Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Мұхтар Арын атындағы
№24 «Экономика және бизнес» арнаулы лицейі КММ
Сабақ жоспары №2
Қазақ ұлттық ойындарының балама нұсқалары.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Қазақстандық ұлттық ойынындағы шығармашылық қабілеттілік. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сейітов Ф.К. |
|
|
Күні: |
15.12.2021ж |
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ ұлттық ойындарының балама нұсқалары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.7.7. Бәсекелестік кезіндегі патриотизм, тәртіп, ынтымақтастық және әділ ойынды анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: көкпар ойынының ережесін түсінеді. Көптеген оқушылар үшін: ойын элементтерін (шабуыл, тартыс, қорғаныс, салым) орындайды. Кейбір оқушылар үшін: көкпар ойынының стратегиясын талқылайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 1 |
-Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Жүру, жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын орындайды. -Оқушылардың зейін шоғырландыру. Сұрақ: «Экраннан не көрдіңдер? Спорт ойынының қай түрі? Тақырыбымыз қандай деп ойлайсыздар?» Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жеткізу. |
Жаттығу орындайды, сұрақтарға жауап береді. |
Бас бармақ көрсету арқылы және ауызша мадақтау. |
Бос кеңістік, проектор |
|
Сабақтың ортасы 6 3 2 13 |
Оқушыларды топқа бөлу, жаттығулар орындату. 1 тапсырма, «Көңілді эстафета» әдісі Дескриптор: Қарама-қарсы тұрған балаға допты кеудеден, жерден, жоғарыдан беру. Тапсырманың орындалуы бойынша талқылау ұйымдастыру. (Жаттығуды орындау барысында не ұнады? Қай жерде сен қиналдың? Не өзгертер едің?) «Борт журналы» әдісін ұсыну. Қосымша 1 Оқушылар келесі сұрақтарға жауап жазады: Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не білемін? Топқа бөліп көкпардың балама нұсқасын ойнату. Дескриптор: -Қауіпсіздік ережесін сақтау (итермеу, аяқтан шалмау, соққы жасамау) -Қарсылас команданың қазандығына допты қою. |
Оқушылар жаттығуды орындайды, Тапсырманы орындап болған соң талқылайды. Борт журналы әдісі бойынша 1 бағанды толтырады. Көкпардың балама нұсқасын ойнайды. |
«Борт журналы» әдісі, ауызша кері байланыс алу |
Доп, қағаз бен қалам. |
|
Сабақтың соңы 2 |
«Борт журналы» әдісі бойынша сұраққа жазбаша жауап береді. Көкпар ойыны бойынша қандай жаңа нәрсе үйрендім? |
Борт журналы әдісі бойынша 2 ші бағанды толтырады |
Жазбаша кері байланыс алу |
|
Қосымша 1
«Борт журналы» қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап жазады:
|
Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не білемін? |
Көкпар ойыны бойынша қандай жаңа нәрсе үйрендім? |
|
|
|
жүктеу мүмкіндігіне ие боласыз
Бұл материал сайт қолданушысы жариялаған. Материалдың ішінде жазылған барлық ақпаратқа жауапкершілікті жариялаған қолданушы жауап береді. Ұстаз тілегі тек ақпаратты таратуға қолдау көрсетеді. Егер материал сіздің авторлық құқығыңызды бұзған болса немесе басқа да себептермен сайттан өшіру керек деп ойласаңыз осында жазыңыз
Қазақ ұлттық ойындарының балама нұсқалары 10 сынып
Қазақ ұлттық ойындарының балама нұсқалары 10 сынып
Дарынды балаларға арналған үш тілде оқытатын Мұхтар Арын атындағы
№24 «Экономика және бизнес» арнаулы лицейі КММ
Сабақ жоспары №2
Қазақ ұлттық ойындарының балама нұсқалары.
(сабақтың тақырыбы)
|
Бөлім: |
Қазақстандық ұлттық ойынындағы шығармашылық қабілеттілік. |
|
|
Педагогтің аты-жөні |
Сейітов Ф.К. |
|
|
Күні: |
15.12.2021ж |
|
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Қазақ ұлттық ойындарының балама нұсқалары |
|
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
10.2.7.7. Бәсекелестік кезіндегі патриотизм, тәртіп, ынтымақтастық және әділ ойынды анықтау |
|
|
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар үшін: көкпар ойынының ережесін түсінеді. Көптеген оқушылар үшін: ойын элементтерін (шабуыл, тартыс, қорғаныс, салым) орындайды. Кейбір оқушылар үшін: көкпар ойынының стратегиясын талқылайды. |
|
Сабақтың барысы
|
Сабақтың кезеңі/ уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 8 1 |
-Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Жүру, жүгіру және жалпы дамыту жаттығуларын орындайды. -Оқушылардың зейін шоғырландыру. Сұрақ: «Экраннан не көрдіңдер? Спорт ойынының қай түрі? Тақырыбымыз қандай деп ойлайсыздар?» Сабақтың тақырыбы мен мақсатын жеткізу. |
Жаттығу орындайды, сұрақтарға жауап береді. |
Бас бармақ көрсету арқылы және ауызша мадақтау. |
Бос кеңістік, проектор |
|
Сабақтың ортасы 6 3 2 13 |
Оқушыларды топқа бөлу, жаттығулар орындату. 1 тапсырма, «Көңілді эстафета» әдісі Дескриптор: Қарама-қарсы тұрған балаға допты кеудеден, жерден, жоғарыдан беру. Тапсырманың орындалуы бойынша талқылау ұйымдастыру. (Жаттығуды орындау барысында не ұнады? Қай жерде сен қиналдың? Не өзгертер едің?) «Борт журналы» әдісін ұсыну. Қосымша 1 Оқушылар келесі сұрақтарға жауап жазады: Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не білемін? Топқа бөліп көкпардың балама нұсқасын ойнату. Дескриптор: -Қауіпсіздік ережесін сақтау (итермеу, аяқтан шалмау, соққы жасамау) -Қарсылас команданың қазандығына допты қою. |
Оқушылар жаттығуды орындайды, Тапсырманы орындап болған соң талқылайды. Борт журналы әдісі бойынша 1 бағанды толтырады. Көкпардың балама нұсқасын ойнайды. |
«Борт журналы» әдісі, ауызша кері байланыс алу |
Доп, қағаз бен қалам. |
|
Сабақтың соңы 2 |
«Борт журналы» әдісі бойынша сұраққа жазбаша жауап береді. Көкпар ойыны бойынша қандай жаңа нәрсе үйрендім? |
Борт журналы әдісі бойынша 2 ші бағанды толтырады |
Жазбаша кері байланыс алу |
|
Қосымша 1
«Борт журналы» қарапайым түрде мәтінді оқу алдында және оқу материалымен танысқан соң қолданылады. Оқушылар келесі сұрақтарға жауап жазады:
|
Берілген тақырып бойынша маған не белгілі? Мен не білемін? |
Көкпар ойыны бойынша қандай жаңа нәрсе үйрендім? |
|
|
|
шағым қалдыра аласыз













