Қмж
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
|
||||
|
Сынып: 2 |
|
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
30.Қауіпті табиғат құбылыстары |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.3.Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктейді. |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сәуір айы: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы Апта дәйексөзі: Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер. |
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|
||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын сұрау. Мәтінді түсініп оқы. Өткен сабақты пысықтаусұрақ менен, жауап сенен әдісі
|
Мәтіннен түсінгендерін айтады Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1.Мәтіннен түсінгендерін айтады.1б 2. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.1б |
Оқулық |
|
||
|
Сабақ-тың ортасы 2минут Білу. 5минут 8минут 2 минут 4минут 3минут 3минут 8минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. ЖИ: «wordwall.» ойыны III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну 1-тапсырма. Табиғат құбылыстары деген не екенін есіңе түсір. Сен қандай табиғат құбылыстарын білесің?
Оқулықпен жұмыс . Мәтінді түсініп оқиды . Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық» әні
2-тапсырма. Табиғатта қандай қауіпті жағдайлардың болатынын еске түсіріңдер. Үлкендерден қандай қауіпті табиғат жағдайларын естідіңдер?
3-тапсырма. Тағы қандай қолайлы және қолайсыз табиғат құбылыстарын білесің? Төмендегі сұрақтарға жауап ізде. 1. Көктемде күн жылынғанда табиғатта қандай құбылыстар байқалады? 2. Күшті жел соққанда айналаңнан қандай өзгерістерді байқайсың? 4-тапсырма. Өзің байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен, газет-журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме жаз. 1. Көкжиектің негізгі және аралық тұста- рын дәптеріңе сызып белгіле. 2.Термометр құралын қандай мамандар қолданады? Дәптеріңе орында. 3. Жұмбақты шеш. Үш көзімен түрлі түсті Ол басқарып тұр жүрісті. 4. Қолыңда тұсбағдар бар. Бірақ сен белгісіз аймақта тұрсың. Енді тұсбағдарды қолданып, қалай жол табасың? 5. Жазық дегеніміз не? Картада (92-бетте) жазықтар Қазақстанның қай аймағында көп кездеседі? 6. Қауіпті табиғат құбылыстары. «Иә/жоқ» ойыны. • Қар борап, көктайғақ басталды. • Баяу жел соғып тұрды. • Қар еріп, су тасыды. • Күн жылынып, адамдар жеңіл киінді. Қатты жел тұрып, үйдің шатырын ұшырып әкетті. |
Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді түсініп оқиды. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Табиғаттағы қауіпті жағдайларды атайды. Өзің білетін жорамалыңды төмендегі кестеге жазады
Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1.табиғат құбылыстарын атайды.1б Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б 2.Өз ойларын айтады.1б Дескриптор: 1.Табиғаттағы қауіпті жағдайларды атайды.1б Дескриптор: 1.Өз пікірін білдіреді.1б Дескриптор: Таиғат құбылысын туралы шағын әңгіме жазады.1б Дескриптор: Тапсырманы орындайды.2б |
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Оқулық
|
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут
1минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау: (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Кері байланыс. |
Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасын жазады. Өздері кері байланыс жасайды. |
Балдар жиынтығын қою
|
|
|
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қауіпті табиғат құбылыстары
Қмж
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|
|||||
|
Пәні: |
Дүниетану |
|
|||||
|
Бөлім: |
|
|
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|
|||||
|
Күні: |
Қатысқаны |
Қатыспағаны |
|
||||
|
Сынып: 2 |
|
|
|||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
30.Қауіпті табиғат құбылыстары |
|
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.3.3.Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктеу |
|
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Табиғаттың қолайсыз және қауіпті құбылыстарын жіктейді. |
|
|||||
|
Құндылық: (Негіздеме: Мемлекет басшысы Қ.Тоқаевтың Ұлттық құрылтайдың ІІ,ІІІ, ІV отырыстарында берген тапсырмасы, ҚР Оқу-ағарту министрлігінің №123 бұйрығы) |
Сәуір айы: еңбекқорлық және кәсіби біліктілік айы Апта дәйексөзі: Білікті білім жинап кәсіп етер, білімнің дәмін татып өсіп өнер. |
|
|||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс-тар |
|
||
|
Сабақтың басы 2 минут |
I.Психологиялық ахуал Сәлемдесу. Психологиялық дайындық Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық |
1.Мұғаліммен сәлемдеседі. 2.Өлең шумағын мәнерлеп айтады. |
Жарайсыңдар! |
|
|
||
|
5 минут |
Үй тапсырмасын сұрау. Мәтінді түсініп оқы. Өткен сабақты пысықтаусұрақ менен, жауап сенен әдісі
|
Мәтіннен түсінгендерін айтады Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады. |
Ауызша мадақтау Дескриптор: 1.Мәтіннен түсінгендерін айтады.1б 2. Сұрақтарға жауап береді. Өз ойларын айтады.1б |
Оқулық |
|
||
|
Сабақ-тың ортасы 2минут Білу. 5минут 8минут 2 минут 4минут 3минут 3минут 8минут |
Оқушыларды оқу мақсаты және бағалау критерийімен таныстырамын. ЖИ: «wordwall.» ойыны III. Жаңа тақырып. Білу және түсіну 1-тапсырма. Табиғат құбылыстары деген не екенін есіңе түсір. Сен қандай табиғат құбылыстарын білесің?
