Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №8
|
Сынып тәрбиешісі: |
Иманова Гаухар |
|
|
Күні: |
24.10.2024ж |
|
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Ұлттық мереке 25 қазан – «Республика күні» «Қазақ елі менің -Отаным» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстанның тарихын, мәдениетін, табиғатын таныстырып, елге деген сүйіспеншілік пен патриоттық сезімді қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Оқушылардың бойында мемлекеттік рәміздерге, ұлттық құндылықтарға деген құрмет сезімін ояту.Туған жерді қорғауға және мақтан етуге тәрбиелеу |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Нақыл сөздер, Сұрақ-жауап, әңгімелесу, түсіндіру. |
|
|
Апта дәйек сөзі: |
Отаным-алтын бесігім! |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
. Балалар, бүгін біз «Қазақ елі менің - Отаным» тақырыбында тәрбие сағатын өткіземіз. Қазақстан – біздің туған жеріміз, біздің ортақ үйіміз. Біз осы жерде өмір сүріп, білім алып, елімізді көркейтуге үлес қосып жүрміз. Бұл сабақта біз Отан және оның байлығы мен ерекшеліктері туралы ой бөлісеміз.
Қазақстанның рәміздерін таныстыру
Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді. Елтаңба туралы мәлімет: Елтаңба – мемлекеттің айқын белгісі. Ол киіз үйдің шаңырағы, қанатты пырақтар мен бес жұлдыздан тұрады. Бұл қазақ халқының ежелгі мәдениетін бейнелейді. Қазақстан Әнұраны: Әнұран – еліміздің рухани күші. Ол бізді біріктіріп, бірлікке шақырады. 2. Отан туралы өлеңдер мен тақпақтар · 1. Оқушы: «Менің Отаным – Қазақстан» атты өлең оқиды.
2. Оқушы: Қазақ жерінің әсемдігі туралы өлең орындайды.
3. Оқушы: Туған жерге деген сүйіспеншілікті білдіретін өлең жолдарын айтадады. |
Тапсырма: Оқушылар Ту туралы өз ойларын айтып, оны суреттейді.
Тапсырма: Оқушылар Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.
Отаным, туған жерім – Қазақстан, Ауыр күндер артта қалды азап құшқан. Бүгінде ұландарың еркін күліп, Көгіңде қырандарың азат ұшқан.
Отаным - мәңгі
қорғаным, Туған жер О, туған жер, кең пейіл, құшағың кең, Саған көңіл бұлқынар күш-ағынмен. Сағынышымды қанат қып саған қарай Балапандай талпынып ұшамын мен. |
Слайд
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Ортасы (20 мин)
|
Қазақстан – өте бай, табиғаты әсем, кең байтақ ел. Біздің жерімізде таулар, өзендер, ормандар, далалар бар. Осы жерлерді көріп, біз туған жерімізге деген мақтаныш сезімін сезінеміз.
Тапсырма: Оқушыларды топтарға бөліп, келесі шығармашылық тапсырмаларды орындайды: 1. Қазақстан туралы плакат жасау. 2. «Менің Қазақстаным» тақырыбында эссе жазу. 3. Қазақстанның мәдениеті мен дәстүрлері туралы презентация |
Оқушылар Қазақстанның әдемі табиғаты туралы қысқаша әңгімелер айтады, табиғат суреттерін көрсетеді және оларды сипаттайды. |
Түрлі- түсті қарандаштар
Сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы «Өзіңізге және айналаңыздағыларға қауіпсіз велосипед тебуді қалай қамтамасыз етуге болады?
