Сабақ №6
|
Бөлім: |
|
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Меліс Т.Б |
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сабақ |
|
||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Доспамбет жырау |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Доспамбет жырау өмірі мен шығармашылығы жайлы білім беру Туындылары арқылы тәрбиелеу, функционалдық сауаттылығын арттыру |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. «Жариялау» әдісі арқылы сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. |
Оқушылар амандасып, Сабақ тақырыбы және мақсатымен таныс болады |
Смайликтер арқылы бағалау |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Жылы жүрек лебізі» «Кофе таяқшалары» сұрақ-жауап 1.Доспамбет кім? 2.Жырау қай жылы дүниеге келген? 3.Қай жерде туылған? 4.Қай жерлерде болған? 5.Қай ғасырдың дауылпаз жырауы? 6.Қай орданың қолбасшысы болған? 7.Қай жылы дүниеден өтті? 8.Қай жерде дүниеден өтті?
«Айналайын Ақжайық» толғауды мәнерлеп оқыту. 1. Толғаудың негізгі идеясы не? 2.Ақынның арманы қандай болды? 3.Ақынның арманы қазіргі таңда орындалды ма? Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Доспамбеттің батырлық бейнесін анықта. Қара бұлан терісін етік қылған. Күдеріден бау таққан. Кіреуке киген. Күреңді мінген. Ақ балта ұстаған. Кетбұға биден үйренген. Кетбұға биден кеңес сұраған. Топтық жұмыс. Топқа бөлу «Кофе таяқшалары» 2-тапсырма. Толғаудағы 1-аллитерация, 2-ассонансты табыңыз. 3-тапсырма. «Доспамбет» сөзіне бес жолды өлең құрастыр. Сергіту сәті. «Атомдар мен малекулалар» 4-тапсырма. «Доспамбет» жырауға АКРОНИМ жаса. Д –дауылпаз ақын О-отаншылдық рухты биік қойған С-Стамбулда болған П-парасатты А-Азу қаласында дүниеге келген М –махабатын еліне,жеріне білдірген Б –батыр Е-ержүрек Т-тайпааралық ұрысқа қатысқан Доспамбет жырау суреті Сабақтың соңы Бекіту. Жұптық жұмыс. «Айналайын Ақжайық» толғауының негізгі идеясын ашатын сөздерді теріп жаз. |
Мәтінді оқиды
Берілген тапсырмаларды орындайды
Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді |
Смайликтер арқылы бағалау
Смайликтер арқылы бағалау
Смайликтер арқылы бағалау
Шапалақтау арқылы бағалау Смайликтер арқылы бағалау |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Қорытындылау. БҮҮ кестесі
|
Сабаққа кері байланыс береді |
Кесте арқылы |
БҮҮ кестесі |
|||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ жырлары арқылы оқушылардың шешендік қабілетін арттыру
Қазақ жырлары арқылы оқушылардың шешендік қабілетін арттыру
Сабақ №6
|
Бөлім: |
|
||||||||
|
Педагогтің аты-жөні |
Меліс Т.Б |
||||||||
|
Күні: |
|
||||||||
|
Сабақ |
|
||||||||
|
Сынып: |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
|||||||
|
Сабақтың тақырыбы |
Доспамбет жырау |
||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Доспамбет жырау өмірі мен шығармашылығы жайлы білім беру Туындылары арқылы тәрбиелеу, функционалдық сауаттылығын арттыру |
||||||||
|
Сабақ барысы |
|||||||||
|
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||
|
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. «Жариялау» әдісі арқылы сабақ тақырыбы, мақсатымен таныстырылады. |
Оқушылар амандасып, Сабақ тақырыбы және мақсатымен таныс болады |
Смайликтер арқылы бағалау |
|
|||||
|
Сабақтың ортасы |
Ұйымдастыру кезеңі. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру «Жылы жүрек лебізі» «Кофе таяқшалары» сұрақ-жауап 1.Доспамбет кім? 2.Жырау қай жылы дүниеге келген? 3.Қай жерде туылған? 4.Қай жерлерде болған? 5.Қай ғасырдың дауылпаз жырауы? 6.Қай орданың қолбасшысы болған? 7.Қай жылы дүниеден өтті? 8.Қай жерде дүниеден өтті?
«Айналайын Ақжайық» толғауды мәнерлеп оқыту. 1. Толғаудың негізгі идеясы не? 2.Ақынның арманы қандай болды? 3.Ақынның арманы қазіргі таңда орындалды ма? Жеке жұмыс. 1-тапсырма. Доспамбеттің батырлық бейнесін анықта. Қара бұлан терісін етік қылған. Күдеріден бау таққан. Кіреуке киген. Күреңді мінген. Ақ балта ұстаған. Кетбұға биден үйренген. Кетбұға биден кеңес сұраған. Топтық жұмыс. Топқа бөлу «Кофе таяқшалары» 2-тапсырма. Толғаудағы 1-аллитерация, 2-ассонансты табыңыз. 3-тапсырма. «Доспамбет» сөзіне бес жолды өлең құрастыр. Сергіту сәті. «Атомдар мен малекулалар» 4-тапсырма. «Доспамбет» жырауға АКРОНИМ жаса. Д –дауылпаз ақын О-отаншылдық рухты биік қойған С-Стамбулда болған П-парасатты А-Азу қаласында дүниеге келген М –махабатын еліне,жеріне білдірген Б –батыр Е-ержүрек Т-тайпааралық ұрысқа қатысқан Доспамбет жырау суреті Сабақтың соңы Бекіту. Жұптық жұмыс. «Айналайын Ақжайық» толғауының негізгі идеясын ашатын сөздерді теріп жаз. |
Мәтінді оқиды
Берілген тапсырмаларды орындайды
Тапсырманы орындайды. Сұрақтарға жауап береді |
Смайликтер арқылы бағалау
Смайликтер арқылы бағалау
Смайликтер арқылы бағалау
Шапалақтау арқылы бағалау Смайликтер арқылы бағалау |
|
|||||
|
Сабақтың соңы 5 мин
|
Қорытындылау. БҮҮ кестесі
|
Сабаққа кері байланыс береді |
Кесте арқылы |
БҮҮ кестесі |
|||||
шағым қалдыра аласыз

















