Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) №24-САБАҚ 1-сыныптар: «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Алғыс айту күні туралы түсінік беру. Алғыс айтудың маңыздылығын көрсету, алғыс айту мәдениетін дамыту. Құрмет пен ризашылық білдіру дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты : |
Сабақтың мақсаты: балаларды үйдегі қауіпті заттарды тануға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
|
|
Дәйексөз |
Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің...(Б.Момышұлы) |
|
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. - Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. - Психологиялық ахуал қалыптастыру. - Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді түсіндіру. |
- Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа дайындалады. - Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ № 4 САБАҚ. «ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ». Аяғы бар, жүрмейді, Аузы бар, күлмейді, Айнымайды бөпемнен Тек сөйлеуді білмейді. (Қуыршақ) Шіркіннің өзіне обал-ақ, Жүреді аяқта домалап. (Доп) Өздігінен жүрмейді, жарыспайды, Кісі мінсе жарыстан қалыспайды. Аяғы екеу болғанмен ізі жалғыз, Сағатта талай жерді қарыштайды. (Велосипед) - Бұл жұмбақтар не туралы? - Тағы қандай ойыншықтар бар? 3. Білімді өзектендіру. Өткенді қайталау - Үйде қандай ойыншықтармен ойнайсыз? - Олар өздігінен қауіп төндіре ала ма? Ойыншықтарды бізге зиян тигізбеуі үшін олармен жұмыс істеу ережелерін жасайық. 1. Ойыншықтарға сүрінбеу және олардың зиян келтірмеуі үшін әрқашан орнына қою керек. 2. Ойыншықтарды ауызға салуға болмайды. Өйткені олар тамақ емес, ойнауға жасалған. 3. Ешқандай жағдайда батареяларды аузыңызға салмаңыз. Бұл өмірге қауіп төндіреді. 4. Ұсақ бөлшектері бар ойындар кішкентайлардың қолы жетпейтін жерде сақталуы керек. 5. Ойыншықтармен ұйықтамаңыз. Өйткені, олардың құрамында зиянды бояғыштар мен толтырғыштар болуы мүмкін. 6. Егер ойыншықта лақтыратын заттар болса (жебелер, оқтар, шарлар және т.б.), ешбір жағдайда адамды немесе жануарды көздеуге болмайды, әсіресе бетке бағыттауға болмайды. 5. Білімді бастапқы игеру және түсінуді тексеру. Жұптық жұмыс Қауіпті және қауіпсіз заттар туралы суретті кітап жасайық. Сіз жұптарға бөлініп, қауіпті заттарды кім жабыстыратынын және кімнің қауіпсіз екенін шешуіңіз керек. Балалардың үстелдерінде екіге бөлінген қағаз парақтары бар. Бір жағында Көңілді, екінші жағында қайғылы эмодзидің бейнесі бар. Үстелде заттардың суреттері орналастырылған. Бір бала қауіпсіз заттар салынған заттарды таңдайды, ал екіншісі ойнауға болмайтын заттарды таңдайды. 6. Бекіту. Өзіндік жұмыс Қауіпті болуы мүмкін заттарды дөңгелектеңіз. Жасыл – сіз ересектерсіз өзіңіз ала аласыз. Сары-ересектердің көз алдында ғана алуға болады. Қызыл-тек ересектер ала алады. 7. Қорытынды |
|
Пайдалы сілтемелер: https://www.youtube.com/watch?v=DY3DRxWokn8&list=PLA5eCSY2FeoQLL ocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=28 https://www.youtube.com/watch?v=qR_tCZJhRqg&list=PLA5eCSY2FeoQLLoc S-IEuEG9KjOrJzvPM&index=29 https://www.youtube.com/watch?v=eAuWMVuaBbU&list=PLA5eCSY2FeoQLL ocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=34. |
|
Ортасы (30 мин) |
Алғыс айту дегеніміз не?" "Кімге алғыс айтуға болады?" "Сіз соңғы рет кімге алғыс айттыңыз?"
