Материалдар / Қазақ халқының ұлттық киімі - камзол
2023-2024 оқу жылына арналған

қысқа мерзімді сабақ жоспарларын

жүктеп алғыңыз келеді ма?
ҚР Білім және Ғылым министірлігінің стандартымен 2022-2023 оқу жылына арналған 472-бұйрыққа сай жасалған

Қазақ халқының ұлттық киімі - камзол

Материал туралы қысқаша түсінік
9 сыныпқа арналған сабақ жоспары. Қазақ халқының ұлттық киімі камзол туралы жалпы түсінік беру.
Авторы:
Автор материалды ақылы түрде жариялады.
Сатылымнан түскен қаражат авторға автоматты түрде аударылады. Толығырақ
08 Қаңтар 2019
356
0 рет жүктелген
Бүгін алсаңыз 25% жеңілдік
беріледі
770 тг 578 тг
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады



Қысқа мерзімді жоспарлау

Пәні: Технология
Сабақтың тақырыбыҚазақ халқының ұлттық киімі- камзол
Сабақтың мақсатыОқушыларға камзол жайында түсініктеме беру. Оның түрлерімен таныстырып, қызығушылығын арттырып, орындалу технологиясын түсіндіру.Оқушыларға жұмыс барысында әр түрлі бұйымдар жасауға шеберліктерін шыңдау арқылы эстетикалық талғамын, ой-қиялын дамыту. Пәнге қызығушылығын арттыру.. Сонымен қатар оқушыларды үнемділік пен ұқыптылыққа баули отырып, әсемдікті сүйе білуге, төзімділікке, ынталы болуға, көзбен жобалауға, шыдамдылыққа тәрбиелеу.



Күтілетін нәтиже:
1.Әр түрлі әдіс-тәсілдерді қолдану арқылы сын тұрғысынан ойлауын жетілдіру.2.Сыныпта оқушылардың өздік ой қиялына ерік бере отырып, шығармашылықпен жүмыс істеуіне жағдай жасау..

Сабақтың барысы

Сабақ бөлімінің кезеңдеріУақытМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекетіБағалауРесурстар, көрнекіліктер
Кіріспе2 минҰйымдасытру кезеңі: Қолайлы психологиялық көңіл-күй қалыптастыру.







Топқа бөлу:
Шеңбер болып тұрып, бір-бірлеріне жылы лебіздер тілеу арқылы сыныпта ынтымақтастық атмосферасын қалыптастырады. Түстер атауларымен топқа бөлінеді.





3 минҮй тапсырмасын сұрау. Өткен тақырыптан сұрақтар қою.1.Тоқудың қандай түрлері бар?2.Тоқу үшін қандай құралдар қажет?

Қойылған сұрақтарға жауап беру арқылы үй тапсырмасын бекітеді.Ауызша жарайсың деп мадақтау арқылы бағалау.

Бағалау парақшасы
Жаңа сабақтың таныстырылымы

10 мин
«Мозайка» әдісі бойынша жаңа сабақтың тақырыбын ашқызу.Қима қағаздарды құрастырып, сөздерді құрау арқылы жаңа сабақтың тақырыбын ашады

Ауызша жарайсың деп мадақтау арқылы бағалау.

Бағалау парақшасы





«Түйінді сөздер»

Мұғалім жаңа тақырыптың ішінен түйінді сөздерді әр топқа бөліп береді. «Камзол» «Кемеурін»

Оқушылар топ болып бірігіп сол сөздердің анықтамасын, мағынасын ашып, басқа топтарға түсіндіреді.





Жаңа сабақты қолдану5 мин«Кім жылдам» ойыны.Оқушыларға жылдам сұрақтар қою.Интербелсенді тақтадан көрсетілген сұрақтарға жылдам жауап беру

Өзін-өзі бағалау

Бағалау парақшасы




Тақырыпқа байланысты ведиоролик көру

Ведиоролик көру.







Прктикалық жұмыс10минОқушыларға өлшем алып және оны кағазға түсіріп үйрету.Мұғалімнің айтқанын тыңдап, бірге жұмыс жасау.

Сантиметрлік лента, бор, карандаш, канфа немесе А3.
Жаңа сабақты қорытындылау

5 минҚорытындылау: «Фиш Боун» әдісі.Оқушыларға балықтың бейнесі бар қағаздар таратады. Тақырыптан не түсінгеніне байланысты суреттегі балықтың жоғарғы сүйектеріне сұрақ, астыңғы сүйектеріне жауап, басына тақырып, құйрығына қорытынды ой жазу керектігін түсіндіру



Фишбоун (балық сүйегі): басы – негізгі тақырыпты, жоғарғы сүйектері – тақырыптың негізгі сұрақтары, төменгі сүйектері – сұрақтарға жауап, құйрығы-қортынды ойды жазады.




2 минРефлексия: «Не білдім? Не білгім келеді?» кері байланыс стикерін тарату.

Тақырыпты қалай түсінгенін стикерге жазып, тақтаға жапсырады.

Стикер


2 минБағалау:.









1 минҮйге тапсырма беру:

























Материал жариялап тегін сертификат алыңыз!
Бұл сертификат «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жарияланғанын растайды. Журнал Қазақстан Республикасы Ақпарат және Қоғамдық даму министрлігінің №KZ09VPY00029937 куәлігін алған. Сондықтан аттестацияға жарамды
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!