Қыска мерзімді жоспар
|
Сабақ барысы |
||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Басы |
Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру. - Саптық жаттығулар - Жүру жаттығулары - Жүгіру жаттығулары - Жалпы дамыту жаттығулары: - Бір орнында орындалатын жаттығулар |
1.Спорт алаңы , 150г доптар |
|
Ортасы |
Орындау техникасы: - екпін алу; - итерілу; - ұшу; - жерге түсу.
150г допты үш қадамнан лақтыру Оқушыларды сапқа тұрғызып сабақ барысын түсіндіріп көрсету Алдымен орында тұрып лақтыру әдісін орындау: сол аяқ алда, оң аяқ арта сәл бүгілген қалыпта. Сол қол кеуде алдында бүгілген, оң қол арта түзу сәл төмен созылады. Осы қалыптан алға бұрылып дене иіледі (садақ құсап), артағы оң қол бүгіледі, ең соңында денені алға еңкейтіп қолды созып тығыз допты лақтырамыз. Осы жаттығудан кейін 150г допты үш қадамнан лақтыру
Алдымен бірінші оқушы
лақтырады, тығыз допты жерге түскеннен кейін, екінші оқушы 150 г
доптарды жинап алып, лақтыру алаңына барып
тұрады.
Лактыру. 150 г допты алыс қашықтыққа лақтыру. Сергіту сәті. Қозғалмалы ойын. |
2. Жалаушалар. |
|
Соңы |
Тыныс алу жаттығулары. Оқушылармен сабақтың рефлексиясын өткіземін.Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын бас бармақ тәсілі арқылы бағалай алады |
Смайликтер. |
|
Дифференциалды оқыту– барлық оқушылар орындай алады: лақтырудың әдіс – тәсілдерін орындай біледі. Көпшілік оқушылар орындай алады: 150г допты лақтыруды орындай алады. Кейбір оқушылар орындай алады: алыс қашықтыққа лақтыра алады Қабілеті жоғары оқушылар 150г алысқа лақтыруды орындай алады. Басқа оқушыларға да үйрете алады. |
Сапқа тұрғызып демді қалпына келтіру. Қателерін айтып түсіндіру Үйге тапсырма беру Бағалау
Оқушылар әр топта бір-бірін бағалайды. |
Жеңіл атлетика сабағындағы қауіпсіздік ережесін қайталау. Қауіпсіздік ережесін қадағалау. |
|
Сабақ бойынша рефлексия: Оқу міндеттрі мен сабақ мақсаттары оқушыларға қолжетімді болдыма? |
Оқушыларға қойылатын сұрақтар: - нені білдім, нені үйрендім ? - нені толық орындай алмаймын? Өзіме қойылатын сұрақтар: -уақытты қалай пайдаландым ? -сабақтың тығыздылығы қандай болды? - сабақтың құрылымы сақталдыма? |
|
|
Қорытынды: Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1 2 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.) 1 2 Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? 1 |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету
Қауіпсіздік ережесі. Қысқа қашықтыққа жүгіру техникасын үйрету
Қыска мерзімді жоспар
|
САБАҚ:Жүгіру,секіру,лақтыру дағдыларын қалыптастыру(150 г допты алыс қашықтыққа лақтыру) |
|
|||
|
Күні: 07.09.2017 |
|
|||
|
СЫНЫП: 5а |
Қатысқандар: 8 |
Қатыспағандар:0 |
||
|
САБАҚ ТАҚЫРЫБЫ : |
Әр түрлі снарядтарды нысанаға,қашықтыққа лақтыру техникасы. |
|||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.1.1.1. Аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл қозғалыс дағдыларын білу және орындай алу. |
|||
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: 150 г допты алыс қашықтыққа лақтыру аздаған ауқымдағы арнайы спорттық спецификалық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және икемділікті дамытуға арналған қимыл қозғалыс дағдыларын біледі және орындай алады. |
|||
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Оқушылар 150г допты алыс қашықтыққа лақтыру кезінде спорттық техникаларды орындау реттілігін түсінеді |
||||
|
|
||||
|
Қабілеті жоғары оқушылар: 150 г допты алыс қашықтыққа лақтырудың техникасын біледі және де басқа оқушыларға үйрете алады. |
||||
|
Жетістік критерийлер |
150 г допты қимыл қозғалыс комбинацияларын реттімен орындай алады. |
|||
|
Дескрипторлар |
Білім алушы: -150г допты лақтыру бағытына қарап лақтырады; -оңға жартылай бұрылып лақтырады; -лақтыру бағытына бүйірін қаратып тұрып лақтырады; -лақтыру бағытына бір қырымен тұрып ,сол аяқтан оң аяққа жеңіл секіріп ауысу арқылы лақтырады; -лақтыру кезеңдерінің реттілігіне сай лақтырадың; -жіберілген қателіктерін талқылап айтады.
