Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Қали Ажар Бауыржанқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен не үйрендім? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 минут) (5 минут) (10 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі. «Шаттық шеңбер» әдісі Армысың, Әлем! Армысың, Жарқын күн! Армысың, абзал адам! Армысың, менің Досым! Тез тұра ғой, өтінем. Кім болады есімің? Шаттық шеңберге тұрып, бір- біріне сәттілік тілейді. «Сағат тілі әдісін пайдалана отырып». Үй тапсырмасын тексеру. Миға шабуыл. «Ақиқат-жалған пікірлер» әдісі 1. Қазақ тілінде 7 сөз табы бар. (Жалған) (9 сөз табы бар) (зат есім, етістік, сын есім, сан есім, есімдік, үстеу, шылау, одағай, еліктеу сөздер) 2. Заттың атын білдіретін етістік деп аталады. (Жалған) (Зат есім) 3. Заттың қимылын білдіретін сөздер Етістік деп аталады. (Ақиқат) 4. Заттың түрін-түсін, сапасын білдіретін сөз табы Сын есім. (Ақиқат) 5. Сан есім заттың санын, ретін білдіреді. (Ақиқат) 6. Қазақ тілінде 7 септік бар. (Ақиқат) 7. Фонетика сөз таптарын зерттейді. (Жалған) 8. Морфология тіл дыбыстарын зерттейді. (Жалған) 9. –ның, -нің, -дың, -дің, -тың, -тің ілік септігінің жалғауы (Ақиқат) 10. Атау септіктегі зат есім сөйлемде бастауыш қызметін атқарады. (Ақиқат) |
Шеңберге тұрып бір-біріне сәттілік тілейді. Өткен тақырыптарды еске түсіреді.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Сұрақтар жазылған парақшалар |
|
Сабақтың ортасы (5 минут) (4 минут) (3 минут) (5 минут) (6 минут) |
1-тапсырма . «Ашық микрофон» әдісі. Мәтінді оқы. Мәтін бойынша тапсырмалар орындау. Негізгі тұстарын белгілеп, сол бойынша мазмұндаңдар. Мәтіннің мазмұны бойынша диалог құраңдар. Мәтіннен сан есімдерді тауып, сұрақ қойыңдар. Сан есімдер: бір, екі, жиырма екі, жиырма үш, 2 – тапсырма. Берілген сөздерді қарсы мәнді сын есімдермен толықтыру. Кір - ........... Аппақ-........ Көңілді-....... Ащы-........... Қымбат-....... Жуан-......... Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. 3 – тапсырма. Мәтелді жатқа жазыңдар. Білгенің -бір тоғыз, білмегенің -тоқсан тоғыз. Сан есімдерді табыңдар. Мәтелдің мағынасын ашыңдар. 4 – тапсырма. Кестені толтыр.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
|
Дескриптор: Алғашқы және соңғы сөйлемді көшіріп жазу; Етістікті, сан есімді табу; Қарсы мәнді сын есімдерді тауып, көшіріп жазу; Мәтелді жатқа жазады, мағынасын ашады, сан есімдерді табады;
|
Оқулық Оқулық
Қиықша |
|
Қорытынды (4 минут)
|
Кері байланыс - «Бағдаршам» әдісі.
Үй тапсырмасы: |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі 4 сынып "Нәтиже сабақ! Мен не үйрендім?"
Қазақ тілі 4 сынып "Нәтиже сабақ! Мен не үйрендім?"
Қысқа мерзімді жоспар
|
Бөлім: |
Ғарышқа саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Қали Ажар Бауыржанқызы |
|
|
Күні: |
|
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Мен не үйрендім? |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.1.1.1 тыңдаған материал бойынша негізгі тұсын белгілеп алу және солардың негізінде мәтіннің мазмұнын айту |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы (3 минут) (5 минут) (10 минут)
|
Ұйымдастыру кезеңі. «Шаттық шеңбер» әдісі Армысың, Әлем! Армысың, Жарқын күн! Армысың, абзал адам! Армысың, менің Досым! Тез тұра ғой, өтінем. Кім болады есімің? Шаттық шеңберге тұрып, бір- біріне сәттілік тілейді. «Сағат тілі әдісін пайдалана отырып». Үй тапсырмасын тексеру. Миға шабуыл. «Ақиқат-жалған пікірлер» әдісі 1. Қазақ тілінде 7 сөз табы бар. (Жалған) (9 сөз табы бар) (зат есім, етістік, сын есім, сан есім, есімдік, үстеу, шылау, одағай, еліктеу сөздер) 2. Заттың атын білдіретін етістік деп аталады. (Жалған) (Зат есім) 3. Заттың қимылын білдіретін сөздер Етістік деп аталады. (Ақиқат) 4. Заттың түрін-түсін, сапасын білдіретін сөз табы Сын есім. (Ақиқат) 5. Сан есім заттың санын, ретін білдіреді. (Ақиқат) 6. Қазақ тілінде 7 септік бар. (Ақиқат) 7. Фонетика сөз таптарын зерттейді. (Жалған) 8. Морфология тіл дыбыстарын зерттейді. (Жалған) 9. –ның, -нің, -дың, -дің, -тың, -тің ілік септігінің жалғауы (Ақиқат) 10. Атау септіктегі зат есім сөйлемде бастауыш қызметін атқарады. (Ақиқат) |
Шеңберге тұрып бір-біріне сәттілік тілейді. Өткен тақырыптарды еске түсіреді.
|
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
Сұрақтар жазылған парақшалар |
|
Сабақтың ортасы (5 минут) (4 минут) (3 минут) (5 минут) (6 минут) |
1-тапсырма . «Ашық микрофон» әдісі. Мәтінді оқы. Мәтін бойынша тапсырмалар орындау. Негізгі тұстарын белгілеп, сол бойынша мазмұндаңдар. Мәтіннің мазмұны бойынша диалог құраңдар. Мәтіннен сан есімдерді тауып, сұрақ қойыңдар. Сан есімдер: бір, екі, жиырма екі, жиырма үш, 2 – тапсырма. Берілген сөздерді қарсы мәнді сын есімдермен толықтыру. Кір - ........... Аппақ-........ Көңілді-....... Ащы-........... Қымбат-....... Жуан-......... Сергіту сәті: «Қаражорға» биі. 3 – тапсырма. Мәтелді жатқа жазыңдар. Білгенің -бір тоғыз, білмегенің -тоқсан тоғыз. Сан есімдерді табыңдар. Мәтелдің мағынасын ашыңдар. 4 – тапсырма. Кестені толтыр.
|
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді.
|
Дескриптор: Алғашқы және соңғы сөйлемді көшіріп жазу; Етістікті, сан есімді табу; Қарсы мәнді сын есімдерді тауып, көшіріп жазу; Мәтелді жатқа жазады, мағынасын ашады, сан есімдерді табады;
|
Оқулық Оқулық
Қиықша |
|
Қорытынды (4 минут)
|
Кері байланыс - «Бағдаршам» әдісі.
Үй тапсырмасы: |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
|
шағым қалдыра аласыз
















