Материалдар / Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
МИНИСТРЛІКПЕН КЕЛІСІЛГЕН КУРСҚА ҚАТЫСЫП, АТТЕСТАЦИЯҒА ЖАРАМДЫ СЕРТИФИКАТ АЛЫҢЫЗ!
Сертификат Аттестацияға 100% жарамды
ТОЛЫҚ АҚПАРАТ АЛУ

Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі

Материал туралы қысқаша түсінік
Қазақ тілі пәнінен "Сөз және оның мағынасы" тақырыбындағы сабақ жоспары
Материал тегін
Тегін турнир Мұғалімдер мен Тәрбиешілерге
Дипломдар мен сертификаттарды алып үлгеріңіз!
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады
logo

Материалдың толық нұсқасын
жүктеп алып көруге болады

Бөлім

Сөз және оның мағынасы

Пәні:

Қазақ тілі

Күні:


Педагогтің аты-жөні:

Утеева Н.М

Сынып: 1 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Ақылды қарлығаштар

Заттың қимылын білдіретін сөздер /Не үйрендім?Не білдім?

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

1.1.7.1 сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрау

1.3.1.1.сюжетті суреттердің ретін анықтап, атқою арқылы қарапайым жоспар құру;

1.4.3.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою.

Сабақтың мақсаты

Орны ауысқан суреттердің ретін анықтау

Ат қою арқылы қарапайым жоспар құру

Сөйлемді бас әріптен бастап жазып, соңына тиісті тыныс белгіні қою

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың

кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс

тар

Сабақтың басы

(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:

Психологиялық ахуал орнату.

«Көңіл күй»

Оқушылар сабаққа назар аударады.


Оқушылар әуенмен көңіл – күйлерін білдіреді.




Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

https://www.youtube.com/watch?v=ui8J9vlQ4wA



Сабақтың ортасы

(5 мин)















10 мин

«Ой қозғау» әдісі

Қандай құстарды білесің?

Құстардың барлығы қыстап қалады ма?

Көктемде алғаш ұшып келетін құстарды ата.

Құстарға қандай қамқорлық жасайсыңдар?

Жұмбақтарды шеш

Қонып алып жарға,қарқылдайды (қарға)

Өзі қара, бауыры ақ, ол не? (қарлығаш)

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау



1-тапсырма ФС

Ұжымдық жұмыс

«Суреттер сөйлейді» әдісі

Суреттер бойынша мәтін құрастыр.

«Дауыстап ойлау» әдісі

-Суреттен нелерді көріп тұрсыңдар?

-Мәтін не туралы болады?

ЕББҚ

Сурет нелерді көріп тұрсың?

Талқылау сұрақтары:

1.Қарлығаштар ұяларын неден жасайды?

Сұрақтарға жауап береді

Жұмбақтарды шешеді

















1. суреттердің ретін анықтайды

2.мәтін құрастырады








Сұраққа жауап береді

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!










Лайктар салынған таратпа




Дескриптор:

-суреттердің ретін анықтайды

-мәтін құрастырады






ЕББҚ

Дескриптор:

-сұраққа жауап береді




















Оқулық

1 –жаттығу

109 –бет




10 мин
















Сергіту сәті

2 минут

2- тапсырма

Жеке жұмыс

«Із кесуші» әдісі

2-жаттығу

109 беттегі суреттердің ретімен жоспар құрып айт



ЕББҚ

Суреттердің ретін анықтауда көрсету


Талқылау сұрақтары:

1. Қарлығаш туралы не білдің?


Қол жаттығуы «Қырыққабат тұздау»

Біз қырыққабатты кесеміз, кесеміз,

Біз қырыққабатты тұздап,тұздап аламыз.

Енді сәбізді үккіштен жақсылап өткізіп аламыз,

Біз қырыққабатты басамыз, басамыз.

1. суреттердің реті бойынша ат қояды

2.жоспар құрады








Сұраққа жауап береді




Қол жаттығуын жасайды

«Комментарий» арқылы

Жұлдызшалар

Дескриптор:

-суреттердің реті бойынша ат қояды

-жоспар құрады


ЕББҚ

Дескриптор:

-суреттердің ретін анықтайды






Жарайсыңдар!

Керемет!


Оқулық

2-жаттығу

109,110-бет
















8 мин




3 – тапсырма

Ұжымдық жұмыс

«Бинокль» әдісі

1) Ұ әрпіне басталатын сөздерді айт және көркем жаз

2) Сөйлемдерді тиісті тыныс белгісін қойып, көшіріп жаз.





ЕББҚ

Сөйлемдерді көшіріп жаз.

Талқылау сұрақтары:

1.Қарлығаштың қандай пайдасы бар?

1. әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады

2.сөйлемдер санын анықтайды

3.тиісті тыныс







Сұрақтарға жауап береді

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау

Дескриптор:

- әріптердің бір-бірімен байланысын көркем жазу талаптарына сай жазады

- сөйлемдер санын анықтайды

- тиісті тыныс белгіні қояды

ЕББҚ

Дескриптор:

-сөйлемдерді көшіріп жазады

Оқулық

3-жаттығу

110-бет

Дәптер

қаламсап

Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс

«Кім көп лайк жинайды?!» әдісі (Бағалау)

Бүгінгі сабақты толық түсіндім

(9,10 лайк)

Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 лайк)

Бүгінгі сабақты түсінбедім

(5,6 лайк)

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай бояған лайктары арқылы анықтайды.

Мадақтау

Жарайсың!,

Керемет!

Жақсы!

Талпын!

Лайк суреті салынған таратпа

Көк қарын

даш















Кім көп лайк жинайды?!



































Сиқырлы майлық

Топтық жұмыс Су – ли – фа

Бір минут әдісі

Футбол әдісі сергіту







Бөлім

Сөз және оның мағынасы

Пәні:

Ана тілі

Күні:


Пед

Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!