Пәні: Қазақстан тарихы | Сынып: 7 | Мерзімі: |
Тақырыбы: | Азаматтық құқық |
Мақсаты: | ҚР құқықтық салаларының түрлерін анықтау, азаматтық құқық саласына түсінік беру.Азаматтық құқыққа жалпы сипаттама беру. |
Күтілетін нәтиже: | Оқушылар Конституция міндеттерін құрметтеуге және орындауға үйренеді |
Бағалау критерийлері: | Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау
|
Әдіс-тәсілдер: | Диалогтық оқыту, СТО стратегиялары, деңгейлік тапсырмалар |
Сабақтың барысы: |
Кезеңі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе
| 2 минут
| СәлемдесуТүгендеуОқушылардың зейінін сабаққа аудару | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды
| Ынталандыру үшін мадақтау
| АКТ Стикерлер |
| 6 минут | Үй тапсырмасын сұрау ҚР мемлекеттік билік органдарының конституциялық жүйесіПрезиденттің мемлекеттегі ерекшелігіПарламент, Үкіметтің мәні | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артадыҮйге бірілген тапсырманы берілген уақыт ішінде орындайды
| Бағалау парағы | Тақырыпқа байланысты суреттер БАҚ материалдары |
Таныстырылым
| 2 минут | Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беруАзаматтық құқық: жалпы сипаттама, жүйесі, қатынастары.Заңды тұлғаларМеншік құқығы ұғымы, түрлерi және нысандары
| Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, өздері білетін қосымша мәліметтерімен бөліседі | Бағалау парағы | Электронды оқулық«Қазақ елін кімдер басқарған?» «Хандар кестесі» |
Негізгі бөлім
| 20 минут | Диалогтық оқыту Мәтінді оқиды | Оқушы орындау керекМәтінмен жұмыс
| Бағалау парағы | Қазақстанның саяси картасы АКТА4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар |
| 5 минут | Жаңа сабақты қорытындылауОқушыларды «Тобыңды тап» ойын көмегімен топтарға бөлу. Оқушылар, біздің тарихымызда, өз заманында заңдар жинақтарын шығарған хан бабаларымыз өткен. Қазір сендер кезек – кезек сол хандар есімін оқып, есте ұстап отырасыздар.
Шыңғыс хан Ең соңында Шыңғысхандар «А» сілтемесі тұрған столға,Қасым хан Қасымхандар «Б» сілтемесі тұрған столға,Есім хан Есімхандар «В» сілтемесі тұрған столға,Хақназар хан Хақназар аталғандар «Т» столына,Тәуке Тәуке хан ұрпақтары «Д» столына,Назарбаев Назарбаев министрлері «Е» столына отырады. «Брейн-ринг» ойыныӘр столда 5 оқушыдан отырады.Бір оқушы – жүргізушіҚалған оқушыларға 2 сұрақтан беріледі.Жүргізуші тексеріп отырады.
| Дәптермен жұмысОқулықпен жұмысЖұптасып кестені толтырады | Бағалау парағы |
|
Қорытынды
| 10 минут | Суммативті бағалауРефлексия жасау Үйге тапсырма | Оқушы өзін-өзі бағалайдыРефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу | Бағалау Рефлексия |
Рефлексия |