1 наурыз – Алғыс айту күні 2016 жылдан бері Қазақстанда ресми түрде атап өтіледі. Бұл күн – елімізде бейбітшілік пен ынтымақтың, бір-біріне құрмет пен ризашылық білдірудің символы. Алғыс айту күні адамдар жақындарына, достарына, ұстаздарына, ата-аналарына және туған жеріне шынайы алғыс айтып, ризашылығын білдіреді.
Бұл мереке қазақ халқының қонақжайлығы мен мейірімділігін көрсететін ерекше күн. Ол адамдар арасындағы достықты нығайтып, алғыс айтудың маңызын түсіндіреді. Алғыс – біреудің жасаған жақсылығына ризашылық білдіру. Алғыс айтқанда адамдар қуанады, шабыттанады, мейірімді болады. Алғыс ата-анаға, мұғалімдерге, достарға, Отанға, табиғатқа, күнге, суға айтылуы мүмкін.
1-тапсырма Алғыс білдіретін 3 сөз ойлап жазу (мысалы: "Рақмет!", "Мың алғыс!", "Шексіз ризамын!"). "Менің алғысым" тақырыбында 3-4 сөйлем жазу.
2-тапсырма "Алғыс айту күні" тақырыбында сурет салу.
|
Оқушылар тыңдайды
Шығармашылық тапсырманы орындау |
|
|
Соңы
(2 мин)
|
"Менің алғысым" (әр оқушы бір ауыз сөзбен кімге, не үшін алғыс айтатынын айтады).
|
|


жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпсіздік сабағы 1-сыныптар: «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері»
Қауіпсіздік сабағы 1-сыныптар: «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері»
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар
|
Тәрбие сағаты |
|
|
|
Күні |
|
|
|
Сынып жетекші: |
|
|
|
Сынып: |
|
|
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Алғыс – ізгі ниет» Қауіпсіздік сабағы (10 минут) №24-САБАҚ 1-сыныптар: «Ойыншықтарды қауіпсіз пайдалану ережелері» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Алғыс айту күні туралы түсінік беру. Алғыс айтудың маңыздылығын көрсету, алғыс айту мәдениетін дамыту. Құрмет пен ризашылық білдіру дағдыларын қалыптастыру. |
|
|
Қауіпсіздік мақсаты : |
Сабақтың мақсаты: балаларды үйдегі қауіпті заттарды тануға, қауіпсіздік ережелерін сақтауға үйрету. |
|
|
Дәйексөз |
Патриотизм – ата-анаңды құрметтей білуің...(Б.Момышұлы) |
|
|
Құндылық |
Тәуелсіздік және отаншылдық айы |
|
|
Сабақтың барысы |
||
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру кезеңі (3 мин) |
Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу. - Сәлемдесу, оқушыларды түгендеу. - Психологиялық ахуал қалыптастыру. - Сабақтың мақсаты мен күтілетін нәтижелерді түсіндіру. |
- Мұғаліммен амандасады. - Сабаққа дайындалады. - Тыңдайды, сұрақтарға жауап береді. |
Компьютер
|
|
Сабақ басы (10 мин)
|
ҚАУІПСІЗДІК САБАҒЫ № 4 САБАҚ. «ОЙЫНШЫҚТАРДЫ ҚАУІПСІЗ ПАЙДАЛАНУ ЕРЕЖЕЛЕРІ». Аяғы бар, жүрмейді, Аузы бар, күлмейді, Айнымайды бөпемнен Тек сөйлеуді білмейді. (Қуыршақ) Шіркіннің өзіне обал-ақ, Жүреді аяқта домалап. (Доп) Өздігінен жүрмейді, жарыспайды, Кісі мінсе жарыстан қалыспайды. Аяғы екеу болғанмен ізі жалғыз, Сағатта талай жерді қарыштайды. (Велосипед) - Бұл жұмбақтар не туралы? - Тағы қандай ойыншықтар бар? 3. Білімді өзектендіру. Өткенді қайталау - Үйде қандай ойыншықтармен ойнайсыз? - Олар өздігінен қауіп төндіре ала ма? Ойыншықтарды бізге зиян тигізбеуі үшін олармен жұмыс істеу ережелерін жасайық. 