|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46 сабақ.Түбір мен қосымша. 33-35 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түбір мен қосымша туралы білімін нығайтады мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады жəне жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Іс-әрекетті жоспарлау және ұйымдастыру дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: : Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Өткенді пысықтау Түбір мен қосымша тақырыбына бейнеүзінді көрсету Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тыңдалым «Бір минут» мәтіні Топтық жұмыс 1-топ « Зерттеуші» әдісі • Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой. • Мәтіндегі негізгі ойды анықта. Ж: Уақытты тиімді пайдалану 2-топ «Өз ойым» әдісі Талғат бір минуттың да рөлі бар екенін түсінді ме? Оны түсінуге не себеп болды? «Досыма хат» әдісі • Мәтін мазмұнына өз ойыңды қысқаша жаз. Мәтіндегі қарамен берілген сөздердің жазылуына назар аудар. Бұл сөздердің түбірін тауып, жазуда қалай өзгергенін айтып көр. Қосымша жалғанғанда кейбір түбір сөздердің жазылуы өзгереді: кітап – кітабы, парақ – парағы, әріп – әрпі, халық – халқы 34-жаттығу. «Ойлан,тап» әдісі Суреттегі сөздерді жұптастырып жаз. Орын-орны, ерік-еркі, көрік-көркі. Жұптасқан сөздерді салыстырып, түбір сөздің жазылуын өзгерткен қосымшаны ата. Ж: -ы,і. Жаздық, жаздық, бәріміз Талып қалды қолымыз Аз ғана дем алайық Сосын қайта жазайық Дәптерімізді ашайық Қолға қалам алайық Салақтықтан қашамыз Әдемі етіп жазамыз Платформалар арқылы тапсырмалар орындату Wordwool Educaplay «Шаңырақ» ойыны Берілген тапсырмаларды орындату -сулы сөзінің түбірін тап - бір түбірден бірнеше сөз құрастыр -бала -түбір сөзді тиісті қосымшамен сәйкестендір Кітап -паз Өнер - хана - түбір сөздің соңғы буыны жуан болса... -түбір сөздің соңғы буыны жіңішке болса.. -қосымша жалғанғанда кейбір түбір сөздердің несі өзгереді? Сабақ мақсатына оралу Үй тапсырмасы 35-жаттығу Мақалды қатесін түзеп жаз. Ел көркі – мал, Өзен көркі – тал.
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Түбір мен қосымша туралы мағлұмат алады Топтық жұмыс жасайды Тапсырмаларды орындайды Сөздерді жұптастырып жазады Жаттығу жасайды Тапсырмалар ды қызығушылықпен орындайды Қосымша жұмыс атқарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! Дескриптор: -мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды -мәтіндегі негізгі ойды анықтайды -мәтін мазмұнына өз ойын қысқаша жазады -берілген сөздердің түбірін табады Кереметсіңдер! Дескриптор: -бірінші сөздерді жұптастырады -екінші сөздерді жұптастырады -үшінші сөздерді жұптастырады -түбір сөздің жазылуын өзгерткен қосымшаны атайды Тамаша! Сен мықтысың! Тамаша! «WhatsApp» әдісі |
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Сурет Қимылдар
Кері байланыс тақтасы |
||
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілінен 46 сабақ
Қазақ тілінен 46 сабақ
|
Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||
|
Пәні: |
Қазақ тілі |
|||||
|
Бөлім: |
Уақыт |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: |
3 |
|
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
№46 сабақ.Түбір мен қосымша. 33-35 жаттығулар |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
