|
Білім беру ұйымының атауы |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Пәні: |
Әдебиеттік оқу |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Бөлім: |
Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Кудайбергенова Анар Калиевна |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Күні: |
21.02.2023 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сынып: |
2 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№ 67 Ұйықта, бөпем, жата ғой. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ, ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін анықтау 2.2.7.1 Мұғалімнің көмегімен шығармадағы көркемдегіш құралдарды табу. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Өлеңнің жанрлық ерекшелігін, өлеңнен қажетті мәліметтерді анықтай алады. Мәтін мазмұны бойынша көркемдегіш құралдарды табады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Басы |
Сабаққа психологиялық тұрғыдан даярлау «Менің көңіл-күйім!» Үй тапсырмасын тексеру «Поп- корн» әдісімен
Жаңа тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жариялау Ой қозғау Ақын сұрағына жауап бер «Бала, бала, бала!» деп, Түнде шошып оянған. Түн ұйқысын төрт бөліп, Түнде бесік таянған. Жауабы: ана Анамыз сәбиіне қандай жырды айтады? Оқулықпен жұмыс Тыңдалым «Әлди, әлди, аппағым!» жырын аудиодан тыңдау. (Т) «Мәнерлеп оқы» әдісі Өлеңді мәнерлеп оқып, әнімен айту (Ұ) «Сөздік жұмысы» Байғұтан – иттің аты Автормен танысу
3-тапсырма Жырды түсініп оқы. Құрылысына мән бер. Жырды тізбектей оқиды. Ф. С. -тапсырма (Ұ) «Білгенің жөн» айдары Бесік – ата-бабамыздан қалған мұра. Оқушылар бесік туралы өздері білетін сөздерін ақ параққа жазып, сынып қабырғасына іледі. Содан кейін бір-бірінің жазғанын оқып, айтып көреді. Баланы бесікке салады, бесікке бөлейді, бесікті тербетеді сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, есінде сақтайды. Дәптермен жұмыс 4-тапсырма Ана баласын қалай еркелетеді? Ананың қолданған көркемсөздерін кестеге жаз.
Суретпен жұмыс
Синквейн «Ана»
|
Оқушылар бармақтарымен көңіл-күйлерін көрсетеді.
Ертегінің мазмұнын тізбектей әңгімелейді
Сұраққа жауап береді
Аудиодан тыңдайды.
«Бесік жырын» тізбек бойынша оқиды.
Автормен танысады.
Тізбектей оқиды.
Ақпаратпен танысады.
Кестені толтырады.
Сурет бойынша сұрақтарға жауап береді.
5 жолды өлең жазады. |
ҚБ: «Білім үйі»әдісі Жоспардың ретін анықтайды; Тізбектей мазмұндайды.
ҚБ: «Жарайсыңдар»
Дескриптор: өлеңдегі негізгі ойды анықтап, өз сөзімен айтып жеткізеді. ҚБ: «Ду қолшапалақ»
Дескрипторы: өлеңнен қажетті ақпаратты тауып оқиды
ҚБ: «Смарт сағат» Әр өлеңдегі көркемсөздерді тауып, кестеге орналастырады.
ҚБ: «Ду қолшапалақ» әдісі
ҚБ: «Смарт сағат». Сұрақтарға жауап беретін сөздерді реттілікке сұйене отырып жазады. |
Презентация,оқулық
аудиожазба
Оқулық
Жұмыс дәптері
Сюжетті сурет
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Соңы
|
Кері байланыс: « Қорытындыла» әдісі Постер арқылы ойыңды ұсын
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Білім беру ұйымының
атауы
Пәні:
Әдебиеттік
оқу
Бөлім:
Салт-дәстүр және
ауыз әдебиеті
Педагогтің
аты-жөні:
Кудайбергенова Анар
Калиевна
Күні:
21.02.2023
Сынып:
2
Сабақтың
тақырыбы: №
67 Ұйықта, бөпем,
жата ғой.
Оқу бағдарламасына
сәйкес оқыту мақсаты: 2.2.4.1 мақал-мәтел, жұмбақ,
ертегі, тұрмыс-салт жырлары, әңгіме, өлеңнің жанрлық ерекшеліктерін
анықтау 2.2.7.1 Мұғалімнің көмегімен
шығармадағы көркемдегіш құралдарды
табу.
