Материалдар / Қазақ тілі пәнінен 2 сыныпқа арналған сабақ жоспарлары

Қазақ тілі пәнінен 2 сыныпқа арналған сабақ жоспарлары

Материал туралы қысқаша түсінік
Осы материал бастауыш сыныптарда қазақ тілі сабақтарын беретін мұғалімдерге керек.
ЖИ арқылы жасау
Бұл бетте материалдың қысқаша нұсқасы ұсынылған. Материалдың толық нұсқасын жүктеп алып, көруге болады

Тақырыбы:

Екінші сыныпта оқимын

Күні :

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып 2

Қатысып отырғандары:

Келмегендер саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.1.1.1. ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау

2.1.2.1.күнделікті өмірде қолданылатын сөздерден құралған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну

2.2.3.1. тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысу және сұхбаттасының не туралы айтқанын түсіну.

Сабақтың мақсаттары


Барлығы: қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды

Көбі: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді

Кейбірі: тілдік нормаларды сақтай отырып, белгілі бір тақырыптағы әңгімеге қатысады

Күтілетін нәтиже

Сұрақтарға жауап береді. Диалогті толықтырып айтады.

Жаңа сөздер

Нешінші, екінші, үшінші, қабатта, жақсы көремін..

Сабақта қолд. мат.

Интерактивті тақта, слайдтар, суреттер, смайликтер

Оқыту әдістері

Түсіндіру,сұрақ-жауап, талдау, қайталау

Дереккөздері

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Шеңберге тұрғызамын

Бәрі жақсы баланың, Тілін алған ананың.

Бәрі жақсы баланың, Беске оқыған сабағын

Мұғаліммен бірге әнді айтады.

Өткен сабақты тексеру


Сөздерді қайталатамын: оқу құралдары, түстер. Сөз тіркестерін құрастырады

Сұрақтарға жауап береді, сөз тіркестерін құрастырады.

Қызығушылықты ояту

«Бес саусақ» өлеңі бойынша ой шақыру сұрақтарын қоямын

Мынау-бес бармақ Мынау-балаң үйрек

Мынау-ортан терек Мынау –шылдыр шүмек

Мынау-кішкентай бөбек

-Өлеңде не туралы айтылған?

Оқушылардың жауаптарын тыңдап, сабақтың мақсатымен таныстырамын.

Сұраққа жауап береді

Мағынаны тану




















1. Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым.

Жаңа сөздермен таныстырамын, оқимын, қайталау жұмыстарын жүргіземін: сәлем, сәлеметсіз бе, нешінші, екінші


2. Сурет бойынша жұмыс. Айтылым.

-Әлібек нешінші сыныпта оқиды? Айгүл нешінші сыныпта оқиды? Рая нешінші сыныпта оқиды?


3. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. 5-бет

Мәтінді оқимын, оқушылармен бірігіп талдаймыз

Әлібек нешінші сыныпта оқиды? Оның мектебі қандай? Сыныбы нешінші қабатта? Әлібек нешінші партада отырады?


4. Дәптермен жұмыс. Жазылым. -бет

Берілген тапсырманы орындатамын:


5.Сергіту сәті

Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды.




Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.



Мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.



Дәптердегі тапсырманы орындайды


Сергіту жаттығуын жасайды

Ой толғаныс

3-тапсырма бойынша жұмыс жасатамын

Диалогті толықтырады.

Бекіту

Айтылым.

4-тапсырманы орындатамын

Жаңа сөздерді пайдаланып, диалог құрастырады.

Бағалау

Формативті бағалау.

«Ішкі және сыртқы шеңбер»

Үйге тапсырма

5-6-бет , сөздерді жаттау, мәтінді оқу.


Рефлексия

Түрлі смайликтер таратып беремін

Сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін білдіреді.





Тақырыбы:

Мен сегіздемін.

Күні :

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып 2

Қатысып отырғандары:

Келмегендер саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.1.3.1. тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/ суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру

2.2.2.1.сюжетті сурет негізінде өз ойын айту

2.3.1.1. мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқу

Сабақтың мақсаттары


Барлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді

Көбі: мәтінді мәнерлеп және қатесіз дауыстап оқиды

Кейбірі: сюжетті сурет негізінде өз ойын айтады

Күтілетін нәтиже

Сурет бойынша әңгімелеуді үйренеді. Достарымен сөйлеседі.

Жаңа сөздер

Нешедесің, жетідемін, сегіздемін, жақсы көремін.

Сабақта қолд. мат.

Интерактивті тақта, слайдтар, суреттер, смайликтер

Оқыту әдістері

Түсіндіру,сұрақ-жауап, талдау, қайталау , сергіту жаттығуы, «Ішкі және сыртқы шеңбер»

Дереккөздері

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Шеңберге тұрғызамын.

Біз мектепке барамыз Қолға қалам аламыз

Кітапты да оқимыз Суретті де саламыз.

Мұғаліммен бірге әнді айтады.

Өткен сабақты тексеру


Сөздерді қайталатамын: Нешінші, екінші, үшінші, қабатта, жақсы көремін.

Сұрақтар қоямын: Сен нешінші сыныпта оқисың? Т.б

Ойыншықтар суреті бойынша жұмыс жүргіземін.

-Бұл қандай ойыншық? Сенің қандай ойыншығың бар?

Сұрақтарға жауап береді





Сурет бойынша ойыншықтарды атайды.


Өз ойыншығы туралы айтып береді.

