|
Педагогтің аты-жөні: |
Аденова В.К. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақ ән әлемінің падишасы» |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Білім алушыларға қазақ халқының әншісі Роза Бағланованың өмірде,өнерде, қоғамда алған орны туралы оқушыларға мағлұмат беру, шығармашылығымен таныстыру, ұлттық ән өнерін қазақтың әнші қызының мұраларын насихаттау арқылы үлгі етіп, дәріптеуге тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың түрі: |
Тәрбие сағаты |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 1 минут
Негізгі бөлім: 8 минут
Ортасы: 15минут
Соңы: 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Қызығушылықты ояту. Топқа бөлу Сәлеметсіңдер ме, балалар! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Қазақ ән әлемінің падишасы» Білім алушыларды топқа бөлу. Психологиялық ахуал «Сағат» ойыны арқылы достық климатын туғызу гүлдер арқылы топтастыру («Раушангүл», «Түймедақ» гүлдері арқылы топқа бөлу) Топтың атын қорғау сипаттама 2-минут (неге осы гүлді таңдадыңдар? Неліктен осы гүл ұнайды? т.б -Көңіл күйлерің қандай? -Жақсы! -Ендеше, сабағымыздыдың мақсатын анықтайық. Кіріспе сөз: Қазақстан және КСРО халық әртісі. 1922 жылдың 1-қаңтарында Қызылорда облысының Қазалы қаласында туған. 1939-1941 жж. Қызылорда педагогика иниститутында оқыды. 1941-1949 жж. Ташкент филармониясындағы мемлекеттік әйелдер ән-би ансамблінде әнші-солистік қызмет атқарды. Сол ансамбльмен Ұлы Отан Соғысы жылдары майданда өнер көрсетіп, 1945 ж. 9 мамырда Берлиндегі жеңіс концертіне қатысқан. 1947-1949 жж. Қазақ Опера және балет театрының, 1949 жылдан қазақтың Жамбыл атындағы мемлекеттік филармониясының, 1960 жылдан Қазақконцерттің әнші-солисі болып, ұлттық ән өнерін дамытуға өлшеусіз үлес қосты, ерекше сазды мектептің қалыптасуына ықпал жасады. Роза Бағлановағның өнерін халық өте жоғары бағалаған. Оған арналған ән-жырлар өте көп болған. Ол Дінмұхамед Қонаев, жазушылар Шыңғыс Айтматов, Сәбит Мұқанов, Мұхтар Әуезов, Бауыржан Момышұлы, Жұбан Молдағалиев, авиация генерал-майоры, Кеңес Одағының екі мәрте Батыры Талғат Бигелдинов секілді әкелер және Сталин, Брежнев, Ким Ир Сен, Мао Цзэдун секілді әйгілі тұлғалармен таныс болған. |
Суреттер сөйлейді стратегиясы. Тақтада қазақтың атақты қыздарының суреттері көрсетіледі. -Балалар,суреттен не байқадыңыздар? Кімдерді танисыздар? Бұл суреттерді немен байланыстырар едіңіздер? Жауаптары: ........
«Интервью» әдісі. Жалпыға арналған тапсырма: Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.
«Әуенді тап» ойыны: Әуен ойнатылады. Әуеннің атауын, авторы кім екенін айту керек. Ш. Қалдаяқов «Арыс жағасында» Роза Рымбаева «Атамекен» Роза Бағланова «Ах, Самара городок» М.Беспаев «Өмір – өзен» Е.Хасанғалиев «Атамекен» Қорыту. Мұғалімнің сөзі:бүгін сабақта...... Кері байланыс
Қорытынды: Топтардың бағалауларын жинап, қорытындысын жасап, қай топ жеңгенін анықтау, марапаттау. . |
«Интервью» әдісі Оқушылар өз ойларын стикерлерге жазып жабыстыра-ды.
Топтар жылжиды бірін бірі тексеріп,екі түсті стикермен бағалайды
Бағалау.
