Қазақ тілі 47-сабақ
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Хайруллина Римма Бакытовна |
|
|
Күні: |
27.12.2022 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.1.3.1 сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру «Гүлмен тілек» әдісімен жүреді. «Серпілген сауалдар» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. -Өткен сабақта не туралы білдік? - Сөйлемнің бірыңғай мүшесін қалай анықтаймыз? - Бірыңғай мүшесі бар сөйлем құраңдар. -Абай туралы не білесіңдер? -Абайдың шығармаларын атаңдар. -Абайдың бір өлеңін мәнерлеп оқыңдар. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда үйренген білім көрсеткішін анықтайтын тапсырма орындайтын боламыз. |
Шеңберде гүл сыйлап, бір-біріне тілек айтады. Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Гүл суреттері доп |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 20 мин |
Жаңа сабақ (Т) 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі. 1-жаттығу. Монологті мұқият тыңдаңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. -Автор не тыңдады? -Домбырашы болу үшін не істеді? -Қалай ойлайсыңдар, ол домбырашылық өнерді таңдады а? Таңдамаса неліктен таңдамады? -Ойларыңды дәлелдеу үшін керек сөз тіркесін таңдаңдар.
Ойыңды дәлелдеп жазыңдар. Парталасыңа оқып беріңдер, оның жұмысы жайлы пікір білдіріңдер. Қате кездесті ме? Оны қалай түзеуге болады? 2-жаттығу. Жоғарыдағы мәтіннен сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жазыңдар. Автор домбыраны шертуге талпынған. Домбыра шерту авторға дарымады. 3-жаттығу. Жоғарыдағы мәтіннен сызбаға сәйкес бірыңғай сөздері бар сөйлемді тауып жазыңдар. Менің түсіме домбыра да, шелпек те кірмеді. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Д) 2-тапсырма – БЖБ.
|
Тапсырма орындайды.
Билеп сергиді.
Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Монологті тыңдап, сұрақтарға жауап береді-2балл; - Ойын дәлелдеп жазады, жұпта талқылап, қатені түзетеді-2балл. Өлеңді қатесіз көшіріп жазады, тыныс белгісін қояды-2балл. Өлеңдегі сұраққа жауап береді-2балл. Сызбаға сәйкес бірыңғай сөздері бар сөйлемді тауып жазады-2балл.
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин
|
Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.
Үй тапсырмасы: 4-жаттығу. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды.
Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі
Қазақ тілі
Қазақ тілі 47-сабақ
|
Бөлім: |
Мәдени мұра |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Хайруллина Римма Бакытовна |
|
|
Күні: |
27.12.2022 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім? Бөлім бойынша жиынтық бағалау |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өзіндік баға беру 4.1.3.1 сұхбаттасының жасын, жай-күйін ескере отырып, белгілі бір тақырып аясында сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру «Гүлмен тілек» әдісімен жүреді. «Серпілген сауалдар» әдісімен жаңа сабаққа кіріспе жүреді. -Өткен сабақта не туралы білдік? - Сөйлемнің бірыңғай мүшесін қалай анықтаймыз? - Бірыңғай мүшесі бар сөйлем құраңдар. -Абай туралы не білесіңдер? -Абайдың шығармаларын атаңдар. -Абайдың бір өлеңін мәнерлеп оқыңдар. - Олай болса, бүгінгі сабағымызда үйренген білім көрсеткішін анықтайтын тапсырма орындайтын боламыз. |
Шеңберде гүл сыйлап, бір-біріне тілек айтады. Сұрақтарға жауап береді, мысалдар келтіреді. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Гүл суреттері доп |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 20 мин |
Жаңа сабақ (Т) 1-тапсырма «Еркін әңгіме» әдісі. 1-жаттығу. Монологті мұқият тыңдаңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер. -Автор не тыңдады? -Домбырашы болу үшін не істеді? -Қалай ойлайсыңдар, ол домбырашылық өнерді таңдады а? Таңдамаса неліктен таңдамады? -Ойларыңды дәлелдеу үшін керек сөз тіркесін таңдаңдар.
Ойыңды дәлелдеп жазыңдар. Парталасыңа оқып беріңдер, оның жұмысы жайлы пікір білдіріңдер. Қате кездесті ме? Оны қалай түзеуге болады? 2-жаттығу. Жоғарыдағы мәтіннен сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жазыңдар. Автор домбыраны шертуге талпынған. Домбыра шерту авторға дарымады. 3-жаттығу. Жоғарыдағы мәтіннен сызбаға сәйкес бірыңғай сөздері бар сөйлемді тауып жазыңдар. Менің түсіме домбыра да, шелпек те кірмеді. Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. (Д) 2-тапсырма – БЖБ.
|
Тапсырма орындайды.
Билеп сергиді.
Тапсырманы орындайды. |
Дескриптор: - Монологті тыңдап, сұрақтарға жауап береді-2балл; - Ойын дәлелдеп жазады, жұпта талқылап, қатені түзетеді-2балл. Өлеңді қатесіз көшіріп жазады, тыныс белгісін қояды-2балл. Өлеңдегі сұраққа жауап береді-2балл. Сызбаға сәйкес бірыңғай сөздері бар сөйлемді тауып жазады-2балл.
|
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім
|
|
Қорытынды 3 мин
|
Кері байланыс - «Шеринг» әдісі.
Үй тапсырмасы: 4-жаттығу. |
Өзінің сабақтағы жұмысын бағалайды.
Күнделікке тапсырма жазып алады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
шағым қалдыра аласыз

