3.1.3.1 түрлі жағдаяттағы қатысымдық әрекеттерде өз сөзін жүйелі түрде жоспарлап, сөйлеу мәдениетін сақтап, диалогке қатысу 3.2.3.1 мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастыру жəне жауап беру; |
|||||
|
Сабақтың мақсаты: |
Түбір мен қосымша туралы білімін нығайтады мəтін мазмұны бойынша пікір білдіруге бағытталған сұрақтар құрастырады жəне жауап береді |
|||||
|
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы: Әділдік және жауапкершілік |
Сабақ құндылығы: ӘДІЛДІК ЖӘНЕ ЖАУАПКЕРШІЛІК Іс-әрекетті жоспарлау және ұйымдастыру дағдыларының болуы Апта дәйексөзі: : Жауапкершілік-адамгершілік қасиеттің көрінісі |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі// Уақыты 30минут |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Сабақ тың басы 3минут Өткенді пысықтау 5 минут Сабақ тың ортасы 25 минут Сергіту сәті 2 минут Сабақты қорыту 5минут Кері байланыс 5 минут |
Психологиялық ахуалды жақсарту Мейірімді жүрекпен Ақ пейілді тілекпен Амандасып алайық Бір жадырап қалайық Өткенді пысықтау Түбір мен қосымша тақырыбына бейнеүзінді көрсету Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау Тыңдалым «Бір минут» мәтіні Топтық жұмыс 1-топ « Зерттеуші» әдісі • Мәтін мазмұны бойынша бір-біріңе сұрақ қой. • Мәтіндегі негізгі ойды анықта. Ж: Уақытты тиімді пайдалану 2-топ «Өз ойым» әдісі Талғат бір минуттың да рөлі бар екенін түсінді ме? Оны түсінуге не себеп болды? «Досыма хат» әдісі • Мәтін мазмұнына өз ойыңды қысқаша жаз. Мәтіндегі қарамен берілген сөздердің жазылуына назар аудар. Бұл сөздердің түбірін тауып, жазуда қалай өзгергенін айтып көр. Қосымша жалғанғанда кейбір түбір сөздердің жазылуы өзгереді: кітап – кітабы, парақ – парағы, әріп – әрпі, халық – халқы 34-жаттығу. «Ойлан,тап» әдісі Суреттегі сөздерді жұптастырып жаз. Орын-орны, ерік-еркі, көрік-көркі. Жұптасқан сөздерді салыстырып, түбір сөздің жазылуын өзгерткен қосымшаны ата. Ж: -ы,і. Жаздық, жаздық, бәріміз Талып қалды қолымыз Аз ғана дем алайық Сосын қайта жазайық Дәптерімізді ашайық Қолға қалам алайық Салақтықтан қашамыз Әдемі етіп жазамыз Платформалар арқылы тапсырмалар орындату Wordwool Educaplay «Шаңырақ» ойыны Берілген тапсырмаларды орындату -сулы сөзінің түбірін тап - бір түбірден бірнеше сөз құрастыр -бала -түбір сөзді тиісті қосымшамен сәйкестендір Кітап -паз Өнер - хана - түбір сөздің соңғы буыны жуан болса... -түбір сөздің соңғы буыны жіңішке болса.. -қосымша жалғанғанда кейбір түбір сөздердің несі өзгереді? Сабақ мақсатына оралу Үй тапсырмасы 35-жаттығу Мақалды қатесін түзеп жаз. Ел көркі – мал, Өзен көркі – тал.
|
Мақсаты: Бір-біріне құрмет сезімін ояту Амандасады Түбір мен қосымша туралы мағлұмат алады Топтық жұмыс жасайды Тапсырмаларды орындайды Сөздерді жұптастырып жазады Жаттығу жасайды Тапсырмалар ды қызығушылықпен орындайды Қосымша жұмыс атқарады Үй тапсырмасын алады Кері байланыс береді |
Мақтап, мадақтап отыру Тамаша! Дескриптор: -мәтін мазмұны бойынша бір-біріне сұрақ қояды -мәтіндегі негізгі ойды анықтайды -мәтін мазмұнына өз ойын қысқаша жазады -берілген сөздердің түбірін табады Кереметсіңдер! Дескриптор: -бірінші сөздерді жұптастырады -екінші сөздерді жұптастырады -үшінші сөздерді жұптастырады -түбір сөздің жазылуын өзгерткен қосымшаны атайды Тамаша! Сен мықтысың! Тамаша! «WhatsApp» әдісі |
Интерактивті тақта Оқулық Жұмыс дәптері Оқулық Сурет Қимылдар
Кері байланыс тақтасы |
||
шағым қалдыра аласыз
