Б |
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
Рефлексия «ҚҚҚ» кестесін нотаға салу до – мен үшін құнды... ми – мен үшін қиын... си – мен үшін қызықты |
||||||
Анықтама
Ә.Хасенов атындағы №11 ЖОББ мектебінде 31 қаңтар күні
6 «А» сыныбында «Қазақ ән әлемінің падишасы» тақырыбында Роза Бағланованың туғанына 100 жыл толуына орай тәрбие сағаты өткізілді.
Мақсаты: Білім алушыларға қазақ халқының әншісі Роза Бағланованың өмірде,өнерде, қоғамда алған орны туралы оқушыларға мағлұмат беру, шығармашылығымен таныстыру, ұлттық ән өнерін қазақтың әнші қызының мұраларын насихаттау арқылы үлгі етіп, дәріптеуге тәрбиелеу.
Барысы: Психологиялық ахуал «Сағат» ойыны арқылы достық климатын туғызу гүлдер арқылы топтастыру («Раушангүл», «Түймедақ» гүлдері арқылы топқа бөлу). Суреттер сөйлейді стратегиясы.
Тақтада қазақтың атақты қыздарының суреттері көрсетіледі.
-Балалар,суреттен не байқадыңыздар? Кімдерді танисыздар?
Бұл суреттерді немен байланыстырар едіңіздер? деген жетелеуші сұрақтар қойылып, білім алушылар өтетін тақырыпты болжайды. «Интервью» әдісі.
Білім алушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. «Әуенді тап» ойыны: Әуен ойнатылады. Білім алушылар әуеннің атауын, авторы кім екенін табады. Сабақ соңында кері байланыс «ҚҚҚ» кестесін нотаға салу арқылы бағаланады.до – мен үшін құнды...
ми – мен үшін қиын...
си – мен үшін қызықты
Сынып жетекшісі: Аденова В.К.

жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ ән әлемінің падишасы
Қазақ ән әлемінің падишасы
|
Педагогтің аты-жөні: |
Аденова В.К. |
||||||
|
Күні: |
|
||||||
|
Сынып: |
|
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
«Қазақ ән әлемінің падишасы» |
||||||
|
Сабақ мақсаты: |
Білім алушыларға қазақ халқының әншісі Роза Бағланованың өмірде,өнерде, қоғамда алған орны туралы оқушыларға мағлұмат беру, шығармашылығымен таныстыру, ұлттық ән өнерін қазақтың әнші қызының мұраларын насихаттау арқылы үлгі етіп, дәріптеуге тәрбиелеу. |
||||||
|
Сабақтың түрі: |
Тәрбие сағаты |
||||||
|
Сабақтың барысы: |
|||||||
|
Сабақтың кезеңі |
Педагогтің әркеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||
|
Сабақтың басы: 1 минут
Негізгі бөлім: 8 минут
Ортасы: 15минут
Соңы: 15 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: Сынып оқушыларымен сәлемдесу. Қызығушылықты ояту. Топқа бөлу Сәлеметсіңдер ме, балалар! Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы: «Қазақ ән әлемінің падишасы» Білім алушыларды топқа бөлу. Психологиялық ахуал «Сағат» ойыны арқылы достық климатын туғызу гүлдер арқылы топтастыру («Раушангүл», «Түймедақ» гүлдері арқылы топқа бөлу) Топтың атын қорғау сипаттама 2-минут (неге осы гүлді таңдадыңдар? Неліктен осы гүл ұнайды? т.б -Көңіл күйлерің қандай? -Жақсы! -Ендеше, сабағымыздыдың мақсатын анықтайық. Кіріспе сөз: Қазақстан және КСРО халық әртісі. 1922 жылдың 1-қаңтарында Қызылорда облысының Қазалы қаласында туған. 1939-1941 жж. Қызылорда педагогика иниститутында оқыды. 1941-1949 жж. Ташкент филармониясындағы мемлекеттік әйелдер ән-би ансамблінде әнші-солистік қызмет атқарды. Сол ансамбльмен Ұлы Отан Соғысы жылдары майданда өнер көрсетіп, 1945 ж. 9 мамырда Берлиндегі жеңіс концертіне қатысқан. 1947-1949 жж. Қазақ Опера және балет театрының, 1949 жылдан қазақтың Жамбыл атындағы мемлекеттік филармониясының, 1960 жылдан Қазақконцерттің әнші-солисі болып, ұлттық ән өнерін дамытуға өлшеусіз үлес қосты, ерекше сазды мектептің қалыптасуына ықпал жасады. Роза Бағлановағның өнерін халық өте жоғары бағалаған. Оған арналған ән-жырлар өте көп болған. Ол Дінмұхамед Қонаев, жазушылар Шыңғыс Айтматов, Сәбит Мұқанов, Мұхтар Әуезов, Бауыржан Момышұлы, Жұбан Молдағалиев, авиация генерал-майоры, Кеңес Одағының екі мәрте Батыры Талғат Бигелдинов секілді әкелер және Сталин, Брежнев, Ким Ир Сен, Мао Цзэдун секілді әйгілі тұлғалармен таныс болған. |
Суреттер сөйлейді стратегиясы. Тақтада қазақтың атақты қыздарының суреттері көрсетіледі. -Балалар,суреттен не байқадыңыздар? Кімдерді танисыздар? Бұл суреттерді немен байланыстырар едіңіздер? Жауаптары: ........
