Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті
1-сабақ
|
Бөлім: |
1-бөлім: Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кіріспе. Қорқыт. «Қорқыт ата кітабының» мазмұны |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдана алады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 6 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Гүлмен тілек» Гүлді алақанға ұстап тұрып, бір-бірлеріңе ізгі тілек айтыңдар және гүлдің артында жазылған Қорқыттың нақыл сөздерін құрастыру арқылы топқа бөлініңдер. 1.
Жақсы ана үшін бала – екі көздің сыңары. (сергіту және топқа біріктіру) 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру Қорқыт ата туралы не білесіңдер? Қорқыт кім? Сызбаның алғашқы бөлігіне білетін ақпараттарыңды жазыңдар. Екінші бөлігіне не үйренгілерің келетіндігі жөнінде ой толғаңдар.
Тақырыптық ақпарат
Ел аузында Қорқыт туралы
аңыз-әңгімелер көп сақталған.
Қорқыт туралы
аңыздар «Қорқыт
ата кіта бы» деп
аталатын
«Қазан Салардың ауылын жау
шапқаны туралы жыр», «Байбө рі
дәуді өлтірген Бисат»,
«Бекілұлы
1-тапсырма.
«Ел аузында Қорқыт туралы
аңыз-әңгімелер көп сақталған. 3-тапсырма Сұрақтарға жауап беріңіз 1.Қорқыт ата туралы не білдіңдер? Қорқыт кім? 2. «Қорқыт ата кітабы» қандай жырлардан тұрады? 3. «Қорқыт ата кітабын» зерттеген қандай қазақстандық ғалымдарды білесіңдер? 4. «Қорқыт ата кітабына» енген жырлар мазмұны қандай?
5. «Қорқыт ата кітабы»
қандай жыр лардан тұрады?
Қорытындылау Сызбаның үшіні бөлігіне білетін ақпараттарыңды жазыңдар. Үшінші бөлігіне не үйренгдіңдер. Ойтолғаңдар.
|
Психологиялық ахуал
Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің артына жазылған Қорқыттың нақыл сөздерін құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді.
Қорқыт туралы не білетіндіктерін топтастыру әдісі арқылы жинақтайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Өз ойларын жеткізеді.
Ойды өрбітіп жазады. Өз көзқарастарын дәлелдеуде үзінділерді қолданады.
Сұрақтарға жауап береді
Сызбаның үшінші бөлігіне не үйренгеніңді жа3ады.
«Плюс-минус-қызықты» әдісі бойынша реялексия жасайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -автор шеберлігіне қатысты өз көзқарасын білдіреді, - ойын дәлелдеу үшін үзінділерді қолданады, - сөздің мағынасын ашады, -ойын жүйелі талдайды
Бағалау «Жапондық бағалау» әдісі бойынша үш топ бірін-бірі бағалайды. Осы бағалау арқылы келесі өзгелердің жауаптарымен келісетін тұстарын, толықтыруға қатысты өз көзқарастарын, өздерінің қоятын сұрақтарын жеткізеді.
Дескриптор Білім алушы -сұраққа жауап береді, -не үйренгеніңді қалайды |
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 8-сынып
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Кіріспе. Қорқыт. «Қорқыт ата кітабының» мазмұны
Кіріспе. Қорқыт. «Қорқыт ата кітабының» мазмұны
Қысқа мерзімді жоспар
Қазақ әдебиеті
1-сабақ
|
Бөлім: |
1-бөлім: Дананың сөзі – ақылдың көзі |
|||||||||||||||||
|
Педагогтің тегі, аты, әкесінің аты : |
|
|||||||||||||||||
|
Күні: |
||||||||||||||||||
|
Сынып: 8 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Кіріспе. Қорқыт. «Қорқыт ата кітабының» мазмұны |
|||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
8.1.4.1 көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдану. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Көркем шығармалардан алған үзінділерді өз көзқарасын дәлелдеу үшін орынды қолдана алады. |
|||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Білім алушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
|
Сабақтың басталуы 5 минут 5 минут Сабақтың ортасы 5 минут 7 минут 6 минут 5 минут Сабақтың соңы 5 минут |
Оқушылармен амандасу, қатысуын түгендеу. 1.Психологиялық ахуал қалыптастыру «Гүлмен тілек» Гүлді алақанға ұстап тұрып, бір-бірлеріңе ізгі тілек айтыңдар және гүлдің артында жазылған Қорқыттың нақыл сөздерін құрастыру арқылы топқа бөлініңдер. 1.
Жақсы ана үшін бала – екі көздің сыңары. (сергіту және топқа біріктіру) 2.Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен таныстыру; Ой шақыру Қорқыт ата туралы не білесіңдер? Қорқыт кім? Сызбаның алғашқы бөлігіне білетін ақпараттарыңды жазыңдар. Екінші бөлігіне не үйренгілерің келетіндігі жөнінде ой толғаңдар.
Тақырыптық ақпарат
Ел аузында Қорқыт туралы
аңыз-әңгімелер көп сақталған.
Қорқыт туралы
аңыздар «Қорқыт
ата кіта бы» деп
аталатын
«Қазан Салардың ауылын жау
шапқаны туралы жыр», «Байбө рі
дәуді өлтірген Бисат»,
«Бекілұлы
1-тапсырма.
«Ел аузында Қорқыт туралы
аңыз-әңгімелер көп сақталған. 3-тапсырма Сұрақтарға жауап беріңіз 1.Қорқыт ата туралы не білдіңдер? Қорқыт кім? 2. «Қорқыт ата кітабы» қандай жырлардан тұрады? 3. «Қорқыт ата кітабын» зерттеген қандай қазақстандық ғалымдарды білесіңдер? 4. «Қорқыт ата кітабына» енген жырлар мазмұны қандай?
5. «Қорқыт ата кітабы»
қандай жыр лардан тұрады?
Қорытындылау Сызбаның үшіні бөлігіне білетін ақпараттарыңды жазыңдар. Үшінші бөлігіне не үйренгдіңдер. Ойтолғаңдар.
|
Психологиялық ахуал
Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің артына жазылған Қорқыттың нақыл сөздерін құрастыру арқылы үш топқа бөлінеді.
Қорқыт туралы не білетіндіктерін топтастыру әдісі арқылы жинақтайды.
Сұрақтарға жауап береді.
Өз ойларын жеткізеді.
Ойды өрбітіп жазады. Өз көзқарастарын дәлелдеуде үзінділерді қолданады.
Сұрақтарға жауап береді
Сызбаның үшінші бөлігіне не үйренгеніңді жа3ады.
«Плюс-минус-қызықты» әдісі бойынша реялексия жасайды. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандырады Жарайсың!
Керемет
шешім! Мұндай ойлы пікірлерді ешқашан естімеппін!
Дескриптор Білім алушы -автор шеберлігіне қатысты өз көзқарасын білдіреді, - ойын дәлелдеу үшін үзінділерді қолданады, - сөздің мағынасын ашады, -ойын жүйелі талдайды
Бағалау «Жапондық бағалау» әдісі бойынша үш топ бірін-бірі бағалайды. Осы бағалау арқылы келесі өзгелердің жауаптарымен келісетін тұстарын, толықтыруға қатысты өз көзқарастарын, өздерінің қоятын сұрақтарын жеткізеді.
Дескриптор Білім алушы -сұраққа жауап береді, -не үйренгеніңді қалайды |
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы 8-сынып
Оқулық 8-сынып «Атамұра» баспасы 2018жыл
|
||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз

