|
|||
|
|
|
|||
|
|
|
|||
|
Тілдік мақсат |
Пəнге қатысты сөздікқор мен терминдер:
|
|||
|
Пән аралық байланыс: |
,Математика, орыс тілі, ағылшын тілі, жаратылыстану. |
|||
|
Алдыңғы оқу:
|
5.1.2.2 Қимыл қозғалыс комбинацияларын және олардың кейбір жаттығулардығы реттілігін білу және орындай алу. |
|||
|
Сабақ барысы |
||
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
Басы |
Сәлемдесу, Оқушыларды түгелдеу, Спорттық киіміне көңіл бөлу. -Жаңа сабақтың тақырыбымен, мақсатымен жетістік критерилермен таныстыру. - Саптық жаттығулар - Жүру жаттығулары - Жүгіру жаттығулары - Жалпы дамыту жаттығулары: - Бір орнында орындалатын жаттығулар |
1.Спорт алаңы , 150г доптар |
|
Ортасы |
Орындау техникасы: - екпін алу; - итерілу; - ұшу; - жерге түсу.
150г допты үш қадамнан лақтыру Оқушыларды сапқа тұрғызып сабақ барысын түсіндіріп көрсету Алдымен орында тұрып лақтыру әдісін орындау: сол аяқ алда, оң аяқ арта сәл бүгілген қалыпта. Сол қол кеуде алдында бүгілген, оң қол арта түзу сәл төмен созылады. Осы қалыптан алға бұрылып дене иіледі (садақ құсап), артағы оң қол бүгіледі, ең соңында денені алға еңкейтіп қолды созып тығыз допты лақтырамыз. Осы жаттығудан кейін 150г допты үш қадамнан лақтыру
Алдымен бірінші оқушы
лақтырады, тығыз допты жерге түскеннен кейін, екінші оқушы 150 г
доптарды жинап алып, лақтыру алаңына барып
тұрады.
Лактыру. 150 г допты алыс қашықтыққа лақтыру. Сергіту сәті. Қозғалмалы ойын. |
2. Жалаушалар. |
|
Соңы |
Тыныс алу жаттығулары. Оқушылармен сабақтың рефлексиясын өткіземін.Оқушылар өз жұмысы мен сыныптастарының жұмысын бас бармақ тәсілі арқылы бағалай алады |
Смайликтер. |
|
Дифференциалды оқыту– барлық оқушылар орындай алады: лақтырудың әдіс – тәсілдерін орындай біледі. Көпшілік оқушылар орындай алады: 150г допты лақтыруды орындай алады. Кейбір оқушылар орындай алады: алыс қашықтыққа лақтыра алады Қабілеті жоғары оқушылар 150г алысқа лақтыруды орындай алады. Басқа оқушыларға да үйрете алады. |
Сапқа тұрғызып демді қалпына келтіру. Қателерін айтып түсіндіру Үйге тапсырма беру Бағалау
Оқушылар әр топта бір-бірін бағалайды. |
Жеңіл атлетика сабағындағы қауіпсіздік ережесін қайталау. Қауіпсіздік ережесін қадағалау. |
|
Сабақ бойынша рефлексия: Оқу міндеттрі мен сабақ мақсаттары оқушыларға қолжетімді болдыма? |
Оқушыларға қойылатын сұрақтар: - нені білдім, нені үйрендім ? - нені толық орындай алмаймын? Өзіме қойылатын сұрақтар: -уақытты қалай пайдаландым ? -сабақтың тығыздылығы қандай болды? - сабақтың құрылымы сақталдыма? |
|
|
Қорытынды: Сабақтың жақсы екі аспектісін көрсетіңіз (оқытуға, үйренуге қатысты.) 1 2 Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту және үйрену.) 1 2 Сыныппен жеке тұлғалар туралы не білдім және келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді? 1 |
||
шағым қалдыра аласыз















