|
Бөлім: |
«Тарихишындық пен көркемдік шешім» бөлімі |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" поэмасы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кузеева Л.Б. Алмас Ш.А. |
|
Күні: 14.11.25 |
|
|
Сыныбы:9г |
Қатысушылар саны: 22 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру; 9.2.4.1. автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділдік пен жауапкершілік |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
|
Сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
Үй тапсырмасы: 1б
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Жаңа сабаққа кірісу үшін берілген сұраққа жауап беру |
Махамбет пен Баймағамбетті не байланыстырады? |
Қошеметтеу |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Шығармада көтерілген негізгі мәселені 2 сөйлеммен тұжырымда |
Оқушылар жеке жұмыстанады, дескриптор бойынша бірін-бірі бағалайды; |
Дескриптор: 2 балл -көтерілген мәселені анықтайды; 1 б -мәселе бойынша ойын еркін жеткізеді;1б |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, . |
|
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқушыларға өлең үзінділері таратылады. Сабақ мақсаты бойынша үзінділерден троп пен айшықтау түрлерін табады |
Әр оқушы берілген үзіндісін оқып береді, үзінді бойынша талдау жұмысын жүргізеді; |
Дескриптор: 3 балл. -үзінді мазмұнын түсінеді;1б -көркемдегіш құралдарды табады;1б Автор стиліне баға береді;1б |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, |
|
|
3-тапсырма. Топтық жұмыс. Шығармашылық тапсырма. Экранда көрсетілген кино үзіндісі арқылы 4 топқа тапсырмалар үлестіріледі.
Махамбеттің Баймағамбет сұлтанға айтқан сөздері туралы хат жазыңыз. Хатта оның ойларын толық қолдайтыныңызды немес қарсы екеніңізді түсіндіріңіз;
Махамбеттің Баймағамбет сұлтанға айтқан сөздерінен шабыттанып, осы шығармаға сәйкес келетін сурет салыңыз. Суретте көрініс табуы тиіс негізгі элементтерді анықтаңыз |
|
Дескриптор: 4 балл. -топпен жұмыстанады;1б -киноүзінді мазмұнын түсінеді;1б -берілген тапсырма бойынша нақты жауап береді;1б -кино үзіндінің элементтері көрініс табады және құрылымын сақтайды;1б |
А 3 форматы https://youtu.be/mcg7ZRDa1XM?si=3q0okvu2R7ufeLKR |
|
Рефлексия |
“Шам жарығы” әдісі арқылы оқушылар рефлексия беру Үйге тапсырма: Поэмадан үзінді жаттау |
“Шам жарығы” әдісі арқылы оқушылар рефлексия береді Үйге тапсырма: Поэмадан үзінді жаттау |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ әдебиеті пәнінен ""Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" өлеңіндегі әлеуметтік мәселелер" тақырыбындағы ашық сабақ
Қазақ әдебиеті пәнінен ""Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" өлеңіндегі әлеуметтік мәселелер" тақырыбындағы ашық сабақ
|
Бөлім: |
«Тарихишындық пен көркемдік шешім» бөлімі |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" поэмасы |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кузеева Л.Б. Алмас Ш.А. |
|
Күні: 14.11.25 |
|
|
Сыныбы:9г |
Қатысушылар саны: 22 Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
"Махамбеттің Баймағамбетке айтқаны" өлеңі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
9.2.3.1 шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға беру; 9.2.4.1. автор стиліне сүйене отырып, шығармашылық жұмыс жазу; |
|
Сабақтың мақсаты: |
-Шығармадағы әдеби тілді құбылту мен айшықтаудың (троп пен фигура) түрлерін талдай отырып, автор стиліне баға береді |
|
Құндылықтарға баулу: |
Әділдік пен жауапкершілік |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 7 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі:
|
Сабаққа дайындықтарын көрсетеді |
Үй тапсырмасы: 1б
|
Оқулық, жұмыс дәптерлері |
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
Жаңа сабаққа кірісу үшін берілген сұраққа жауап беру |
Махамбет пен Баймағамбетті не байланыстырады? |
Қошеметтеу |
|
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу. 26 мин. |
1-тапсырма. Жеке жұмыс. Шығармада көтерілген негізгі мәселені 2 сөйлеммен тұжырымда |
Оқушылар жеке жұмыстанады, дескриптор бойынша бірін-бірі бағалайды; |
Дескриптор: 2 балл -көтерілген мәселені анықтайды; 1 б -мәселе бойынша ойын еркін жеткізеді;1б |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, . |
|
|
2-тапсырма. Жұптық жұмыс. Оқушыларға өлең үзінділері таратылады. Сабақ мақсаты бойынша үзінділерден троп пен айшықтау түрлерін табады |
Әр оқушы берілген үзіндісін оқып береді, үзінді бойынша талдау жұмысын жүргізеді; |
Дескриптор: 3 балл. -үзінді мазмұнын түсінеді;1б -көркемдегіш құралдарды табады;1б Автор стиліне баға береді;1б |
Оқулық, жұмыс дәптерлері, |
|
|
3-тапсырма. Топтық жұмыс. Шығармашылық тапсырма. Экранда көрсетілген кино үзіндісі арқылы 4 топқа тапсырмалар үлестіріледі.
Махамбеттің Баймағамбет сұлтанға айтқан сөздері туралы хат жазыңыз. Хатта оның ойларын толық қолдайтыныңызды немес қарсы екеніңізді түсіндіріңіз;
Махамбеттің Баймағамбет сұлтанға айтқан сөздерінен шабыттанып, осы шығармаға сәйкес келетін сурет салыңыз. Суретте көрініс табуы тиіс негізгі элементтерді анықтаңыз |
|
Дескриптор: 4 балл. -топпен жұмыстанады;1б -киноүзінді мазмұнын түсінеді;1б -берілген тапсырма бойынша нақты жауап береді;1б -кино үзіндінің элементтері көрініс табады және құрылымын сақтайды;1б |
А 3 форматы https://youtu.be/mcg7ZRDa1XM?si=3q0okvu2R7ufeLKR |
|
Рефлексия |
“Шам жарығы” әдісі арқылы оқушылар рефлексия беру Үйге тапсырма: Поэмадан үзінді жаттау |
“Шам жарығы” әдісі арқылы оқушылар рефлексия береді Үйге тапсырма: Поэмадан үзінді жаттау |
|
|
шағым қалдыра аласыз















