
Өрт Өрт – бұл бақылауға алынбайтын жану үрдісі, адам өмірі мен денсаулығына, материалдық құндылықтарды жоюға қарай сүйемелдейтін тілсіз жау. Өрттің негізгі әсер етуші факторлары:
Өрт кезінде не істеу керек:
|
«Сөйлемді аяқта» ойыны «Сөйлемді аяқта» ойыны бізге осы ережелерді есте сақтауға көмектеседі.
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіз қоғам / «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 22-САБАҚ 8 –сыныптар: «Саяхат кезіндегі төтенше жағдайлар (өрт, жер сілкінісі, су тасқыны)
Тексерілді:
ДТІЖО:
|
Тәрбие сағаты |
Қауіпсіз қоғам / «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 |
|
|
Күні |
17.02.2025ж |
|
|
Сынып жетекшісі: |
|
|
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қауіпсіз қоғам / «Жол белгілері және олардың мақсаты» ЖЖЕ №6 Қауіпсіздік сабағы (10 минут) № 22-САБАҚ 8 –сыныптар: «Саяхат кезіндегі төтенше жағдайлар (өрт, жер сілкінісі, су тасқыны) |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
· Оқушыларға жол белгілерінің маңыздылығын түсіндіру және олардың қоғамдағы қауіпсіздікке қалай әсер ететінін түсіндіру. · Жол белгілерін дұрыс қолдану арқылы қауіпсіз жол жүру мәдениетін қалыптастыру. · Жол белгілерінің әртүрлі түрлері мен олардың мақсатын көрсету. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты |
саяхат кезінде төтенше жағдайларда (ТЖ) дұрыс әрекет етуге және пайдалы әдеттерді дамытуға үйрету. |
|
|
Қауіпсіздік міндеті |
Балаларды саяхат кезінде төтенше жағдай жоспарын құруға үйрету |
|
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларға тақырып бойынша мағлұмат бере отырып, өздері жүрген орталарында қауіпсіз қоғам не істек керек екенін , бұзақылық істерге бармауға, адами бойларындағы қасиеттерін сақтауға, әдепті де, тәртіпті де тұлға болып өсуін тәрбиелеу. |
|
|
Апта дәйек сөзі |
||
|
Сабақтың барысы |
||
Сабақ барысы:
|
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 3 мин |
Сәлемдесу.Ұйымдастыру кезеңі Жол белгілері және олардың маңызы:
|
Оқушылар шеңбер болып тұрады
Оқушы өз ойларын ортаға салады. Оқушы жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушы өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді |
Тақырыптық суреттер сілтемеде суреттер
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы 7 мин |
· Жол белгілерінің түрлері:
· Жол белгілерінің мақсаттары:
|
· Оқушыларды 3 топқа бөлу. · · Әр топқа белгілі бір жол белгісі түрін беру:
· Әр топ өзінің белгісін және оның маңызын түсіндіреді. Топтар өз ойларын салыстырып, қорытынды жасайды. · |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
Төтенше жағдайлар: дауыл, жер сілкінісі, жел, өрт, су тасқыны. - Төтенше жағдайларды қандай 2 топқа бөлуге болатынын ойлаңыз?
Өрт Өрт – бұл бақылауға алынбайтын жану үрдісі, адам өмірі мен денсаулығына, материалдық құндылықтарды жоюға қарай сүйемелдейтін тілсіз жау. Өрттің негізгі әсер етуші факторлары:
Өрт кезінде не істеу керек:
|
«Сөйлемді аяқта» ойыны «Сөйлемді аяқта» ойыны бізге осы ережелерді есте сақтауға көмектеседі.
|
|
шағым қалдыра аласыз