1. Ойыншықтарға сүрінбеу және олардың зиян келтірмеуі үшін әрқашан орнына қою керек. 2. Ойыншықтарды ауызға салуға болмайды. Өйткені олар тамақ емес, ойнауға жасалған. 3. Ешқандай жағдайда батареяларды аузыңызға салмаңыз. Бұл өмірге қауіп төндіреді. 4. Ұсақ бөлшектері бар ойындар кішкентайлардың қолы жетпейтін жерде сақталуы керек. 5. Ойыншықтармен ұйықтамаңыз. Өйткені, олардың құрамында зиянды бояғыштар мен толтырғыштар болуы мүмкін. 6. Егер ойыншықта лақтыратын заттар болса (жебелер, оқтар, шарлар және т.б.), ешбір жағдайда адамды немесе жануарды көздеуге болмайды, әсіресе бетке бағыттауға болмайды. 5. Білімді бастапқы игеру және түсінуді тексеру. Жұптық жұмыс Қауіпті және қауіпсіз заттар туралы суретті кітап жасайық. Сіз жұптарға бөлініп, қауіпті заттарды кім жабыстыратынын және кімнің қауіпсіз екенін шешуіңіз керек. Балалардың үстелдерінде екіге бөлінген қағаз парақтары бар. Бір жағында Көңілді, екінші жағында қайғылы эмодзидің бейнесі бар. Үстелде заттардың суреттері орналастырылған. Бір бала қауіпсіз заттар салынған заттарды таңдайды, ал екіншісі ойнауға болмайтын заттарды таңдайды. 6. Бекіту. Өзіндік жұмыс Қауіпті болуы мүмкін заттарды дөңгелектеңіз. Жасыл – сіз ересектерсіз өзіңіз ала аласыз. Сары-ересектердің көз алдында ғана алуға болады. Қызыл-тек ересектер ала алады. 7. Қорытынды |
|
Пайдалы сілтемелер: https://www.youtube.com/watch?v=DY3DRxWokn8&list=PLA5eCSY2FeoQLL ocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=28 https://www.youtube.com/watch?v=qR_tCZJhRqg&list=PLA5eCSY2FeoQLLoc S-IEuEG9KjOrJzvPM&index=29 https://www.youtube.com/watch?v=eAuWMVuaBbU&list=PLA5eCSY2FeoQLL ocS-IEuEG9KjOrJzvPM&index=34. |
|
Ортасы (30 мин) |
Алғыс айту дегеніміз не?" "Кімге алғыс айтуға болады?" "Сіз соңғы рет кімге алғыс айттыңыз?"
1 наурыз – Алғыс айту күні 2016 жылдан бері Қазақстанда ресми түрде атап өтіледі. Бұл күн – елімізде бейбітшілік пен ынтымақтың, бір-біріне құрмет пен ризашылық білдірудің символы. Алғыс айту күні адамдар жақындарына, достарына, ұстаздарына, ата-аналарына және туған жеріне шынайы алғыс айтып, ризашылығын білдіреді.
Бұл мереке қазақ халқының қонақжайлығы мен мейірімділігін көрсететін ерекше күн. Ол адамдар арасындағы достықты нығайтып, алғыс айтудың маңызын түсіндіреді. Алғыс – біреудің жасаған жақсылығына ризашылық білдіру. Алғыс айтқанда адамдар қуанады, шабыттанады, мейірімді болады. Алғыс ата-анаға, мұғалімдерге, достарға, Отанға, табиғатқа, күнге, суға айтылуы мүмкін.
1-тапсырма Алғыс білдіретін 3 сөз ойлап жазу (мысалы: "Рақмет!", "Мың алғыс!", "Шексіз ризамын!"). "Менің алғысым" тақырыбында 3-4 сөйлем жазу.
2-тапсырма "Алғыс айту күні" тақырыбында сурет салу.
|
Оқушылар тыңдайды
Шығармашылық тапсырманы орындау |
|
|
Соңы
(2 мин)
|
"Менің алғысым" (әр оқушы бір ауыз сөзбен кімге, не үшін алғыс айтатынын айтады).
|
|


шағым қалдыра аласыз













