Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Үлкен тәжім
|
Бөлімі |
Тәжім түрлері |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
|
|
Күні |
|
|
Үйірме, атауы, топ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Үлкен тәжім |
|
Дәйексөз |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға «Үлкен тәжім» элементінің техникасын үйрету және қазақ биіне тән биязылық пен ибалықты қалыптастыру. |
Сабақтың барысы
|
Кезең/Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі |
Сапқа тұрғызу, сәлемдесу (поклон). Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Сәлемдеседі, би киімін дұрыстайды, жаттығуға дайындалады. |
«Жарайсың», «Керемет!» ауызша мадақтау. |
Музыка, айна, станок. |
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
Өткен сабақтағы «Сәлем» (жігіттерше) түрін тексеру. |
Тік тұрып немесе бір тізерлеп отырып, алақанын өзіне қарата ұстап көрсетеді. |
Өзара бағалау. Мұғалімнің қысқаша ескертпесі. |
Станок, музыка. |
|
3. Жаңа сабақ |
«Үлкен тәжім» түрін түсіндіру: бір тізесіне отырып, қос қолды тізесіне түсіру. * Үлкен тәжім орындалуы: Орындаушы бір тізесіне отырып, қос қолын тізесіне түсіруі керек. * Дене қалпы: Тәжім жасау кезінде дене тік ұсталып, бастың сәл иілуі — үлкенге деген құрметті білдіреді. * Қолдың қалпы: Білектен айқасқан қос қолдың қалпын немесе тізеге қойылған алақандардың жұмсақтығын қадағалау маңызды. |
Мұғалімнің көрсеткен үлгісін визуалды қабылдап, техникасын зерделейді.
|
Ауызша сұрақ-жауап, «Бас бармақ» әдісі. |
Плакат, айна, станок. |
|
4. Дамыту бөлім |
Денені тік ұстауды қадағалай отырып, тізе бүгу және қол пластикасына арналған жаттығуларды орындату. |
Мұғалімнің санағымен (1-2, 3-4) бір тізеге отыру және қолды жұмсақ түсіруді жаттығады. |
Қозғалыстың дәлдігі мен ырғақ сезімі бойынша ауызша бағалау. |
Станок, музыка, айна. |
|
5. Бекіту бөлімі |
Жаңа элемент ті (үлкен тәжім) музыка сүйемелдеуімен толық орындату. |
Оқулықтағы (б) суреттегі қалыпты қайталап, музыка нақышына сай орындайды. |
«Шапалақ» әдісі |
Музыка |
|
6. Қорытынды бөлім |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс алу. Қоштасу поклоны. |
Өз жұмысына баға береді. Поклон жасап сабақты аяқтайды. |
Өзін-өзі бағалау парағы, мұғалімнің жалпы пікірі. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ биіндегі "Үлкен тәжім" ҚМЖ
Қазақ биіндегі "Үлкен тәжім" ҚМЖ
Қысқа мерзімді (күнделікті) жоспары
Үлкен тәжім
|
Бөлімі |
Тәжім түрлері |
|
Педагогтің Т.А.Ә |
|
|
Күні |
|
|
Үйірме, атауы, топ |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Үлкен тәжім |
|
Дәйексөз |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға «Үлкен тәжім» элементінің техникасын үйрету және қазақ биіне тән биязылық пен ибалықты қалыптастыру. |
Сабақтың барысы
|
Кезең/Уақыты |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Ұйымдастыру кезеңі |
Сапқа тұрғызу, сәлемдесу (поклон). Сабақтың тақырыбы мен мақсатын таныстыру. |
Сәлемдеседі, би киімін дұрыстайды, жаттығуға дайындалады. |
«Жарайсың», «Керемет!» ауызша мадақтау. |
Музыка, айна, станок. |
|
2. Үй тапсырмасын сұрау |
Өткен сабақтағы «Сәлем» (жігіттерше) түрін тексеру. |
Тік тұрып немесе бір тізерлеп отырып, алақанын өзіне қарата ұстап көрсетеді. |
Өзара бағалау. Мұғалімнің қысқаша ескертпесі. |
Станок, музыка. |
|
3. Жаңа сабақ |
«Үлкен тәжім» түрін түсіндіру: бір тізесіне отырып, қос қолды тізесіне түсіру. * Үлкен тәжім орындалуы: Орындаушы бір тізесіне отырып, қос қолын тізесіне түсіруі керек. * Дене қалпы: Тәжім жасау кезінде дене тік ұсталып, бастың сәл иілуі — үлкенге деген құрметті білдіреді. * Қолдың қалпы: Білектен айқасқан қос қолдың қалпын немесе тізеге қойылған алақандардың жұмсақтығын қадағалау маңызды. |
Мұғалімнің көрсеткен үлгісін визуалды қабылдап, техникасын зерделейді.
|
Ауызша сұрақ-жауап, «Бас бармақ» әдісі. |
Плакат, айна, станок. |
|
4. Дамыту бөлім |
Денені тік ұстауды қадағалай отырып, тізе бүгу және қол пластикасына арналған жаттығуларды орындату. |
Мұғалімнің санағымен (1-2, 3-4) бір тізеге отыру және қолды жұмсақ түсіруді жаттығады. |
Қозғалыстың дәлдігі мен ырғақ сезімі бойынша ауызша бағалау. |
Станок, музыка, айна. |
|
5. Бекіту бөлімі |
Жаңа элемент ті (үлкен тәжім) музыка сүйемелдеуімен толық орындату. |
Оқулықтағы (б) суреттегі қалыпты қайталап, музыка нақышына сай орындайды. |
«Шапалақ» әдісі |
Музыка |
|
6. Қорытынды бөлім |
Сабақты қорытындылау. Кері байланыс алу. Қоштасу поклоны. |
Өз жұмысына баға береді. Поклон жасап сабақты аяқтайды. |
Өзін-өзі бағалау парағы, мұғалімнің жалпы пікірі. |
|
шағым қалдыра аласыз