Оқулықпен жұмыс . Мәтінді түсініп оқиды . Сергіту сәті «Қыдырып қайтайық» әні
2-тапсырма. Табиғатта қандай қауіпті жағдайлардың болатынын еске түсіріңдер. Үлкендерден қандай қауіпті табиғат жағдайларын естідіңдер?
3-тапсырма. Тағы қандай қолайлы және қолайсыз табиғат құбылыстарын білесің? Төмендегі сұрақтарға жауап ізде. 1. Көктемде күн жылынғанда табиғатта қандай құбылыстар байқалады? 2. Күшті жел соққанда айналаңнан қандай өзгерістерді байқайсың? 4-тапсырма. Өзің байқаған ерекше табиғат құбылысын интернет желісінен, газет-журналдардан қарап анықта. Осы тақырыпта шағын әңгіме жаз. 1. Көкжиектің негізгі және аралық тұста- рын дәптеріңе сызып белгіле. 2.Термометр құралын қандай мамандар қолданады? Дәптеріңе орында. 3. Жұмбақты шеш. Үш көзімен түрлі түсті Ол басқарып тұр жүрісті. 4. Қолыңда тұсбағдар бар. Бірақ сен белгісіз аймақта тұрсың. Енді тұсбағдарды қолданып, қалай жол табасың? 5. Жазық дегеніміз не? Картада (92-бетте) жазықтар Қазақстанның қай аймағында көп кездеседі? 6. Қауіпті табиғат құбылыстары. «Иә/жоқ» ойыны. • Қар борап, көктайғақ басталды. • Баяу жел соғып тұрды. • Қар еріп, су тасыды. • Күн жылынып, адамдар жеңіл киінді. Қатты жел тұрып, үйдің шатырын ұшырып әкетті. |
Сұрақтарға жауап береді. Мәтінді түсініп оқиды. Сергіту сәтін іс-қимылмен көрсетеді. Табиғаттағы қауіпті жағдайларды атайды. Өзің білетін жорамалыңды төмендегі кестеге жазады
Сұрақтарға жауап береді. |
Дескриптор: 1.табиғат құбылыстарын атайды.1б Дескриптор: 1.Мәтінді түсініп оқиды.1б 2.Өз ойларын айтады.1б Дескриптор: 1.Табиғаттағы қауіпті жағдайларды атайды.1б Дескриптор: 1.Өз пікірін білдіреді.1б Дескриптор: Таиғат құбылысын туралы шағын әңгіме жазады.1б Дескриптор: Тапсырманы орындайды.2б |
ЖИ: «wordwall.» ойыны
Оқулық
|
|
||
|
Сабақтың соңы 2 минут
1минут 2минут |
IV.Сабақты қорытындылау: (оқу мақсаты мен бағалау критерийлеріне оралу): -Бүгінгі оқу мақсаты қандай болды? -Жетістік критерийлеріне жеттік пе? Үй тапсырма . Мәтінді түсініп оқы. Оқушылардың білімін бағалау Кері байланыс. |
Сұрақтарға жауап береді. Үй тапсырмасын жазады. Өздері кері байланыс жасайды. |
Балдар жиынтығын қою
|
|
|
||
шағым қалдыра аласыз




