|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
||
|
Күні: |
12.12.2023 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біріккен сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1 күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) Анықтамаларды сұрау. Б) Сұрақ-жауап: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? -Біріккен сөздерді басқа күрделі сөздерден қалай ажыратамыз? -Біріккен сөздерге мысалдар келтіріңдер. -Бүгінгі сабақта да біріккен сөздерді анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
оқулық |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 35-жаттығу. М.Зверевтің «Мен қалай жазушы болдым?» мәтінін оқыңдар. Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтаңдар. Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қойыңдар. Қойған атың негізгі ойдың қысқаша атауы екенін дәлелдеңдер. Мәтіннен біріккен сөзі бар сөйлемді тауып жазыңдар. 36-жаттығу. Мәтінге қатысты сұрақтар құрастырып, жауабымен жазыңдар. Сұраққа жауап беруге дайындалыңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Берілген сөздерден басталатын біріккен сөздер тауып жаз. -Бақ, Ай, сәуле, гүл. Сергіту сәті 2-тапсырма - -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 37-жаттығу. Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтіне сүйеніп, толықтырып жазыңдар. 1.Болашақ жазушы көп оқуы, үйренуі керек. 2. Қателерін түзете білуі керек. тсс 3-тапсырма -«Шығармашылық үзіліс». 39-жаттығу. Біріккен сөздер кестесін толықтырып айтыңдар. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Өзіңе ұнаған біріккен сөз туралы ақпарат жина. Ол неліктен солай аталғаны туралы хабарлама дайында. |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді. Тапсырма орындайды.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: - Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды-1балл. Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қояды, дәлелдейді-1балл. Мәтіннен біріккен сөзі бар сөйлемді тауып жазады-1балл. Домбыра бағалауы Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды жазады-2балл. Біріккен сөздер кестесін толықтырып айтады-5балл. |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім Домбыра шаблоны
|
|
Қорытынды 3 мин
|
Кері байланыс - «Желпуіш» әдісі.
Үй тапсырмасы: 38-жаттығу. |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ тілінен сабақ жоспары
Қазақ тілінен сабақ жоспары
|
Бөлім: |
Мамандықтар әлемі |
|
|
Мұғалімнің аты-жөні |
||
|
Күні: |
12.12.2023 |
|
|
Сынып: 4 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Біріккен сөздер |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
4.4.2.1 күрделі сөздердің түрлерін ажырата алу (біріккен сөз, қос сөз, қысқарған сөз) |
|
|
Сабақтың мақсаты |
|
|
|
|
|
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Ұйымдастыру, өзін – өзі тексеру Өткен білімді еске түсіру 5 мин |
Ынтымақтастық атмосферасын және өздеріне сенімділік қалыптастыру ширату жаттығулары арқылы жүреді. Өткен сабаққа шолу, жаңа сабаққа кіріспе: А)Үй тапсырмасын тексеру. Ә) Анықтамаларды сұрау. Б) Сұрақ-жауап: - Өткен сабақта қандай тақырыпты өттік? -Біріккен сөздерді басқа күрделі сөздерден қалай ажыратамыз? -Біріккен сөздерге мысалдар келтіріңдер. -Бүгінгі сабақта да біріккен сөздерді анықтауға арналған тапсырмалар орындайтын боламыз. Сабақ мақсатын хабарлау. |
Жаттығу жасайды. Топқа бірігеді. Топ басшысын сайлайды. Топ ережесін еске түсіреді. Тапсырма тексертеді. Тақырыпты, сабақ мақсатын анықтайды. |
«Ауызша мадақтау» әдісі: Жарайсың! Тамаша! Жақсы! Оқушылар жауабын толықтырып, әр қайсысына тиімді кері байланыс беріп отыру. |
оқулық |
|
Жаңа білім 15 мин 2 мин 10 мин 10 мин |
Жаңа сабақ (Ұ) 1-тапсырма - «Ашық микрофон» әдісі. 35-жаттығу. М.Зверевтің «Мен қалай жазушы болдым?» мәтінін оқыңдар. Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтаңдар. Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қойыңдар. Қойған атың негізгі ойдың қысқаша атауы екенін дәлелдеңдер. Мәтіннен біріккен сөзі бар сөйлемді тауып жазыңдар. 36-жаттығу. Мәтінге қатысты сұрақтар құрастырып, жауабымен жазыңдар. Сұраққа жауап беруге дайындалыңдар. Саралаудың «Тапсырма» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Берілген сөздерден басталатын біріккен сөздер тауып жаз. -Бақ, Ай, сәуле, гүл. Сергіту сәті 2-тапсырма - -«Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі. 37-жаттығу. Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды мәтіне сүйеніп, толықтырып жазыңдар. 1.Болашақ жазушы көп оқуы, үйренуі керек. 2. Қателерін түзете білуі керек. тсс 3-тапсырма -«Шығармашылық үзіліс». 39-жаттығу. Біріккен сөздер кестесін толықтырып айтыңдар. Саралаудың «Дереккөз» тәсілі жүзеге асады. Кейбір оқушыға: - Өзіңе ұнаған біріккен сөз туралы ақпарат жина. Ол неліктен солай аталғаны туралы хабарлама дайында. |
Тапсырмамен жұмыс жасайды.
Билеп сергиді. Тапсырма орындайды.
Тапсырма орындайды. Пікірін дәлелдейді.
|
Дескриптор: - Мәтіндегі негізгі ой мен тақырыптың не туралы екенін анықтайды-1балл. Мәтіннің соңғы бөлігіне ат қояды, дәлелдейді-1балл. Мәтіннен біріккен сөзі бар сөйлемді тауып жазады-1балл. Домбыра бағалауы Жазушы болу үшін қажетті қадамдарды жазады-2балл. Біріккен сөздер кестесін толықтырып айтады-5балл. |
Қазақ тілі 4 сынып оқулығы 1-бөлім Домбыра шаблоны
|
|
Қорытынды 3 мин
|
Кері байланыс - «Желпуіш» әдісі.
Үй тапсырмасы: 38-жаттығу. |
Өзінің жұмысын бағалайды. Жазады. |
ҚБ қойылады. |
Интербел-сенді тақта |
шағым қалдыра аласыз














