«Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
САБАҚ: 1 Бөлім: 4-бөлім: Табиғат және адам |
Мектеп: |
||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
|||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қадыр Мырза Әлі |
||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау жасау арқылы жанрлық ерекшелігін түсіну; 11.2.2.1 - шығармадағы авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын анықтау; |
||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар әдеби шығарманың сюжеттік-композициялық құрылысына талдау жасайды. Шығармада көтерілген ғаламдық мәселелерді идеясымен байланыстыра талдайды. Әлем жазушылары шығармаларымен үндестігін салыстырады. Автордың қорытынды ойларына өзіндік қөзқарасын білдіреді. |
||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б. |
||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Жалпы адамзат құндылығы:
Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі. |
||||||||||||
|
Жоспар |
|||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
||||||||||||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы
30 минут
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
Қосымша дереккөздер ұсынады.
Зерттеу |
Қымбатты жас дос, бүгінгі сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастау үшін «Жүректен жүрекке» ойынымен бастайық. Барлығымыз шеңбер бойымен тұрып, бір-бірімізбен алақандарымызды түйістіреміз. Әр оқушы жанында тұрған сыныптасына қарап, есімінің бас әрпінен басталатын игі тілегін айтады 1-тапсырма. 1.Ақынның өмірі мен шығармашылығын мұқият оқып шығыңдар.155-156 беттер. Сұрақтарға жауап беріңіз.
Орындаңыз. Берілген кестені толтырыңыз.
|
ҚБ. Бірін-бірі бағалау
ҚБ.Өзара бағалау «Екі жұлдыз,бір тілек»
Дескриптор.
|
||||||||||
|
Сабақты бекіту
Сабақтың соңы 5 минут |
3-2-1» Сабақтан алған 3 маңызды ақпарат Қиындық тудырған 2 мәселе Сабақ барысында ұнаған 1 іс-әрекет
|
||||||||||||
«Тексерілді» _______Директордың бейіндік оқу жөніндегі орынбасары
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
САБАҚ: 2 Бөлім: 4-бөлім: Табиғат және адам |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: 11 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Қ.Мырза Әлінің шығармашылығы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаты |
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау мен даралау арқылы өмір шындығын көрсету; 11.3.2.1 - көркем шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып бағалау; |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: Білім алушылар әдеби шығарманың сюжеттік-композициялық құрылысына талдау жасайды. Шығармада көтерілген ғаламдық мәселелерді идеясымен байланыстыра талдайды. Әлем жазушылары шығармаларымен үндестігін салыстырады. Автордың қорытынды ойларына өзіндік қөзқарасын білдіреді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Тілдік мақсаттар |
Пән ерекшелігіне сай лексика мен терминология: Диалог пен жазылым үшін қажетті тіркестер: менің ойымша ..., автордың ойынша ..., мен ... ойлаймын т.б. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:
Жалпы адамзат құндылығы:
Сабақ мазмұны арқылы жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық, ұлттық құндылықтар оқушы бойына сіңіріледі. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Жоспар |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы 5 минут
Сабақтың ортасы
30 минут
|
І. Ұйымдастыру кезеңі.
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау сұрақтарын ұжымдық талқылау Мұғалім жетекшілігімен
Зерттеу
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: а) Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу
Мақсаты: Оқушылар бір-біріне тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде саралаудың «Жіктеу» тәсілі қолданылады. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі беріледі. 1. . Бір-біріне шығарма мазмұны бойынша сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін толықтырады. Өз ойымен бөліседі.
2-тапсырма. Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Тексерілді»
_______Директордың бейіндік оқу жөніндегі
орынбасары Қысқа мерзімді сабақ
жоспары САБАҚ:
1
Бөлім: 4-бөлім:
Табиғат және адам
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Сынып:
11
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың
тақырыбы
Қадыр Мырза
Әлі
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу мақсаты
11.1.1.1 - әдеби шығармаға сюжеттік-композициялық талдау
жасау арқылы жанрлық ерекшелігін
түсіну; 11.2.2.1 - шығармадағы
авторлық идеяның өмір шындығымен байланысын
анықтау;
Сабақтың
мақсаты Барлық
оқушылар үшін:
Білім
алушылар әдеби шығарманың
сюжеттік-композициялық құрылысына талдау жасайды. Шығармада
көтерілген ғаламдық мәселелерді идеясымен байланыстыра талдайды.
Әлем жазушылары шығармаларымен үндестігін салыстырады. Автордың
қорытынды ойларына өзіндік қөзқарасын
білдіреді.
Тілдік
мақсаттар Пән ерекшелігіне сай
лексика мен
терминология:
Диалог пен
жазылым үшін қажетті тіркестер:
менің ойымша ..., автордың
ойынша ..., мен ... ойлаймын
т.б.
Құндылықтарды
дарыту Мәңгілік ел» жалпықоғамдық
құндылығы: Тіл мен
мәдениет Жалпы адамзат
құндылығы: Өзіне және айналадағы
адамдарға құрмет; Ынтымақтастық; Жауапты азаматтық
позиция; Отбасы мүшелеріне,
құндылықтарға деген құрмет; Өмір бойы білім
алу.
Сабақ мазмұны арқылы
жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына
жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық,
ұлттық құндылықтар оқушы бойына
сіңіріледі.
Жоспар
Сабақтың
кезеңі
Жоспар бойынша
орындалуы тиіс
іс-әрекеттер
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау Сабақтың
басы 5
минут Сабақтың
ортасы 30
минут І. Ұйымдастыру
кезеңі.
