|
Бөлім: |
3-бөлім. Қазақ киносы мен театрының қазіргі келбеті. Дулат Исабеков « Әпке» драмасы |
|||||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Г.Аленова |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ киносының атасы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.2.1-ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрау, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ету. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп ,монолог және диалог құрайды , сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып , тыңдаушыға әсер етеді. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||
|
Сабақтың басталуы 8 минут Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 5 минут 6 минут 9 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Сәлемдесу. Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, айтылады. Ой түрткі «Атаулар туралы үш сұрақ» әдісі Термин сөздер: режиссер,кино , актер 1. Қайда? Бұл терминдерді сіз қайда кездестіріп едіңіз? 2. Қалай? Өз тәжірибеңіз арқылы осы атауларды қолдануда мысалдар келтіре аласыз ба? 3. Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыз? 1-тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.
бе ?
3-тапсырма.Мәтінді оқып, ат қой. Мәтінді өз ойыңмен тұжырымдап айт. Ш.Айманов –қазақтың әйгілі актері ,тұңғыш кинорежиссер.Ол 1914жылы Павлодар облысының Баянауыл ауданында туған.Орта мектепті бітірген соң Семейдегі педагогикалық техникумға түседі. 1932 жылы Ш.Аймановты Алматыдағы Қазақ драма театрына шақырады. Ол алғашында бірқатар рөлдерде ойнайды. Топтық жұмыс. «Тақиялы періште» киносынан үзінді көріп , диалог,монолог құра.
4-тапсырма . «Адасқан сөздер» әдісі арқылы орындау. Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендір.
.
6-тапсырма . Төменде берілген хронологияның Ш.Айманов өміріне қандай қатысы бар?
1914 жыл 1932 жыл 1933 жыл 1947-1951 жылдар 1970 жыл
«Кино әлеміне саяхат» әдісі арқылы сабақты қорытындылау Қазақфильм, Мосфильм, Ленфильм, т.б. елдердің фильмдерінің логотиптерін сұрау. Кері байланыс Падлет тақтасы Бағалау. Үй тапсырмасы : 9-тапсырма |
Қойылған сұрақтарға сабақтың тақырыбымен байланыстыра отырып, жауап береді.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқып , өз ойларын тұжырымдайды.
«Тақиялы періште» киносынан үзінді қойып, оқушылар диалог,монолог құрайды
Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді.
Хронологиялық кестеде берілген жылдарды мәтіннен тауып айтады. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыру. Жарайсың!
Керемет
шешім!
Дескриптор Білім алушы -берілген сұрақтарға жауап береді-2
Дескриптор мәтінді оқиды-1 мәтінге ат қояды-2
дескриптор диалог құрайды-1балл монолог құрайды- 2балл
Дескриптор Білім алушы - Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді-1балл
Дескриптор Берілген жылдардың маңыздылығын дұрыс айтады. - 1балл |
Оқулық 10-сынып «Көкжиек-Горизонт» баспасы 2019жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы Көрсеті лім
Оқулық 10-сынып
А4 парақша дағы бейнелі суреттер шаблон |
||||||||
Түркістан облысы
Келес ауданы
№8 Т.Бегманова атындағы жалпы білім беретін мектебінің
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Аленова Гулимхан Шакизадаевна
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ киносының атасы 10сынып Т2
|
Бөлім: |
3-бөлім. Қазақ киносы мен театрының қазіргі келбеті. Дулат Исабеков « Әпке» драмасы |
|||||||||||
|
Сынып: 10 «В» |
Г.Аленова |
|
||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақ киносының атасы |
|||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары: |
10.2.2.1-ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп, монолог және диалог құрау, сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып, тыңдаушыға әсер ету. |
|||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
ғылыми-көпшілік және публицистикалық мәтіндерге сүйеніп ,монолог және диалог құрайды , сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын орынды қолданып , тыңдаушыға әсер етеді. |
|||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурс тар |
||||||||
|
Сабақтың басталуы 8 минут Сабақтың ортасы 7 минут 10 минут 5 минут 6 минут 9 минут Сабақтың соңы 5 минут |
1.Сәлемдесу. Оқушыларға сабақтың тақырыбы, мақсаты, айтылады. Ой түрткі «Атаулар туралы үш сұрақ» әдісі Термин сөздер: режиссер,кино , актер 1. Қайда? Бұл терминдерді сіз қайда кездестіріп едіңіз? 2. Қалай? Өз тәжірибеңіз арқылы осы атауларды қолдануда мысалдар келтіре аласыз ба? 3. Қандай? Осы сабақта бұл атаулар қандай қолданыста болады деп ойлайсыз? 1-тапсырма.Сұрақтарға жауап бер.
бе ?
3-тапсырма.Мәтінді оқып, ат қой. Мәтінді өз ойыңмен тұжырымдап айт. Ш.Айманов –қазақтың әйгілі актері ,тұңғыш кинорежиссер.Ол 1914жылы Павлодар облысының Баянауыл ауданында туған.Орта мектепті бітірген соң Семейдегі педагогикалық техникумға түседі. 1932 жылы Ш.Аймановты Алматыдағы Қазақ драма театрына шақырады. Ол алғашында бірқатар рөлдерде ойнайды. Топтық жұмыс. «Тақиялы періште» киносынан үзінді көріп , диалог,монолог құра.
4-тапсырма . «Адасқан сөздер» әдісі арқылы орындау. Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендір.
.
6-тапсырма . Төменде берілген хронологияның Ш.Айманов өміріне қандай қатысы бар?
1914 жыл 1932 жыл 1933 жыл 1947-1951 жылдар 1970 жыл
«Кино әлеміне саяхат» әдісі арқылы сабақты қорытындылау Қазақфильм, Мосфильм, Ленфильм, т.б. елдердің фильмдерінің логотиптерін сұрау. Кері байланыс Падлет тақтасы Бағалау. Үй тапсырмасы : 9-тапсырма |
Қойылған сұрақтарға сабақтың тақырыбымен байланыстыра отырып, жауап береді.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Мәтінді оқып , өз ойларын тұжырымдайды.
«Тақиялы періште» киносынан үзінді қойып, оқушылар диалог,монолог құрайды
Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді.
Хронологиялық кестеде берілген жылдарды мәтіннен тауып айтады. |
Талқылау кезінде оқушылардың айтылған пікірлері мен көзқарастары ауызша мадақтау арқылы бағаланып, сабақтың келесі кезеңінде белсенді қатысуына ынталандыру. Жарайсың!
Керемет
шешім!
Дескриптор Білім алушы -берілген сұрақтарға жауап береді-2
Дескриптор мәтінді оқиды-1 мәтінге ат қояды-2
дескриптор диалог құрайды-1балл монолог құрайды- 2балл
Дескриптор Білім алушы - Сөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіреді-1балл
Дескриптор Берілген жылдардың маңыздылығын дұрыс айтады. - 1балл |
Оқулық 10-сынып «Көкжиек-Горизонт» баспасы 2019жыл
Қалыптас тырушы бағалауға арналған
тапсырма лар жинағы Көрсеті лім
Оқулық 10-сынып
А4 парақша дағы бейнелі суреттер шаблон |
||||||||
Түркістан облысы
Келес ауданы
№8 Т.Бегманова атындағы жалпы білім беретін мектебінің
қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Аленова Гулимхан Шакизадаевна
шағым қалдыра аласыз