«Интервью» әдісі. Жалпыға арналған тапсырма: Оқушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. Сұрақтар тақтаға ілінеді. Оқушылар бір-бірінің сұрақтарына жауап береді.
«Әуенді тап» ойыны: Әуен ойнатылады. Әуеннің атауын, авторы кім екенін айту керек. Ш. Қалдаяқов «Арыс жағасында» Роза Рымбаева «Атамекен» Роза Бағланова «Ах, Самара городок» М.Беспаев «Өмір – өзен» Е.Хасанғалиев «Атамекен» Қорыту. Мұғалімнің сөзі:бүгін сабақта...... Кері байланыс
Қорытынды: Топтардың бағалауларын жинап, қорытындысын жасап, қай топ жеңгенін анықтау, марапаттау. . |
«Интервью» әдісі Оқушылар өз ойларын стикерлерге жазып жабыстыра-ды.
Топтар жылжиды бірін бірі тексеріп,екі түсті стикермен бағалайды
Бағалау.
Б |
|
|||
|
Сабақтың соңы: |
Рефлексия «ҚҚҚ» кестесін нотаға салу до – мен үшін құнды... ми – мен үшін қиын... си – мен үшін қызықты |
||||||
Анықтама
Ә.Хасенов атындағы №11 ЖОББ мектебінде 31 қаңтар күні
6 «А» сыныбында «Қазақ ән әлемінің падишасы» тақырыбында Роза Бағланованың туғанына 100 жыл толуына орай тәрбие сағаты өткізілді.
Мақсаты: Білім алушыларға қазақ халқының әншісі Роза Бағланованың өмірде,өнерде, қоғамда алған орны туралы оқушыларға мағлұмат беру, шығармашылығымен таныстыру, ұлттық ән өнерін қазақтың әнші қызының мұраларын насихаттау арқылы үлгі етіп, дәріптеуге тәрбиелеу.
Барысы: Психологиялық ахуал «Сағат» ойыны арқылы достық климатын туғызу гүлдер арқылы топтастыру («Раушангүл», «Түймедақ» гүлдері арқылы топқа бөлу). Суреттер сөйлейді стратегиясы.
Тақтада қазақтың атақты қыздарының суреттері көрсетіледі.
-Балалар,суреттен не байқадыңыздар? Кімдерді танисыздар?
Бұл суреттерді немен байланыстырар едіңіздер? деген жетелеуші сұрақтар қойылып, білім алушылар өтетін тақырыпты болжайды. «Интервью» әдісі.
Білім алушылар тақырып аясында сұрақтар құрастырады. «Әуенді тап» ойыны: Әуен ойнатылады. Білім алушылар әуеннің атауын, авторы кім екенін табады. Сабақ соңында кері байланыс «ҚҚҚ» кестесін нотаға салу арқылы бағаланады.до – мен үшін құнды...
ми – мен үшін қиын...
си – мен үшін қызықты
Сынып жетекшісі: Аденова В.К.

шағым қалдыра аласыз
үгінгі сабақтан алған
әсерлерін стикермен нота парағына
орналасты-ру












