|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіз қоғам «Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға имандылықтың мәні мен маңызын түсіндіру, адамгершілік пен ізгілік құндылықтарын бойларына сіңіру. |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық айы; құндылықтар мен негізгі құзыреттері қалыптастыру және дамыту күтіледі. |
|||||||||||
|
3-апта дәйексөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Іс- шараларда қауіпсіз ортаны сақтау сіздің әрекеттеріңіз» |
|||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
Кіріспе бөлім (10 мин)
Оқушылармен пікірталас: «Имандылықсыз адам қандай болады?» «Қоғамдағы адамгершілік пен ізгіліктің рөлі қандай?» Топтық жұмыс:
Адамгершілік пен ізгілікке қатысты мақал-мәтелдер білесіңдер.
Ізгілік туралы:
Мақал-мәтел сәйкестендіру:жұптық тапсырма
|
Сұрақтар ға жауап береді
Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі
1. Топтар өз шешімдерін, ұсыныстарын дайындайды. Презентация (10 минут) 3. Әр топ жауаптарын таныстырады. 4. Негізгі идеяларды қалыптастыру, пікірлермен алмасу.
Бірлесіп жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
Әр жұп өз пікірлерін дәлелдейді және шешімдер ұсынады.
|
Суреттер Презентация
|
|||||||||
|
Жеке қауіпсіздік: Төтенше жағдайларда сабырлық сақтау және ұйымдастырушылардың немесе қауіпсіздік қызметкерлерінің нұсқауын орындау. Күдікті заттар немесе адамдар байқалса, дереу ұйымдастырушыларға немесе қауіпсіздік қызметіне хабарлау. Қауіпті орындардан (өрт шығу қаупі бар жерлер, құрылыс аймағы, техника маңайы) аулақ болу. Денсаулық және алғашқы көмек: Денсаулығыңызда ақау болса (мысалы, қысым көтерілуі, аллергия), өзіңізбен қажетті дәрі-дәрмек алып жүріңіз. Медициналық көмек қажет болған жағдайда, арнайы бекетке немесе жауапты тұлғаға хабарлаңыз. Басқа адамдардың денсаулығына қауіп төндіретін әрекеттерден аулақ болу. Өрт қауіпсіздігі: Отты ашық жерде пайдаланбау (темекі шегуге тыйым салынған орындарда шекпеу). Өрт шыққан жағдайда, сабыр сақтап, эвакуация жолдары бойынша жылдам, бірақ асықпай жүру. Жол қозғалысы және тәртіп: Жол ережелерін сақтау (әсіресе жаяу жүргіншілер өткелін дұрыс пайдалану). Топпен қозғалғанда, жолда басқа адамдарға кедергі келтірмеу. Балалар мен әлсіз топтарды қорғау: Балаларды қараусыз қалдырмау. Қарт адамдар мен мүмкіндігі шектеулі жандарға көмектесу.
Қоғамдық тәртіп: Агрессия мен жанжалдан аулақ болу. Қоршаған ортаға зиян келтірмеу (қоқысты арнайы орындарға тастау). Басқа адамдардың жеке кеңістігі мен құқықтарын құрметтеу. |
Қауіпсіздік ережелерімен таныстыру |
|
||||||||||
|
|
Кері байланыс "Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект
|
|||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіз қоғам «Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
Қауіпсіз қоғам «Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі» Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Педагогтің Т.А.Ә. (болған жағдайда) |
|
|||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||
|
Сынып:11 |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қауіпсіз қоғам «Имандылық – адамгершілік пен ізгіліктің тірегі» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
|||||||||||
|
Сабақ мақсаты |
Мақсаты: Оқушыларға имандылықтың мәні мен маңызын түсіндіру, адамгершілік пен ізгілік құндылықтарын бойларына сіңіру. |
|||||||||||
|
Құндылықтар |
Жасампаздық және жаңашылдық айы; құндылықтар мен негізгі құзыреттері қалыптастыру және дамыту күтіледі. |
|||||||||||
|
3-апта дәйексөзі |
Өнерлі бала - өрге жүзер |
|||||||||||
|
Қауіпсіздік сабағы (10 минут) |
«Іс- шараларда қауіпсіз ортаны сақтау сіздің әрекеттеріңіз» |
|||||||||||
|
Күтілетін нәтиже: |
|
|||||||||||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Ресурстар |
|||||||||
|
Ұйымдастыру Кіріспе
Топтық жұмыс
Бекіту
Қауіпсіздік сабағы (10 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі (5 мин)
Кіріспе бөлім (10 мин)
Оқушылармен пікірталас: «Имандылықсыз адам қандай болады?» «Қоғамдағы адамгершілік пен ізгіліктің рөлі қандай?» Топтық жұмыс:
Адамгершілік пен ізгілікке қатысты мақал-мәтелдер білесіңдер.
Ізгілік туралы:
Мақал-мәтел сәйкестендіру:жұптық тапсырма
|
Сұрақтар ға жауап береді
Тақырып бойынша өз ойларымен бөліседі
1. Топтар өз шешімдерін, ұсыныстарын дайындайды. Презентация (10 минут) 3. Әр топ жауаптарын таныстырады. 4. Негізгі идеяларды қалыптастыру, пікірлермен алмасу.
Бірлесіп жұмыс жасайды
Кері байланыс жасайды
Әр жұп өз пікірлерін дәлелдейді және шешімдер ұсынады.
|
Суреттер Презентация
|
|||||||||
|
Жеке қауіпсіздік: Төтенше жағдайларда сабырлық сақтау және ұйымдастырушылардың немесе қауіпсіздік қызметкерлерінің нұсқауын орындау. Күдікті заттар немесе адамдар байқалса, дереу ұйымдастырушыларға немесе қауіпсіздік қызметіне хабарлау. Қауіпті орындардан (өрт шығу қаупі бар жерлер, құрылыс аймағы, техника маңайы) аулақ болу. Денсаулық және алғашқы көмек: Денсаулығыңызда ақау болса (мысалы, қысым көтерілуі, аллергия), өзіңізбен қажетті дәрі-дәрмек алып жүріңіз. Медициналық көмек қажет болған жағдайда, арнайы бекетке немесе жауапты тұлғаға хабарлаңыз. Басқа адамдардың денсаулығына қауіп төндіретін әрекеттерден аулақ болу. Өрт қауіпсіздігі: Отты ашық жерде пайдаланбау (темекі шегуге тыйым салынған орындарда шекпеу). Өрт шыққан жағдайда, сабыр сақтап, эвакуация жолдары бойынша жылдам, бірақ асықпай жүру. Жол қозғалысы және тәртіп: Жол ережелерін сақтау (әсіресе жаяу жүргіншілер өткелін дұрыс пайдалану). Топпен қозғалғанда, жолда басқа адамдарға кедергі келтірмеу. Балалар мен әлсіз топтарды қорғау: Балаларды қараусыз қалдырмау. Қарт адамдар мен мүмкіндігі шектеулі жандарға көмектесу.
Қоғамдық тәртіп: Агрессия мен жанжалдан аулақ болу. Қоршаған ортаға зиян келтірмеу (қоқысты арнайы орындарға тастау). Басқа адамдардың жеке кеңістігі мен құқықтарын құрметтеу. |
Қауіпсіздік ережелерімен таныстыру |
|
||||||||||
|
|
Кері байланыс "Тілек ағашы" Сабақ соңында оқушылар қағазға өз тілектерін немесе ұсыныстарын жазып, ағашқа жапсырады. |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
А4, конспект
|
|||||||||
шағым қалдыра аласыз