Жаңа сабақтың
мақсаты мен бағалау критерийін
таныстыру
Қосымша дереккөздер
ұсынады.
Зерттеу
Қымбатты жас дос,
бүгінгі сабақты көтеріңкі көңіл күймен бастау үшін
«Жүректен
жүрекке» ойынымен бастайық.
Барлығымыз шеңбер бойымен тұрып, бір-бірімізбен алақандарымызды
түйістіреміз. Әр оқушы жанында тұрған сыныптасына қарап, есімінің
бас әрпінен басталатын игі тілегін
айтады
1-тапсырма. 1.Ақынның өмірі мен
шығармашылығын мұқият оқып шығыңдар.155-156
беттер.
Сұрақтарға жауап
беріңіз.
Ақынның қандай
шығармаларымен таныссыңдар?
Ақынның шет
тілдеріне аударылған шығармалары туралы айтып
беріңдер.
Ақын шетел
әдебиетінен кімдердің шығармаларын қазақ тілінде
сөйлетті?
Орындаңыз.
Берілген кестені
толтырыңыз. Туған жері, өскен
ортасы Қ.Мырза өмір сүрген кезеңдегі
өкіметтің саясаты Басылып шыққан
кітаптары шығармалары
ҚБ. Бірін-бірі
бағалау
ҚБ.Өзара
бағалау
«Екі
жұлдыз,бір тілек»
Дескриптор.
Кестені
толтырады;
сұрақтарға жауап
береді.
Сабақты
бекіту
Сабақтың
соңы
5
минут
3-2-1»
Сабақтан алған 3 маңызды
ақпарат
Қиындық тудырған 2 мәселе
Сабақ барысында ұнаған 1
іс-әрекет
«Тексерілді»
_______Директордың бейіндік оқу жөніндегі
орынбасары Қысқа мерзімді сабақ
жоспары САБАҚ:
2
Бөлім: 4-бөлім:
Табиғат және адам
Мектеп:
Күні:
Мұғалімнің
аты-жөні:
Сынып:
11
Қатысқан оқушылар
саны:
Қатыспағандар:
Сабақтың
тақырыбы
Қ.Мырза Әлінің
шығармашылығы
Осы сабақ арқылы
жүзеге асатын оқу мақсаты
11.1.3.1 - көркем шығармадағы кейіпкерлер жүйесін жинақтау
мен даралау арқылы өмір шындығын
көрсету; 11.3.2.1 - көркем
шығармадағы заман көрінісі мен қазіргі заман көрінісін салыстырып
бағалау;
Сабақтың
мақсаты Барлық
оқушылар үшін:
Білім
алушылар әдеби шығарманың
сюжеттік-композициялық құрылысына талдау жасайды. Шығармада
көтерілген ғаламдық мәселелерді идеясымен байланыстыра талдайды.
Әлем жазушылары шығармаларымен үндестігін салыстырады. Автордың
қорытынды ойларына өзіндік қөзқарасын
білдіреді.
Тілдік
мақсаттар Пән ерекшелігіне сай
лексика мен
терминология:
Диалог пен
жазылым үшін қажетті тіркестер:
менің ойымша ..., автордың
ойынша ..., мен ... ойлаймын
т.б.
Құндылықтарды
дарыту Мәңгілік ел» жалпықоғамдық
құндылығы: Тіл мен
мәдениет Жалпы адамзат
құндылығы: Өзіне және айналадағы
адамдарға құрмет; Ынтымақтастық; Жауапты азаматтық
позиция; Отбасы мүшелеріне,
құндылықтарға деген құрмет; Өмір бойы білім
алу.
Сабақ мазмұны арқылы
жеке/жұпта/топта жұмыс жасау, өзінің, өзгенің оқуына
жауапкершілікпен қарау, сонымен бірге адамгершілік, отбасылық,
ұлттық құндылықтар оқушы бойына
сіңіріледі.
Жоспар
Сабақтың
кезеңі
Жоспар бойынша
орындалуы тиіс
іс-әрекеттер
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Сабақтың
басы 5
минут Сабақтың
ортасы 30
минут І. Ұйымдастыру
кезеңі.
Жаңа сабақтың
мақсаты мен бағалау критерийін
таныстыру
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен
тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау
сұрақтарын ұжымдық талқылау
Мұғалім
жетекшілігімен
Зерттеу І.Ұйымдастыру
кезеңі: а)
Оқушылармен
сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал
туғызу Мақсаты: Оқушылар бір-біріне
тілек білдіреді, тыңдау дағдыларын дамытуға бағытталады, сондай-ақ
барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі
артады. Тиімділігі: Оқушылар бір-біріне
тілек айту арқылы жақындасады, көңіл күйін көтереді және
бауырмалдығын оятады. Саралау: Бұл жерде
саралаудың «Жіктеу» тәсілі
қолданылады. Оқушылардың оқуға деген қызығушылығын арттыру
мақсатында мүмкіндігінше оларға таңдау еркіндігі
беріледі.
1. . Бір-біріне шығарма
мазмұны бойынша сұрақтар қояды. Сыныптастырының пікірін
толықтырады. Өз ойымен
бөліседі. «Дерт» және «Заман-ай»
поэмаларының мазмұны не туралы? Ақын «Өткелдер»
поэмасында өзі көрген қандай шындықты
айтты? 2-тапсырма. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||















