Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тоқсанбаева АҚ |
|
|
Сынып: 2ә |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Хабарлама. Хабарландыру жаза аламын. Дара және күрделі сан есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрай алады. Дара және күрделі сан есімді анықтай алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап бере алады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығулары жасалады. Жаңа тақырыпты ашу: «Мюссенберг» әдісі: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашыңдар. Паолрппалсанолпопоршопрлыесімвзузашо - Сан есім дегенді қалай түсінесіңдер? - Сұрақтары қандай? - Мысалдар келтіріңдер. - Екі бағандағы сан есімдерді салыстырып көріңдер.
- Әр бағандағы сан есімдер неше сөзден құралған? Олардың құрамына қарап, өздерің қорытынды жасаңдар. - Жасаған қорытындыны оқулықтағы анықтамамен салыстырыңдар. -Ендеше бүгінгі сабақта сан есімнің дара және күрделі түрлерін ажырату мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Сан есім туралы сұраққа жауап береді. |
«Смайлик» әдісі
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 1 мин 13 мин |
(Д) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Дәптермен жұмыс жүреді. 43-жаттығу. Мақалды жатқа жаз. Сан есімдердің астын сыз. Мақалдың мағынасын түсіндір. 44-жаттығу. Балалар демалыс күні тауға бармақшы болды. Серуенге шығуға дайындалды. Сол сәтте оларға хабарлама келді. Оны оқыған балалар тауға шығуды кейінге қалдырды. Қандай хабарлама келді деп ойлайсың? Дескриптор: - Мақалды жатқа жазады. - Сан есімдердің астын сызады. - Мақалдың мағынасын түсіндіреді. - Балаларға келген хабарлама мәтінін болжайды. Саралау тәсілі «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады. Қарқыны жоғары оқушыға: -Хабарлама мәтініндегі негізгі ойды анықта. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін караокемен айтып билейді.
(Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүреді. 45-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Атамекен, Байтақ екен, Жерінде кен. 46-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тап. Ағайынды он екі, Бір атаның әулеті.(жыл он екі ай) Дескриптор: - Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жазады. - Жұмбақты оқып, шешуін табады. |
- Мақалды жатқа жазады. - Сан есімдердің астын сызады. - Мақалдың мағынасын түсіндіреді. - Балаларға келген хабарлама мәтінін болжайды.
Билеп сергиді. - Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жазады. - Жұмбақты оқып, шешуін табады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам
|
||||||
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. |
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. |
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілі "Хабарлама. Хабарландыру жаза аламын. Дара және күрделі сан есім" 2 сынып
Қазақ тілі "Хабарлама. Хабарландыру жаза аламын. Дара және күрделі сан есім" 2 сынып
Қысқа мерзімді жоспар
kairshanz@mail.ru
|
Бөлім: |
Саяхат |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
Тоқсанбаева АҚ |
|
|
Сынып: 2ә |
Қатыспағандар саны: |
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Хабарлама. Хабарландыру жаза аламын. Дара және күрделі сан есім |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
2.1.4.1 - тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрай алады. Дара және күрделі сан есімді анықтай алады. Көптеген оқушылар: мәтін мазмұнын анықтауға бағытталған сұрақтар құрастырады және жауап бере алады.
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||
|
Сабақтың басы 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру үшін ширату жаттығулары жасалады. Жаңа тақырыпты ашу: «Мюссенберг» әдісі: -Берілген әріптер арасынан мағыналы сөздерді тауып, тақырыпты ашыңдар. Паолрппалсанолпопоршопрлыесімвзузашо - Сан есім дегенді қалай түсінесіңдер? - Сұрақтары қандай? - Мысалдар келтіріңдер. - Екі бағандағы сан есімдерді салыстырып көріңдер.
- Әр бағандағы сан есімдер неше сөзден құралған? Олардың құрамына қарап, өздерің қорытынды жасаңдар. - Жасаған қорытындыны оқулықтағы анықтамамен салыстырыңдар. -Ендеше бүгінгі сабақта сан есімнің дара және күрделі түрлерін ажырату мақсатында тапсырмалар орындайтын боламыз. |
Жаттығу жасайды. Сан есім туралы сұраққа жауап береді. |
«Смайлик» әдісі
|
|
||||||
|
Сабақтың ортасы 10 мин 1 мин 13 мин |
(Д) 1- тапсырма «Орындап көр» әдісі арқылы жүзеге асады. Дәптермен жұмыс жүреді. 43-жаттығу. Мақалды жатқа жаз. Сан есімдердің астын сыз. Мақалдың мағынасын түсіндір. 44-жаттығу. Балалар демалыс күні тауға бармақшы болды. Серуенге шығуға дайындалды. Сол сәтте оларға хабарлама келді. Оны оқыған балалар тауға шығуды кейінге қалдырды. Қандай хабарлама келді деп ойлайсың? Дескриптор: - Мақалды жатқа жазады. - Сан есімдердің астын сызады. - Мақалдың мағынасын түсіндіреді. - Балаларға келген хабарлама мәтінін болжайды. Саралау тәсілі «Қарқын» әдісі арқылы жүзеге асады. Қарқыны жоғары оқушыға: -Хабарлама мәтініндегі негізгі ойды анықта. Қарқыны баяу оқушыларға: уақыт беріледі.
Сергіту сәтінде «Көңілді күн» әнін караокемен айтып билейді.
(Д) 2- тапсырмада дәптермен жұмыс жүреді. 45-жаттығу. Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жаз. Атамекен, Байтақ екен, Жерінде кен. 46-жаттығу. Жұмбақты оқып, шешуін тап. Ағайынды он екі, Бір атаның әулеті.(жыл он екі ай) Дескриптор: - Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жазады. - Жұмбақты оқып, шешуін табады. |
- Мақалды жатқа жазады. - Сан есімдердің астын сызады. - Мақалдың мағынасын түсіндіреді. - Балаларға келген хабарлама мәтінін болжайды.
Билеп сергиді. - Көп нүктенің орнына тиісті сөзді қойып, өлеңді көшіріп жазады. - Жұмбақты оқып, шешуін табады. |
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
ҚБ: 1-10 балдық жүйе.
|
Оқулық, дәптер, қалам Оқулық, дәптер, қалам
|
||||||
|
Сабақтың соңы 1 мин |
Рефлексия: «Менің сөзім» әдісі бойынша өтеді. |
Сабақтан алған білімін, үйренгенін айтады. |
|
|
шағым қалдыра аласыз