Сабақтың
мақсаты
Өлеңнің жанрлық
ерекшелігін, өлеңнен қажетті мәліметтерді анықтай алады. Мәтін
мазмұны бойынша көркемдегіш құралдарды
табады.
Сабақтың
барысы
Сабақтың
кезеңі//уақыты
Педагогтің
әрекеті
Оқушының
әрекеті
Бағалау
Ресурстар Басы Сабаққа психологиялық тұрғыдан
даярлау «Менің
көңіл-күйім!» Үй тапсырмасын
тексеру «Поп- корн»
әдісімен «Құмырсқа және бидай дәні»
ертегісін әңгімелеу
Жаңа
тақырып Сабақтың тақырыбы мен мақсатын
жариялау Ой
қозғау Ақын сұрағына жауап
бер «Бала, бала, бала!»
деп, Түнде шошып
оянған. Түн ұйқысын төрт
бөліп, Түнде бесік
таянған. Жауабы:
ана Анамыз сәбиіне қандай жырды
айтады? Оқулықпен
жұмыс Тыңдалым «Әлди, әлди, аппағым!» жырын
аудиодан тыңдау. (Т) «Мәнерлеп оқы»
әдісі Өлеңді мәнерлеп оқып, әнімен
айту (Ұ) «Сөздік
жұмысы» Байғұтан – иттің
аты Автормен
танысу
3-тапсырма Жырды түсініп оқы. Құрылысына
мән бер. Жырды тізбектей
оқиды. Ф. С.
-тапсырма (Ұ) «Білгенің жөн»
айдары Бесік – ата-бабамыздан қалған
мұра. Оқушылар бесік туралы өздері білетін сөздерін ақ параққа
жазып, сынып қабырғасына іледі. Содан кейін бір-бірінің жазғанын
оқып, айтып көреді. Баланы бесікке салады, бесікке бөлейді, бесікті
тербетеді сөз тіркестерінің мағынасын түсініп, есінде
сақтайды. Дәптермен
жұмыс 4-тапсырма Ана баласын қалай еркелетеді?
Ананың қолданған көркемсөздерін кестеге
жаз. «Бесік
жыры» «Әлди, әлди,
аппағым!» Күнім, айым,
... Аппағым, шырағым
...
Суретпен
жұмыс
Суреттен кімдерді
көріп тұрсың?
Анасына баласына не
деп жатыр?
Синквейн
«Ана»
Кім?
_________
Қандай? _______
________
Не істеді? ______ ______
______
Менің ойым ____ ______ ___
_____
Синоним
__________
Оқушылар
бармақтарымен көңіл-күйлерін
көрсетеді.
Ертегінің мазмұнын
тізбектей әңгімелейді
Сұраққа жауап
береді
Аудиодан
тыңдайды.
«Бесік жырын» тізбек
бойынша оқиды.
Автормен
танысады.
Тізбектей
оқиды.
Ақпаратпен
танысады.
Кестені
толтырады.
Сурет бойынша
сұрақтарға жауап береді.
5 жолды өлең
жазады.
ҚБ: «Білім
үйі»әдісі
Жоспардың ретін
анықтайды;
Тізбектей
мазмұндайды.
ҚБ:
«Жарайсыңдар»
Дескриптор:
өлеңдегі негізгі
ойды анықтап, өз сөзімен айтып
жеткізеді.
ҚБ: «Ду
қолшапалақ»
Дескрипторы:
өлеңнен қажетті
ақпаратты тауып оқиды
ҚБ:
«Смарт
сағат»
Әр өлеңдегі
көркемсөздерді тауып, кестеге
орналастырады.
ҚБ: «Ду қолшапалақ»
әдісі
ҚБ:
«Смарт
сағат».
Сұрақтарға жауап беретін
сөздерді реттілікке сұйене отырып
жазады.
Презентация,оқулық
аудиожазба
Оқулық
Жұмыс
дәптері
Сюжетті
сурет
Соңы
Кері
байланыс:
« Қорытындыла»
әдісі
Постер арқылы ойыңды
ұсын
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
















