|
Пән: Қазақ тілі Орта мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: «Өнер» Күні:27.01.23 Сынып: 3-сынып |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Ажданова А.Ш. Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Зат есімнің тәуелденуі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.4.2.2 тәуелдік жалғауларының қолданысын білу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
• Сөздерді сөз құрамына талдайды. •Сөздерді жекеше түрде тәуелдеп жазады •Сөздерді көпше түрде тәуелдеп жазады •Сөздерге тиісті тәуелдік жалғауын жалғап жазады •Сөздердегі тәуелдік жалғаулы зат есімдерді табады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, еңбек, қазақ тілі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
5-бөлім материалдары оқушылардың 2-сыныпта өткен «Сөз таптары», алдыңғы бөлімде қарастырылған «Сөз құрамы» тақырыптары бойынша игерген дағдылары мен білімдеріне негізделіп меңгертіледі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (Ереже құрастыру) Сөз таптары: жұптық жұмыс.
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Өлеңді түсініп оқып, сұрақтарға жауап беру. 40-жаттығу. Өлеңді түсініп оқиды. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді. Өлеңнің соңғы шумағын көшіріп жазады.Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдау. Тәуелдеулі сөзді тауып, үш жақта жекеше, көпше түрде жазу. Жіберілген қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету.
Дискриптор:
Жұппен жұмыс жасайды. Мұғалімнің көмегімен бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орындалған жұмысты өзара бағалайды.
|
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толық тыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. 41-жаттығу. Сөзжұмбақты шешу. Тәуелдеулі зат есімді тауып , соңғы дыбыстың өзгеру себебін түсіндіру.Сөзжұмбақтың шешуіндегі сөзді тәуелдеп айтады.
Дискриптор:
42-жаттығу Ы.Алтынсарин «Кел, балалар, оқылық»
Кисе көйлек үстіңде Тоқу менен табылған. Сауысқанның тамағы, Шоқу менен табылған.
Дискриптор:
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Белсенді оқу тапсырмалары.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Берілген тақырыптардың біреуімен хабарлама жазу білімін бағалау. Үйге тапсырма 43-жаттығу. Рефлексия «Білім сандығы» кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 3-сынып Зат есімнің тәуелденуі
Қазақ тілі 3-сынып Зат есімнің тәуелденуі
|
Пән: Қазақ тілі Орта мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім: «Өнер» Күні:27.01.23 Сынып: 3-сынып |
Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні: Ажданова А.Ш. Қатысқандар саны: 25 Қатыспағандар саны: 0 |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Зат есімнің тәуелденуі |
||||||||||||||||||||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары |
3.4.2.2 тәуелдік жалғауларының қолданысын білу |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақ мақсаттары |
|
||||||||||||||||||||||||||
|
Бағалау критерийлері |
• Сөздерді сөз құрамына талдайды. •Сөздерді жекеше түрде тәуелдеп жазады •Сөздерді көпше түрде тәуелдеп жазады •Сөздерге тиісті тәуелдік жалғауын жалғап жазады •Сөздердегі тәуелдік жалғаулы зат есімдерді табады. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке баулу. Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану, еңбек, қазақ тілі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интернет-ресурстар, дерекқордан және интернеттен сабаққа қатысты ақпаратты іздеу; |
||||||||||||||||||||||||||
|
Ресурстар |
Топқа бөлуге арналған парақшалар, интерактивті тақта, жұмыс дәптері, қалам мен түрлі түсті қарындаш, стикер, видеоматериалдар., постер, кері байланыс парағы т.б |
||||||||||||||||||||||||||
|
Бастапқы білім |
5-бөлім материалдары оқушылардың 2-сыныпта өткен «Сөз таптары», алдыңғы бөлімде қарастырылған «Сөз құрамы» тақырыптары бойынша игерген дағдылары мен білімдеріне негізделіп меңгертіледі. |
||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңі Жұмыс ережесін келісу
Алдыңғы білімді еске түсіру (Ереже құрастыру) Сөз таптары: жұптық жұмыс.
Оқу мақсатын таныстыру Күтілетін нәтижені анықтау Өлеңді түсініп оқып, сұрақтарға жауап беру. 40-жаттығу. Өлеңді түсініп оқиды. Оқулықта берілген сұрақтарға жауап береді. Өлеңнің соңғы шумағын көшіріп жазады.Қарамен жазылған сөздерді сөз құрамына талдау. Тәуелдеулі сөзді тауып, үш жақта жекеше, көпше түрде жазу. Жіберілген қателерді мұғалімнің көмегімен тауып, түзету.
Дискриптор:
Жұппен жұмыс жасайды. Мұғалімнің көмегімен бір-бірінің қатесін тауып, түзетіп, орындалған жұмысты өзара бағалайды.
|
Сұраққа жауап берген оқушыны мадақтау,толық тыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Алдыңғы білімді еске түсіру тапсырмалары |
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың ортасы |
Ширату тапсырмасы. 41-жаттығу. Сөзжұмбақты шешу. Тәуелдеулі зат есімді тауып , соңғы дыбыстың өзгеру себебін түсіндіру.Сөзжұмбақтың шешуіндегі сөзді тәуелдеп айтады.
Дискриптор:
42-жаттығу Ы.Алтынсарин «Кел, балалар, оқылық»
Кисе көйлек үстіңде Тоқу менен табылған. Сауысқанның тамағы, Шоқу менен табылған.
Дискриптор:
|
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
Белсенді оқу тапсырмалары.
Тапсырманы орындаған оқушыны мадақтау,толықтыру жасау, тиімді кері байланыс орнату.
|
|||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың соңы |
Жаңа білім мен тәжірибені қолдану Берілген тақырыптардың біреуімен хабарлама жазу білімін бағалау. Үйге тапсырма 43-жаттығу. Рефлексия «Білім сандығы» кері байланыс.
|
|
|||||||||||||||||||||||||
шағым қалдыра аласыз













