|
Білім беру ұйымының атауы |
№10 мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алашбаева Кадиша Амантурлыевна |
|||||
|
Күні: |
04.02.25 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№57 сабақ. Қазақ биі. «Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 3.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде суреттерді қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Галареяға саяхат» әдісі Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салар едің? Суретіңді бізге ьаныстыр.Өз суретіңді сөйлет. Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі Суретпен жұмыс: -Суретке зер сал. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле. 2-тапсырма Мәтінмен жұмыс. «Қазақ биі» мәтінін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Кейіпкер туралы әңгіме: Шара Жиенқұлова Алматы қаласында туған. Қазақ би өнерін дамытуға үлкен үлес қосқан. Ол 16 жасында «биші қыз» атанған. 1936 жылы Мәскеуде өткізілген Қазақстанның мәдениеті мен өнерінің онкүндік мәдени шарасына қатысып, ұлттық би өнерімен танылды. ЕБҚ Өз отбасыңда немесе туыстарың бишілер бар ма? Олардың билеген сәтін есіңе түсіріп әңгімеле. «Қара жорға» биі 4-тапсырма Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырыңдар. Мәтіннен қажетті ақпаратты тауып, тізімде не артық екенін анықтап, осы тізімді өз беттеріңше жалғастырыңдар. Ж: 1) Садақ тарту 2) Сырмақ басу ЕҚБ Сыныптастарыңа «Өнерпаздар» өлеңін мәнерлеп оқып бер Топтық жұмыс 6-тапсырма «Кезбе тілші» әдісі Сыныптарыңда өнерпаз балалар бар ма? Олардың таңдаған өнері туралы 3 сұрақ дайындаңдар. Сұхбат алыңдар. Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойларыңды дәлелдеңдер. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Суретпен жұмыс жасайды Мәтінді оқиды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Би билейді Артық сөйлемді табады Жеке жұмыс жасайды Топтық жұмыс жасайды Әр топ келесі топтың 3 сұрағына жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өз шығармашылығы мен таныстырады-1б
Дескриптор: Суретті сипаттайды-1балл. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. Дескриптор: Кейіпкер туралы әңгімелейді -1балл. Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырады, тізімді жалғастырады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Өнерпаз сыныптастарынан сұхбат алады-1балл
«Тик Токі» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері Музыка
Суреттер Микрофон Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ биі. «Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды.
Қазақ биі. «Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды.
|
Білім беру ұйымының атауы |
№10 мектеп |
|||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
|||||
|
Бөлім: |
Өнер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Алашбаева Кадиша Амантурлыевна |
|||||
|
Күні: |
04.02.25 |
|||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№57 сабақ. Қазақ биі. «Қазақ биі» Шара Жиенқұлова «Өнерпаздар» Әдібай Табылды. |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.4.1 сөйлеу барысында мақал-мәтелдерді, нақыл сөздерді, вербалды емес тілдік құралдарды қолдану 3.1.4.2 сөйлеу барысында иллюстрациялар, көрнекіліктер, фотосуреттер қолдану |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
Сөйлеуде суреттерді қолданады |
|||||
|
Құндылықтар: Қаңтар айы: Заң және тәртіп |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Апта дәйексөзі: Тәртіпсіз ел болмайды |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 5 минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 20 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 8минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуал қалыптастыру
Өткенді пысықтау «Галареяға саяхат» әдісі Мәтін мен өлең бойынша қандай сурет салар едің? Суретіңді бізге ьаныстыр.Өз суретіңді сөйлет. Құндылық мақсаты: Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті қалыптастыру Жаңа тақырып 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі Суретпен жұмыс: -Суретке зер сал. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімеле. 2-тапсырма Мәтінмен жұмыс. «Қазақ биі» мәтінін түсініп тізбектей дауыстап оқыңдар. ФС тапсырмасы 3-тапсырма Кейіпкер туралы әңгіме: Шара Жиенқұлова Алматы қаласында туған. Қазақ би өнерін дамытуға үлкен үлес қосқан. Ол 16 жасында «биші қыз» атанған. 1936 жылы Мәскеуде өткізілген Қазақстанның мәдениеті мен өнерінің онкүндік мәдени шарасына қатысып, ұлттық би өнерімен танылды. ЕБҚ Өз отбасыңда немесе туыстарың бишілер бар ма? Олардың билеген сәтін есіңе түсіріп әңгімеле. «Қара жорға» биі 4-тапсырма Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырыңдар. Мәтіннен қажетті ақпаратты тауып, тізімде не артық екенін анықтап, осы тізімді өз беттеріңше жалғастырыңдар. Ж: 1) Садақ тарту 2) Сырмақ басу ЕҚБ Сыныптастарыңа «Өнерпаздар» өлеңін мәнерлеп оқып бер Топтық жұмыс 6-тапсырма «Кезбе тілші» әдісі Сыныптарыңда өнерпаз балалар бар ма? Олардың таңдаған өнері туралы 3 сұрақ дайындаңдар. Сұхбат алыңдар. Үй тапсырмасы 7-тапсырма «Қазақтың би өнері» тақырыбындағы фотокөрмеге қандай сурет ұсынар едіңдер? Ойларыңды дәлелдеңдер. Кері байланыс
|
Өлең жолдарын хормен оқиды Өткенді пысықтайды Суретпен жұмыс жасайды Мәтінді оқиды Тапсырманы орындайды Жеке жұмыс жасайды Би билейді Артық сөйлемді табады Жеке жұмыс жасайды Топтық жұмыс жасайды Әр топ келесі топтың 3 сұрағына жауап береді Үй тапсырмасын алады Кері байланыс жасайды |
Дескриптор: Өз шығармашылығы мен таныстырады-1б
Дескриптор: Суретті сипаттайды-1балл. Бидің адамға пайдасы туралы әңгімелейді-1б Дескриптор: Мәтінді тізбектей дауыстап оқиды-1балл. Дескриптор: Кейіпкер туралы әңгімелейді -1балл. Тамаша жұмыс!
Дескриптор: Мәтінге сүйеніп, әр бағанға ортақ атау ойластырады, тізімді жалғастырады-1б Жарайсыңдар! Дескриптор: Өнерпаз сыныптастарынан сұхбат алады-1балл
«Тик Токі» әдісі |
Суреттер Оқушы жұмыстары Оқулық
Оқулық
Жұмыс дәптері Музыка
Суреттер Микрофон Оқулық Суреттер Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз




