Қызығушылықты ояту

Бейнежазба арқылы сандарды қайталатамын «Санамақ».

-Сандар не үшін керек?

Оқушыларға А4 парағы мен маркерлер таратамын. Өздері туралы кластер құрғызамын.

Сандарды қайталайды.

Сұраққа жауап береді

Кластер құрайды

Мағынаны тану




















1. Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым.

Жаңа сөздермен таныстырамын, оқимын, қайталау жұмыстарын жүргіземін: нешедесің, жетідемін, сегіздемін, жақсы көремін.


2. Сурет бойынша жұмыс. Айтылым.

8-бет

-Сен нешедесің?


3. Мәтінмен жұмыс. Тыңдалым. Оқылым. 7-бет

Мәтінді оқимын, оқушылармен бірігіп талдаймыз

Саша нешеде? Ол нешінші сыныпта оқиды? Саша нені жақсы көреді?


4. Дәптермен жұмыс. Жазылым. -бет

Берілген тапсырманы орындатамын:


5.Сергіту сәті

Жаңа сөздерді тыңдайды, қайталайды, оқиды.



Сурет бойынша айтады


Сұраққа жауап береді



Мәтінді тыңдайды, сұрақтарға жауап береді.


Дәптердегі тапсырманы орындайды


Сергіту жаттығуын жасайды

Ой толғаныс

4-тапсырма бойынша жұмыс жасатамын

Диалогті толықтырады.

Бекіту

Айтылым.

5-тапсырманы орындатамын

«Сен нешедесің?» ойынын өткіземін.

Шеңберге тұрып, диалог құрастырады.

Бағалау

Формативті бағалау.

«Ішкі және сыртқы шеңбер»

Үйге тапсырма

7-9-бет , сөздерді жаттау, мәтінді оқу.


Рефлексия

Түрлі смайликтер таратып беремін

Сабақтан алған әсерлерін смайликтерді көрсету арқылы көңіл күйлерін білдіреді.







Тақырыбы:

Сен нешедесің?

Күні :

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып 2

Қатысып отырғандары:

Келмегендер саны:

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

2.1.3.1. тыңдаған мәтінге мұғалімнің көмегімен иллюстрация/ суреттер/ сызбалар таңдау және қарапайым сұрақтарға жауап беру

2.3.2.1.таныс сөздерден құрастырылған қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсіну

2.5.1.1. мұғалімнің көмегімен заттың атын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолдану

Сабақтың мақсаттары


Барлығы: қарапайым сұрақтарға жауап береді

Көбі: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді

Кейбірі: заттың атын/санын/іс-қимылын білдіретін сөздерді ауызша және жазбаша тілде қолданады

Күтілетін нәтиже

Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді, мәтін бойынша сұрақтарға жауап береді, сәйкес суреттер таңдай алады

Жаңа сөздер

Нешедесің, жетідемін, сегіздемін, жақсы көремін.

Сабақта қолд. мат.

Интерактивті тақта, слайдтар, суреттер, смайликтер

Оқыту әдістері

«Қарындашты алу» тренингі, түсіндіру,сұрақ-жауап, талдау, қайталау , сергіту жаттығуы, «Ішкі және сыртқы шеңбер»

Дереккөздері

Әдістемелік құрал, дидактикалық материалдар, сөздік.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу

1.Ұйымдастыру кезеңі.

Шеңберге тұрғызамын.

Біз мектепке барамыз Қолға қалам аламыз

Кітапты да оқимыз Суретті де саламыз.

Мұғаліммен бірге әнді айтады.

Өткен сабақты тексеру


Сөздерді қайталатамын: Нешінші, екінші, үшінші, қабатта, жақсы көремін.

Сұрақтар қоямын: Сен нешінші сыныпта оқисың? Т.б

Бейнежазба арқылы сандарды қайталатамын «Санамақ».

Сұрақтарға жауап береді



Сандарды қайталайды

Қызығушылықты ояту

«Қарындашты алу» тренингін ұйымдастырамын.

-Бұл қарындашты неліктен таңдап алдың?

Сұраққа жауап береді


Мағынаны тану




















1. Сөздік жұмысы. Тыңдалым. Оқылым. Айтылым.

ЖИ арқылы жасау
19 Мамыр 2019
3021
Материал жариялап, аттестацияға 100% жарамды сертификатты тегін алыңыз!
Ustaz tilegi журналы министірліктің тізіміне енген. Qr коды мен тіркеу номері беріледі. Материал жариялаған соң сертификат тегін бірден беріледі.
Оқу-ағарту министірлігінің ресми жауабы
Сайтқа 5 материал жариялап, тегін АЛҒЫС ХАТ алыңыз!
Қазақстан Республикасының білім беру жүйесін дамытуға қосқан жеке үлесі үшін және де Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық материалыңызбен бөлісіп, белсенді болғаныңыз үшін алғыс білдіреміз!
Сайтқа 25 материал жариялап, тегін ҚҰРМЕТ ГРОМАТАСЫН алыңыз!
Тәуелсіз Қазақстанның білім беру жүйесін дамытуға және білім беру сапасын арттыру мақсатында Республика деңгейінде «Ustaz tilegi» Республикалық ғылыми – әдістемелік журналының желілік басылымына өз авторлық жұмысын жариялағаны үшін марапатталасыз!
Ресми байқаулар тізімі
Республикалық байқауларға қатысып жарамды дипломдар алып санатыңызды көтеріңіз!
Министірлікпен келісілген курстар тізімі