Сабақты қорытындылау. Егер біз өз еліміздің, Отанымыздың тарихын білсек, ұлттық мәдениетімізді бағаласақ, тарихи тұлғаларымызды мақтан ете білсек,өз елімізді, жерімізді сыйласақ, салауатты өмір сүрсек, өз Отанымызды шексіз сүйсек, онда біз әрқайсымыз өз халқының патриотымын деп, айта алады. Үй тапсырмасы: Қазақ елі туралы мәліметтер оқу |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
«Қазақ елі менің -Отаным»
«Қазақ елі менің -Отаным»
Тәрбие сағаты бойынша қысқа мерзімді жоспар №8
|
Сынып тәрбиешісі: |
Иманова Гаухар |
|
|
Күні: |
24.10.2024ж |
|
|
Сынып: 7 «Б» |
Қатысушылар саны: 25 |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы: Эпиграфтар (тақырып мазмұнын ашатын) |
Ұлттық мереке 25 қазан – «Республика күні» «Қазақ елі менің -Отаным» |
|
|
Сабақтың мақсаты: |
Оқушыларға Қазақстанның тарихын, мәдениетін, табиғатын таныстырып, елге деген сүйіспеншілік пен патриоттық сезімді қалыптастыру. |
|
|
Құндылықтарды дарыту. |
Оқушылардың бойында мемлекеттік рәміздерге, ұлттық құндылықтарға деген құрмет сезімін ояту.Туған жерді қорғауға және мақтан етуге тәрбиелеу |
|
|
Үлестірмелі материалдар |
Нақыл сөздер, Сұрақ-жауап, әңгімелесу, түсіндіру. |
|
|
Апта дәйек сөзі: |
Отаным-алтын бесігім! |
|
|
Сабақтың барысы: |
||
|
Сабақтың кезеңі / уақыт |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Ресурстар Сабақтың техникалық құрал-жабдықтары |
|
Ұйымдастыру кезеңі (5мин)
|
І.Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Психологиялық жағымды ахуал туғызу |
Мақсаты: Оқушылар мұғаліммен сәлемдесіп,түгенделеді. Сондай-ақ барлық оқушылардың қатыстырылуы арқылы сабаққа белсенділігі артады. |
Тақырыпқа байланысты слайдтар, басқа пәндермен байланыстыру. |
|
Сабақ басы (10 мин)
|
. Балалар, бүгін біз «Қазақ елі менің - Отаным» тақырыбында тәрбие сағатын өткіземіз. Қазақстан – біздің туған жеріміз, біздің ортақ үйіміз. Біз осы жерде өмір сүріп, білім алып, елімізді көркейтуге үлес қосып жүрміз. Бұл сабақта біз Отан және оның байлығы мен ерекшеліктері туралы ой бөлісеміз.
Қазақстанның рәміздерін таныстыру
Қазақстан Республикасының Туы – көгілдір түсті, ортасында күн, астында қыран бейнеленген. Бұл рәміз еліміздің бейбітшілігі мен кең байтақ даласын көрсетеді. Елтаңба туралы мәлімет: Елтаңба – мемлекеттің айқын белгісі. Ол киіз үйдің шаңырағы, қанатты пырақтар мен бес жұлдыздан тұрады. Бұл қазақ халқының ежелгі мәдениетін бейнелейді. Қазақстан Әнұраны: Әнұран – еліміздің рухани күші. Ол бізді біріктіріп, бірлікке шақырады. 2. Отан туралы өлеңдер мен тақпақтар · 1. Оқушы: «Менің Отаным – Қазақстан» атты өлең оқиды.
2. Оқушы: Қазақ жерінің әсемдігі туралы өлең орындайды.
3. Оқушы: Туған жерге деген сүйіспеншілікті білдіретін өлең жолдарын айтадады. |
Тапсырма: Оқушылар Ту туралы өз ойларын айтып, оны суреттейді.
Тапсырма: Оқушылар Елтаңбадағы бейнелерді талқылайды, олардың мағынасы туралы ой қозғайды.
Отаным, туған жерім – Қазақстан, Ауыр күндер артта қалды азап құшқан. Бүгінде ұландарың еркін күліп, Көгіңде қырандарың азат ұшқан.
Отаным - мәңгі
қорғаным, Туған жер О, туған жер, кең пейіл, құшағың кең, Саған көңіл бұлқынар күш-ағынмен. Сағынышымды қанат қып саған қарай Балапандай талпынып ұшамын мен. |
Слайд
ҚБ: Өз ойын дұрыс мағынада білдіріп, сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Ортасы (20 мин)
|
Қазақстан – өте бай, табиғаты әсем, кең байтақ ел. Біздің жерімізде таулар, өзендер, ормандар, далалар бар. Осы жерлерді көріп, біз туған жерімізге деген мақтаныш сезімін сезінеміз.
Тапсырма: Оқушыларды топтарға бөліп, келесі шығармашылық тапсырмаларды орындайды: 1. Қазақстан туралы плакат жасау. 2. «Менің Қазақстаным» тақырыбында эссе жазу. 3. Қазақстанның мәдениеті мен дәстүрлері туралы презентация |
Оқушылар Қазақстанның әдемі табиғаты туралы қысқаша әңгімелер айтады, табиғат суреттерін көрсетеді және оларды сипаттайды. |
Түрлі- түсті қарандаштар
Сабаққа белсенділікпен қатысқан оқушыға «Жарайсың!» деген мадақтау сөзімен ынталандыру. |
|
Соңы (10 мин) |
Қауіпсіздік сабағы «Өзіңізге және айналаңыздағыларға қауіпсіз велосипед тебуді қалай қамтамасыз етуге болады?
Сабақты қорытындылау. Егер біз өз еліміздің, Отанымыздың тарихын білсек, ұлттық мәдениетімізді бағаласақ, тарихи тұлғаларымызды мақтан ете білсек,өз елімізді, жерімізді сыйласақ, салауатты өмір сүрсек, өз Отанымызды шексіз сүйсек, онда біз әрқайсымыз өз халқының патриотымын деп, айта алады. Үй тапсырмасы: Қазақ елі туралы мәліметтер оқу |
|
|
шағым қалдыра аласыз














