|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Замерова Балауса Құрманғазықызы |
|
Күні: |
29.09.22 |
|
Сыныбы-5ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қобыланды батыр» жыры. Әйелдер бейнесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу 5.Б/С2.Кейіпкерлерді шынайы өмірден салыстырып бағалау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образды ашады Кейбір оқушылар үшін: шынайы өмірден салыстыра отырып бағалайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
, Ұлттық мәдениетті,жазба қазақ әдебиетін дәріптеу,батырлардың ерлігін тану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 10 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. |
Бір-біріне жақсы қасиеттерін айту арқылы тілектерін жолдау. Үй тапсырмасын сұрау кезеңі |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау. |
«Қобыланды батыр» жырындағы әйелдер бейнесі мен іс-әрекеттерін еске түсіру. 1.Аналық және Қарлығаш кім? 2.Құртқа кімнің қызы? Қобыландыға кім болып келеді? 3.Қарлыға кім? 4.Портрет деген не? |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 28 мин. Жеке жұмыс
|
Оқулықтағы шығарма бойынша тапсырма беріледі. |
1-тапсырма Венн диаграммасы
Дескриптор Білім алушы Екі кейіпкерді салыстырады; Екі кейіпкердің айырмашылығын табады. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл
|
|
||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
Жырдан екі кейіпкердің портреті мен адамгершілік қасиеттері көрінетіндей іс-әрекеттері сипатталған тұсын тауып, кестесің тиісті бағандарына жазыңыз.Іс-әрекеті бойынша адамгершілік қасиеттерін сипаттап,бүгінгі күндегі қазақ аруларының бойындағы қасиеттермен салыстырып,өз пікіріңізді жазыңыз.
Кейіпкер: Портрет: Іс-әрекеті: Адамгершілік қасиеті: XXIғ қыздары (қазіргі өмірмен байланыс-тыр):
|
|
Дескриптор Жалпы 5 балл Білім алушы
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||||||
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
||||||||||||
|
Жырдағы ұйқаспен сәйкестендіріп өлең шығарады.
Үй тапсырмасы: «Қазіргі заманның Құртқасы» тақырыбында шағын зссе жазу. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл
-Жырдағы ұйқаспен сай жазады -Өз ойын қосады -Құрылымын сақтайды
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері.
|
||||||||||
|
|
||||||||||||
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды «Білім қоржыны» әдісі арқылы бағалайды.. |
Білім қоржыны |
|||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
қазақ әдебиеті «Қобыланды батыр» жыры. Әйелдер бейнесі
қазақ әдебиеті «Қобыланды батыр» жыры. Әйелдер бейнесі
|
Бөлім: |
Таза, мінсіз асыл сөз |
|
Педагогтің аты-жөні: |
Замерова Балауса Құрманғазықызы |
|
Күні: |
29.09.22 |
|
Сыныбы-5ә |
Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қобыланды батыр» жыры. Әйелдер бейнесі |
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты |
5.Т/Ж3.Көркем шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образын ашу 5.Б/С2.Кейіпкерлерді шынайы өмірден салыстырып бағалау |
|
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар үшін: шығармадағы кейіпкерлер портреті мен іс-әрекеті арқылы образды ашады Кейбір оқушылар үшін: шынайы өмірден салыстыра отырып бағалайды |
|
Құндылықтарға баулу: |
, Ұлттық мәдениетті,жазба қазақ әдебиетін дәріптеу,батырлардың ерлігін тану. |
Сабақтың барысы:
|
Сабақ кезеңі/Уақыты |
Педагогтің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
|
Сабақтың басы Қызығушылықты ояту. 10 мин. |
(Ұ). Ұйымдастыру кезеңі: 1. Оқушылармен амандасу, түгендеу. 2. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруда шаттық шеңбері жүзеге асырылады. |
Бір-біріне жақсы қасиеттерін айту арқылы тілектерін жолдау. Үй тапсырмасын сұрау кезеңі |
Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, талқылауға белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
Оқулық, жұмыс дәптері Кітап, дәптер, қалам суреттері бейнеленген қима қағаздар топтамасы (Қазіргі жағдайда) ДК экраны |
||||||||
|
Жаңа сабаққа кіріспе
|
(Ұ) «Миға шабуыл» әдісі арқылы өткен тақырыппен жаңа сабақты байланыстыру мақсатында ой қозғау. |
«Қобыланды батыр» жырындағы әйелдер бейнесі мен іс-әрекеттерін еске түсіру. 1.Аналық және Қарлығаш кім? 2.Құртқа кімнің қызы? Қобыландыға кім болып келеді? 3.Қарлыға кім? 4.Портрет деген не? |
Сұрақтарға жауап береді. |
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы Мағынаны ашу 28 мин. Жеке жұмыс
|
Оқулықтағы шығарма бойынша тапсырма беріледі. |
1-тапсырма Венн диаграммасы
Дескриптор Білім алушы Екі кейіпкерді салыстырады; Екі кейіпкердің айырмашылығын табады. |
Дескриптор: Жалпы - 2 балл
|
|
||||||||
|
|
Оқулықта берілген тапсырманы орындатады, бақылайды, мысал, үлгі көрсетеді.
|
Жырдан екі кейіпкердің портреті мен адамгершілік қасиеттері көрінетіндей іс-әрекеттері сипатталған тұсын тауып, кестесің тиісті бағандарына жазыңыз.Іс-әрекеті бойынша адамгершілік қасиеттерін сипаттап,бүгінгі күндегі қазақ аруларының бойындағы қасиеттермен салыстырып,өз пікіріңізді жазыңыз.
Кейіпкер: Портрет: Іс-әрекеті: Адамгершілік қасиеті: XXIғ қыздары (қазіргі өмірмен байланыс-тыр):
|
|
Дескриптор Жалпы 5 балл Білім алушы
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері. |
|||||||
|
|
|
|
|
|||||||||
|
|
||||||||||||
|
Жырдағы ұйқаспен сәйкестендіріп өлең шығарады.
Үй тапсырмасы: «Қазіргі заманның Құртқасы» тақырыбында шағын зссе жазу. |
Дескриптор: Жалпы - 3 балл
-Жырдағы ұйқаспен сай жазады -Өз ойын қосады -Құрылымын сақтайды
|
ДК экраны 5-сынып оқулығы. Жұмыс дәптерлері.
|
||||||||||
|
|
||||||||||||
|
«Еркін микрофон» әдісі. Мұғалім сабақты қорытындылау мақсатында оқушылардың сабаққа деген көзқарасын, рефлексиясын тыңдайды. Мақсаты: Оқушы алған білімін саралай білуге дағдыланады.
|
Оқушылар бүгінгі сабақтың мақсатына жеткізетін тапсырмалар орындауына қарай, өз түсінгенін, пікірін, өз ойын айту арқылы сабаққа қорытынды жасайды.
|
Мұғалім оқушыларды «Білім қоржыны» әдісі арқылы бағалайды.. |
Білім қоржыны |
|||||||||
|
Сабақтың соңы Ой толғаныс. Рефлексия 7 мин.
|
||||||||||||
шағым қалдыра аласыз














